reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

reklama
Cześć dziewczyny.Już niedługo (tak myslę,że dojdzie to do skutku ):happy:Będziemy mieszkać we Frankenale koło Frankenbergu.Może mieszkasz gdzieś w pobliżu???
 
Hej dziewczynki:-)

ja poki co mieszkam w Minden ale od 1.02 najpozniej juz bede w Berlinie;-)

zeby przelac kaske z Niemieckiego na Polskie to trzeba miec swfit z banku z Polski w ktorym sie jest my tak przelewamy od 7miesiecy i nie mamy problemu zadnego ;-)

a czy orientujecie sie jak tu jest ze slubem cywilnym?:-)
 
Oooo to widze ze nam sie szykuje kolejna berlinianka :-) Napisz cos o sobie i dlaczego od lutego w Berlinie? Co do cywilnego to jak w kazdym urzedzie ( tez w PL) duzo papierologii. Z tym ze roznica taka, ze tutaj musisz miec jeszcze wszystkie papiery przetlumaczone przez tlumacza przysieglego. Wychodzisz za Niemca czy Polaka bo to tez ma znaczenie. Jesli Polaka to radze wziac slub w PL. Jest duzo latwiej. Jesli natomiast Twoj przyszly malzonek jest Niemcem a Ty Polka to chyba mniej papierologii bedzie w DE.
 
Witam nowe mamy !!! :-):-)

U nas wszystko po staremu jak to mowia :tak:
ciagle cos a to kosciol a to logopeda itp..teraz kawke wypilam i jedziemy do mamy bo jej spodnie musze zawiezc :tak:
Pogoda pod psem ciagle pada...:angry: a rano o 6 mielismy burze szok :szok:

Mloda ma jutro koledowanie tzn.sternsingen :tak: o 15:30 musze ja zawiezc do kosciola i do 19 beda spacerowac a pozniej msza...w sobote to samo i niedziele tylko msza hehe nachodze sie za wszytkie czasy :tak:
A jutro ma jeszcze urodziny ale tym razem nie robimy impry dla dzieci :-) prezent juz dostala - nintendo 3 ds wybrala sobie :tak:

Lokal na komunie tez juz zamowiony teraz jestem na etapie wybierania zaproszen :-)
A reszta bez zmian synalka mam jeszcze w domu dopiero w poniedzialek idzie do przedsz.

Pati gdzie jestes ? odezwij sie wrocilas juz z wojazy ?:-)

a co do tych przelewow ktoras tu pytala to trzeba miec wlasnie ten Iban i bez problemu mozna kaske wysylac :tak:

To tyle pozdrawiam nowe mamy i piszcie w wolnych chwilach :-)
 
Bluetooth kochana moj narzeczony jest Polakiem tylko wszyscy nam mowia,ze lepiej jak sie chajtniemy w DE...jak tu chcemy mieszkac i tu oczywiscie bede rodzila i tu w ciaze zaszlam:-p:tak: teraz mieszakmy w Minden mielismy prace...pracowalismy u Polki ktora zyje z Turkiem szkoda slow....okazala sie zwykla szmata za przeproszeniem nawet mi powiedziala zebym ciaze usunela musialam sie z nimi sadzic bo nie chcieli mi placic
 
Oj eliza wspolczuje ci takiego pracodawcy :angry::angry: masakra jacy to ludzie chodza po tym swiecie..
a co to za praca byla? jak mozna spytac ;-)
a gdzie znajduje sie to miesteczko Minden? w jakich stronach niemiec ?

my wrocilismy od mamy ale pogoda znowu grad padal
zaraz pora na kapiel dzieciakow :tak:
 
Hej laski :))))ich bin wieder da!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D
Ale mialam urlop od kompa...wow :-D

Witam nowe mamuski :)
Ja z berlina wiec kto wie moze jakas kawe uda nam sie spic ;)

Na dzien dzisiejszy wypucowalam pol mieszkania bo jutro inspekcja przyjedzie-czyt.tesciowa :-D robie imprezke rodzinna bo mi sie jutro kod z przodu zmieni ;)))) i bede teraz zaliczac sie do pan w wieku srednim :-D
Za tydzien robie impreze dla znajomych...jednak zdecydowalam sie ze zrobie meiszana i w domu...bo jakos zawsze urodziny konczyly sie w dyscotece a potem nikt z nkim nie gadal bo za glosno...i patrzelismy sie w siebie jak swinie w malowane wrota albo darlysmy ryje :-D

przyniosalam nawet z piwnicy stol taki na 8 osob mam...tylko krzesel brak...ale sobie wymyslilam ze pojade do Sm möbel np.kupie 6 krzesel na jutro a potem oddam w sobote bo powiem ze mi jednak nie pasuja :-D a co -trzeba kombinowac:-D
swieta sie udaly,sylwester tez...bylismy na prywatnej imprezie w takiej malej knajpce...
Z nowosci to jeszcze to ze kupilismy nowe auto bo jednak corsa mi za wolna i za mala byla...A jezdzi na codzien busem bo zwiazane to z praca,a trzeci samochod kupic to bez sensu...wiec doszlismy do wniosku ze sprzedajemy slimaka i kupujemy cos wiekszego i szybszego...no i jest...mam do sprzedania corse? ktos chetny? :-)
 
reklama
Hej Pati w koncu powrocilas :-D:-D brakowalo tu ciebie :-)
Ciesze sie ze swieta i sylwek udany baa jak by moglo byc inaczej :tak:

i co ty gadasz jaka pani w srednim wieku my zawsze mamy 18 nascie :-D
a z krzeslami dobrze sobie obmyslilas hahaha :-D

i chwal sie jaka fure nowa nabylas?...nie zal ci twojego ukochanego slimaczka ?:laugh2:
 
Do góry