reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

ja pierwsze tsh miałam 0,025, potem zlecono zrobienie ft3 i ft4 które były ponad dwukrotnie ponad normę. Badania na przeciwciała różne kosmiczne, teraz dokładnie nie pamiętam a mam wszystko spakowane bo jestem w trakcie przeprowadzki.
 
reklama
Zyta tak prawdę powiedziawszy mój lekarz prowadzący wypisał mi skierowanie na usg i właśnie chyba na tsh.. a później to już byłam pod opieką endokrynologa.. i to endo. kierował na pozostałe badania.. :sorry2:
 
hej :)
chcialam sie was kochane poradzic....przygotowywujue sie do in vitro, robilam badania tarczycy i pare miesiecy temu wyszlo mi 3,2...potem zrobilam jeszcze raz jakis miesiac temu i wyszlo mi 2,6 anty TPO, anty TG, ft3, ft4 w normie oraz USG robilam tarczycy i tez wszystko bez zmian...myslicie, ze wszystko ze mna ok? czy mam sobie obnizac to TSH? zrobie jeszcze raz badania teraz, dla pewnosci. ale lekarze zapewniaja mnie, ze jest wszystko ok i nie trzeba z tym nic robic. a jak wy uwazacie?
 
Miliaa zeby TSH nie utrudniało zajścia w ciąże powinno być ponoć poniżej 2. Prozmawiaj o tym najlepiej ze swoim lekarzem, co on sądzi na ten temat. Obniżenie tsh zazwyczaj nie jest trudne (zalezy to oczywiscie do przypadku), ale może zając troche czasu. Powodzenia!
 
Cześć dziewczyny
Rok temu zrobiłam badanie TSH. Lekarka rodzinna stwierdziła, że jest ok, więc zapomniałam o tym badaniu. Ale coś mnie dziś podkusiło i przeczytałam jeszcze raz wyniki. Norma jest 0.27-4.2, ja miałam 3.82.. Już od bardzo dawna mam objawy jak na niedoczynność tarczycy, ale wcześniej nie skojarzyłam tych faktów. Przeczytałam przed chwilą, że jeśli kobieta stara się o dziecko to powinna mieć TSH mniejsze od 2, a ja chciałabym zacząć starania od października. Mam zamiar powtórzyć badanie w tym tygodniu, ale do tego czasu zwariuję :-( Dodam też, że jako 10-latka lekarze dawali mi jakieś tabletki hormonalne na przytycie.. Czy według Was mam się czym martwić..?
 
Aniaa jezeli wynik miescił się w granicach normy - po co się martwić? Mówisz że bedziesz powtarzać wynik, zobaczysz jaki wyjdzie, jezeli wynik będzie podwyższony - zapytaj endokrynologa czy może być taki poziom.. dodaj ze zaczynasz starania o dziecko.. narazie nie ma się czym martwić:tak:
 
Sa lekarze ktorzy twierdza, ze aby tsh nie utrudnialo zajscia w ciaze powinno byc ponizej 2, ale oczywiscie norma jest duzo wyzsza, bo tu chodzi o staranie sie o dziecko. Ja bym porozmawialam lepiej z endokrynologiem - ginekologiem, jak wyglada to w Twojej sytuacji.. nie martw sie na zapas. jesli chcialabys przygotowac sie do ciazy, zacznij sledzic swoje cykle i sprawdz czy wszystko jest ok czy owulujesz i czy inne parametry sa w porzadku - polecam ovufriend.pl
 
Dziękuję za odpowiedzi :-) Siedzę dziś cały dzień w necie i szukam różnych informacji na ten temat.. Wcześniej nie przejmowałam się tymi wynikami, bo niby w normie. Ale jak przeczytałam, że taki wynik może powodować trudności w zajściu w ciąże, to zaczęłam się tym martwić.. Jutro rano polecę szybko powtórzyć badanie.
 
reklama
Aniaa wynik tsh 3.8 to juz jest podwyzszony poziom. Faktycznie, dla starających sie o ciąże tsh nie powinno przekraczac 2 . Tego dowiedziałam sie przy ostatniej wizycie u endokrynologa. Ja mam 2.56 i juz lekarz powiedziała, ze to nieco za duzo, musze troche zbić. Dla niestarajacej sie kobiety ten wynik byłby moze OK, chociaz juz trzeba by zbadac ft3 ft4 i przeciwciała, bo jednak to blisko górnej granicy. Norma 0.27-4.2 jest baaardzo szeroka i to,ze wynik w niej sie miesci nie zawsze oznacza, ze jest OK.
Lekarka powiedziała mi, ze jakis rok temu nowe normy zostały wprowadzone i uznano,ze trzeba obnizyć granice tsh dla kobiet starajacych sie o ciaze i własnie u nich tsh nie powinno przekraczac 2.
Wiec na Twoim miejscu pobiegłabym do endokrynologa, bo taki poziom tsh moze byc niebezpieczny dla ciaży (o ile w ogole uda Ci sie zajsc).
pozdrawiam i powodzenia.
 
Do góry