reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

bree dziekuje za odpowiedz i pocieszenie:) to bardzo ważne ,że jest ktos z kim można pogadac:)tak zrobie, narazie skoncentruje sie na unormowaniu tarczycy i zobaczymy czy owulacja powróci sama.a tobie szczerze gratuluje i życze dużoooo zdrówka dla Ciebie i dzidziusia:)
 
reklama
robiłam sobie ft3 i ft4 i tak ft3 mam 5,78 norm.4-8.3 a ft4 mam 13.63 norm. 12-22 to wynik przy tsh 3.67 to chyba troche za niskie?ale jak tsh spadnie to jednoczesnie ft3 i ft4 sie podniesie czy jak to jest?zastanawiam sie nad zrobieniem przeciwciał ale moja endo nic nie mówiła, a miałam usg i tam niby wszystko ok.czy zawsze przy hashimoto tarczyca jest powiekszona?
 
Hej, jak sama widzisz wyniki dość kiepskie. Brałaś już wtedy Euthyrox (jaka dawka)? Euthyrox to T4 - przyjmujesz t4 organizm przerabia go sobie na t3. Jak Ci się poprawią w wyniku suplementacji wyniki hormonów to TSH spadnie. Powiem Ci że ja się najlepiej czuję jak mam wyniki hormonów tak powyżej 60% normy. Wtedy TSH mam na granicy dolnej normy 0,3-0,4. Przy Hashi tarczyca nie jest powiększona. Raczej pomniejszona i ma nierówną echogeniczność (to w wyniku zapalenia uszkadza się jej struktura).
 
hej Bree wyniki ft3 i ft4 to jeszcze przed braniem euthyroxu.no tak pozostaje mi tylko cierpliwie czekac i robic wyniki.a widze że jestesmy obie z lubuskiego:)a powiem ci ,że od 2 dni tak jakos mi słabo i w głowie sie kreci i mam takie uczucie w głowie jakby mi ciarki chodziły.nie wiem czy to od euthyroxu bo biore juz 5 tyg i wczesniej nie miałam takich objawow......pozdrawiam :*
 
Witam.

Mój lekarz rodzinny zlecił mi niedawno badanie na TSH w związku z moimi bólami głowy. Wyszło mi 3,9 (norma do 4). Dodam, że nigdy wcześniej nie miałam problemów z tarczycą, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Jeszcze nie zdążyłam się wybrać do endokrynologa, a dowiedziałam się, że jestem w ciąży - 4 tydz. Teraz odchodzę od zmysłów, czy nic się nie stanie złego. Oczywiście po weekendzie wybieram się do endo, mam nadzieję, że uda mi się szybko dostać. Myślicie, że powinnam tak panikować? Wynik niby w normie, ale tuż przy górnej granicy.
Dodam jeszcze, że w października poroniłam w 6tc.
 
hej nie jestem znawcą w tym temacie, ponieważ sama lecze sie na niedoczynnosc tarczycy dopiero od stycznia ale przeczytałam chyba wszystkie fora o niedoczynnosci tarczycy a ciąży i tam dziewczyny uspokajają że jak szybko zacznie sie przyjmowac euthyrox czy inny lek zastępczy to nie ma obawy o dzieciątko.także jak już jestes umówiona do lekarza to nie ma obaw dostaniesz lekarstwo i bedzie ok.nawet nie wiesz jak ja bym chciała byc też w ciąży:) gratuluje Ci i życze zdrówka dla Ciebie i maleństwa:)
 
P.s ja na prywatną wizytę do endokrynologa czekałam 6 tygodni ,ale ty jak powiesz że jesteś w ciąży i masz problem z tarczycą to myśle że przyjmą Cie poza kolejnościa.
 
Cześć dziewczyny ja też choruję na tarczycę dokładnie na niedoczynność ,ale TPO miałam w normie , chciałam zapytać co jaki czas trzeba kontrolować poziom hormonów tzn ft3 ft4 i tsh?
 
Laski kochane, chciałam dać siebie za przykład!! W maju 2011 przeszłam całkowitą strumektomię tarczycy (nie mam jej ani grama), a właśnie jestem w 8 tygodniu i 3 dniu ciąży :-) Także głowa do góry i nie załamywać się!!! :-D Każdej z nas się uda!! Na pewno!
 
reklama
Do góry