reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

Powtórz wynik, ale nawet jeśli okazałoby się że tsh jest takie wysokie jak było, to nie martw się, zazwyczaj stosunkowo łatwo to zbić lekami, które przepisze Ci endokrynolog. Dobrze, że to sprawdziłaś. Powodzenia.
 
reklama
Odebrałam dzisiaj wynik TSH, jest trochę niższy niż poprzednio 3.4, ale i tak czeka mnie wizyta u endo :-( Mam nadzieję, że do października wszystko się unormuje..
 
Nie wiedziałam tego co napisała Kok.o :zawstydzona/y:
Jeżeli u niej 2,56 było nieco za dużo - u Ciebie pewnie ten poziom będzie obniżany. U endo. wszystko się wyjaśni - dostaniesz szczegółowe instrukcje! Kiedy masz wizytę?

Będzie dobrze! &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Jeszcze się nie zapisałam do lekarza. Ale chyba pójdę prywatnie (jeśli takiego znajdę w Brzesku :cool2:), bo na NFZ musiałabym czekać kilka miesięcy :szok:
 
Urok NFZ!!!
Jedno jest pewne - wiyta u endo. Cie uspokoi i co najważniejsze - bedziesz wiedziała co dalej..:tak:
Powodzenia!
 
Odebrałam wynik ft4 (jutro odbiorę ft3). Jest przy dolnej granicy: 13.6, a norma to 12-22. Nie wiem czy to dobrze.. :zawstydzona/y: Wizytę u endo mam na przyszły wtorek.
 
Aniaa masz za mało ft4. To + wysokie tsh wygląda mi na niedoczynność tarczycy. Ale endo wszystko Ci wyjasni, pewnie zleci badania przeciwciał zeby wykluczyc np Hasimoto.
Ale nie martw sie, jak dziewczyny pisały, to jest do w miare szybkiego wyregulowania :tak:
 
Cześć dziewczyny, mam pytanie co oznacza wynik TRAb? bo u mnie jest nieco podwyższony 2,21 przy normie do 1,22. Czytałam że wysokie miano TRAb świadczy o chorobie Gravesa Basedowa ale na forach dziewczyny mają poziom w granicach 40-50. Kurcze, myślałam że tarczycę mam już z głowy bo ft3, ft 4 bardzo ładne, tsh też wraca do normy a tu znowu jakiś klops. Co prawda w sierpniu ubiegłego roku miałam TRAb 4,15 więc spada ale i tak się niepokoję.
 
Wróciłam dziś od endo, mam subkliniczną niedoczynność tarczycy, usg mam w normie. Lekarka przepisała mi Euthyrox N25. Jak skończę opak, mam powtórzyć TSH i zrobić jeszcze anty-TPO i anty-TG. Jeśli wyjdą wyniki podwyższone, to mam prawdopodobnie Hashimoto :( Muszę teraz cierpliwie czekać i przestać się tak martwić.. :zawstydzona/y:
 
reklama
Hej, u mnie znów powtórka z rozrywki. Po utraconej ciąży moje tsh wynosiło 1,55 teraz znów skoczyło do 2,83 a ft4 do 1,57 ;( Ja się normalnie załamię!!;/
 
Do góry