reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tak to my!Staraczki! !:-)

Moja umowa kończy się w czerwcu. W wakacje jestem bez pracy bo w szkołach często są umowy na 10miesiecy. Kolejna dostane we wrześniu. Wrzuciłam na luz. Jak się uda to będę szczęśliwa i trudno bez świadczeń. Jakoś z 1 pensji będę żyć
Większość mojego życia było jedną wielką rozpuerduchą, dopiero od kilku lat wszystko się zmieniło i od tamtego czasu wszystko miałam zawsze poukładane pod linijkę, plan B na wszelki wypadek itp. Mam manię nadkontroli i trochę przeraża mnie taki spontan to pewnie stąd moja panika [emoji16]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ale ja mam umowę do końca maja i już wiem, że mi jej nie przedłużą. A jeśli zajdę w tym cyklu, to ostatni dzień 12 tyg wypadnie akurat na 31.05 więc zgodnie z prawem umowa nie ulega przedłużeniu. Oczywiście przy założeniu, że wiek dziecka będzie określony z OM bo jeśli po usg, to siłą rzeczy maluch będzie jeszcze młodszy. Wątpliwości dopadły mnie po przeliczeniu tego wszystkiego- wczoraj w nocy, więc tak czy siak muszę zmienić pracę... generalnie jakiś czas temu ustaliliśmy z M że nie będziemy odkładać starań, bo im dłużej będziemy czekać, tym później może być większy problem. Poza tym stać nas na to, żebym nie pracowała wiec ostatecznie też nie będzie tragedii. Sama już nie wiem...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana Twój M ma racje nie odkładaj nic... Jak się uda to jak odhowasz bobasa to pójdziesz do pracy i tyle, tym bardziej ze jak piszesz dacie rade finansowo

Napisane na LG-M200 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć Dziewczyny, znalazłam wątek i postanowiłam spytać czy można do Was dołączyć? :)

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witaj i sie rozgosc:) Napisz cos o sobie. Ja tez w sumie nowa na watku jestem:p
Dzięki Kasiu :)
Mam na imię Magda, w maju skończę 25 lat i w czerwcu 2017 odstawiłam antykoncepcję po 7 latach. Mniej więcej do grudnia miałam regularne cykle 37-38 dni. Potem coś się podziało, @ spóźniła się o tydzień i już myśleliśmy że się udało... Jednak to był fałszywy alarm. W międzyczasie wyszła mi prolaktyna dwukrotnie ponad normę i wprowadziłem bromergon na tydzień ale odstawiłam sama z powodu skutków ubocznych, potem ze skierowania endokrynolog powtarzałam prolaktyne, tsh i inne hormony dwukrotnie. Okazało się że problem jednak tkwi w bardzo niskim progesteronie w 2 fazie cyklu (0,02ng/ml). Od tego cyklu (dzisiaj 20dc) dostałam dupka od 16-26dc. W piątek mój M. idzie na badanie nasienia. Szczerze mówiąc lekko mnie to wszystko frustruje, bo myślałam że zajście w ciążę jest prostsze - w końcu skąd tyle wpadek :) i znalazłam to forum, czuję że grupa wsparcia będzie tu mocna :)


Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć Madziu [emoji4] na uregulowanie okresu po antykoncepcji bardzo pomógł mi inofolic. Cykle szybko się wyrównały, i przede wszystkim prawie nie czuję @, i jest o wiele mniej obfita. Jak odstawiałam anty dwa lata temu to 8 miesięcy męczyłam się z nieregularnymi cyklami i ogromnym bólem w trakcie @ aż w końcu wróciłam do anty bo nie mogłam się uporać z objawami

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć Madziu [emoji4] na uregulowanie okresu po antykoncepcji bardzo pomógł mi inofolic. Cykle szybko się wyrównały, i przede wszystkim prawie nie czuję @, i jest o wiele mniej obfita. Jak odstawiałam anty dwa lata temu to 8 miesięcy męczyłam się z nieregularnymi cyklami i ogromnym bólem w trakcie @ aż w końcu wróciłam do anty bo nie mogłam się uporać z objawami

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Cześć Imienniczko :) nie wiem czy to to samo, ale endokrynolog poleciła mi ovarin i biorę go mniej więcej miesiąc. Moja ostatnia @ była znowu przedziwna (choć w terminie mniej więcej, 35dc), takie jakby brązowe plamienie przez prawie 8 dni, wkładka wystarczyła. A inofolic na receptę? Myślisz że mogę go bez obaw dorzucić? Obecnie biorę: duphaston 1x1, ovarin 2x1, magne b6 2x1

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć Imienniczko :) nie wiem czy to to samo, ale endokrynolog poleciła mi ovarin i biorę go mniej więcej miesiąc. Moja ostatnia @ była znowu przedziwna (choć w terminie mniej więcej, 35dc), takie jakby brązowe plamienie przez prawie 8 dni, wkładka wystarczyła. A inofolic na receptę? Myślisz że mogę go bez obaw dorzucić? Obecnie biorę: duphaston 1x1, ovarin 2x1, magne b6 2x1

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Inofolic brałam 3 miesiące 2 saszetki dziennie, w poprzednim cyklu zamieniłam na ovarin też 2 razy dziennie, a teraz pije inofem. Inofolic i inofem mają identyczny skład: kwas foliowy i inozytol, natomiast ovarin ma mniej inozytolu- to substancja ułatwiająca wchłanianie kwasu foliowego, ale w zamian za to ma dodatkowe witaminy w składzie. No i różnica w cenie dość spora, zamawiałam przez internet w gemini i za ovarin płaciłam coś koło 47 zł, inofem 57, a inofolic 77 dlatego zmieniłam :). Na forach czytałam, że większa dawka inozylu lepiej wpływa na gospodarkę hormonalną ale osobiście nie zauważyłam różnicy pomiędzy inofoliciem a ovarinem :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Inofolic brałam 3 miesiące 2 saszetki dziennie, w poprzednim cyklu zamieniłam na ovarin też 2 razy dziennie, a teraz pije inofem. Inofolic i inofem mają identyczny skład: kwas foliowy i inozytol, natomiast ovarin ma mniej inozytolu- to substancja ułatwiająca wchłanianie kwasu foliowego, ale w zamian za to ma dodatkowe witaminy w składzie. No i różnica w cenie dość spora, zamawiałam przez internet w gemini i za ovarin płaciłam coś koło 47 zł, inofem 57, a inofolic 77 dlatego zmieniłam :). Na forach czytałam, że większa dawka inozylu lepiej wpływa na gospodarkę hormonalną ale osobiście nie zauważyłam różnicy pomiędzy inofoliciem a ovarinem :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
To ja może zostanę przy tym ovarinie na razie. Szczerze mówiąc dużą nadzieję pokładam w tym wszystkim, bo 3 ostatnie cykle miałam negatywne testy owu, a w tym cyklu w 16dc test pozytywny wyszedł.. Niby na usg (akurat miałam robione w 15dc i 16dc) nie było widać pęcherzyka ale myślę że sam fakt że test wyszedł pozytywny już o czymś świadczy. Śluz też dużo lepszy :)
A z tarczycą właśnie nigdy nie miałam ale w styczniu mi wyszło tsh 3,54 i poszłam 15 lutego powtórzyć i już było 1,5. Więc szybko do endokrynologa z tym fantem, Pani zleciła kolejne badanie i 23.02 tsh 1,1. Powiedziała że to pierwsze to musiał być jakiś gorszy okres w hormonach, wróciłam z wakacji kilkunastodniowych z daleka i wszystko mi się wtedy rozregulowało.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry