reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

Witajcie.

Moje wyniki badań:
TSH: 7:06 :/// (norma 0,24-4,2)
fT4 14,98 (norma 12-22)
fT3 7,04 (norma 3,95 - 6,8)


anty TPO : 206,21 (max 5,61)
anty_TG : 84,90 (max 4,11)

Nie wiem co o nich sądzić. Na razie dostałam euthyrox N25 pół tabletki dziennie. Ale endo nie miała jeszcze wyników anty-TG i anty-TPO. Także na razie mam podejrzenie niedoczynności tarczycy.. Zobaczymy co dalej.:no: byleby czegoś innego nie wykryli jeszcze poza problemami z tarczycą bo oprócz nich podejrzewają coś jeszcze :no: Jak nie urok to ... co innego :/
 
reklama
anulaaa ojojoj ... ale masz wynik TSH ... też mam niedoczynność tarczycy i łykam euthyrox n 50 no i te antyTPO ... żeby to czasem nie było hashimoto
 
Ostatnia edycja:
No właśnie mnie też zaniepokoiło to TSH.. Byłam wczoraj na USG nadnerczy, które zleciła mi pani doktor (chwała Bogu nic nie wykryli) no i przy okazji poprosiłam żeby zrobił USG tarczycy, choć endo nie wspominała żeby robić, ale po co mam 200 razy łazić jak mogę za jednym zamachem :p. Więc może ktoś coś się rozezna tymczasowo ;), bo wizyta dopiero we wrześniu, ale ktorego mnie wciśnie to jeszcze nie wiem :/.

Opis USG tarczycy:
Tarczyca o niejednorodnym gruboziarnistym, normoechgenicznym miąższu. W obydwu płatach rozsiane drobne przestrzenie płynowe. Wyraźnie odgraniczonych zmian ogniskowych nie stwierdza się. Gruczoł niepowiększony (11,5 ml), (Płat prawy 16mm x 15mm x 45mm; płat lewy 16mm x 17mm x 45 mm)..

Butterfly właśnie ja się też boję żeby to nie było to całe hashimoto :/ mam dość już tych problemów ze zdrowiem. Od małego miałam problemy z sercem, które na szczęście skończyły się pomyślnie zabiegiem... Odpukać na razie jest ok. Teraz ta tarczyca... Miałam podejrzenie guzków nadnerczy - ale z nadnerczami mam wszystko w porządku z wyników badań tak wnioskując.. No i endo podejrzewa, że oprócz tej tarczycy właśnie mam albo te guzki nadnerczy albo PCOS :no:.... Na razie jestem na etapie wykluczania różnych "rzeczy".
 
anulaa rozumiem Cię , bo sama się zmagam z rożnymi dolegliwościami i także walczę z tarczycą. Mam PCOS i niedoczynność. Na szczęście nie mam antyTPO bo robiłam też badanie pod tym kątem. Łykam euthyrox n 50 codziennie co najmniej 30 minut przed posiłkiem i z TSH 4,72 po miesiącu brania leków zeszłam do 1.91
 
Witam się,

Ja też mam niedoczynność, u mnie to w ogóle dziwna sprawa, bo zawsze miałam w normie - czyli 1 z czymś tam. W sierpniu zrobiłam tak ot po prostu i wyszło 4, ale nie przejęłam się tym, bo myślę w normie, miesiąc później z lewej strony szyi coś mi urosło - lekarz nawet myślał że świnka :szok::-D w wieku 27 lat, no ale Ja jestem egzemplarzem który ospę miał 2 razy :-p no i powtórzyłam TSh i 12,6 :szok: szybcikiem do endo się zapisać - no ale uroki NFZ nie będę opisywała - wizyta na grudzień 2011, w międzyczasie byłam u ginekologa i dostałam od niego receptę na eut 75 - zrobiłam FT3 i anty TPO - nie znam się na tych FT3i4 albo p.ciała mam <1 a podwyższone wiem że świadczą o Hashimoto. W ciągu 6 tyg z 12,6 spadło mi do 1,1 ale lekarka dalej zostawiła tę dawkę , no i teraz huśtawka - w grudniu 1,1 ; w marcu 0,81 ; w czerwcu 1,67 ; 30.07 - 2,26 :szok: zmiana lekarza - zwiększenie dawki do półowki 175 , USG tarczycy na wszelki wypadek. A poprzednia lekarka jak się jej pytałam czy to jest Hashimoto - cytuje: " to jest chyba właśnie to, niedoczynność wzięła się chyba z tego" :szok::confused: po1 - chyba to Ja sama sobie mogę postawić diagnozę, po 2 - z tego co wyczytałam to wyniki świadczą że to po prostu niedoczynność.
No zobaczymy jak ten nowy lekarz będzie się sprawował, podejrzewam że od tarczycy wysiadło mi serce - przy okazji wizyty u rodzinnego odkryła że mam arytmie :wściekła/y: czeka mnie jeszcze w tym roku echo serca i założenie holtera na 24 h - ale cieszę się że trafiłam na takiego lekarza który nie olewa , tylko woli sprawdzić:-)
Z tego co mi wiadomo ( a czego sama jeszcze nie sprawdziłam :zawstydzona/y: ) to jak TSH szwankuje to i PRL też leci - także warto to też sprawdzić przy staraniach
 
Dokładnie, mi ginekolog kazała zejść poniżej 2 z TSH bo inaczej nici ze starań -> ale leki mam już do końca życia i nie ma żadnego "ale" . Ja odkąd biorę leki zauważyłam zmianę na szyi, zawsze czułam co było też widoczne taką gulkę z przodu a odkąd biorę leki nie widać nic i szyja wygląda o niebo lepiej. :tak:
 
Miałam robione usg, TSH miesiąc temu i ft3 i 4 również mam świeże wyniki :D Nie wmawiam sobie bo różnica jest ogromna. Oprócz tego miałam robione antyTPO, igG i igM i prolaktynę chyba :p Musiałabym zerknąć
 
To kompelecik - z tym wmawiam to tak wiesz w żartach :-) bo Ja czasami tak mam że wydaje mi się że coś tam mi się powiększyło, jakiś nowy pieprzyk itd. a tak naprawdę to np. pryszcz :-D:-D
 
reklama
Do góry