reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Szukam Mam z Niemiec

Owca- moj maly jest z konca listopada 2007, wiec "udalo" mu sie przedluzyc zycie przedszkolne :-) mnie akurat to bardzo cieszy, bo przynajmniej jeden rok beda chodzic z mala ,choc do innch grup , czyt. ludze sie, ze ten fakt bedzie pomocny w zaklimatyzowaniu sie tego malego "cycka" w nowym otoczeniu. tj. moze nie takie obce to otoczenie, bo codziennie przeciez tam ze mna chodzi zaprowadzic i odebrac malego, do tego w srody chodzimy tez na Spielgruppe w tym przedszkolu i zna wszystkie panie, i duzo dzieci, no ale i tak mam wewnetrzne obawy co do poczatkow, bo ona to na hasla "przedszkole", czy "Spielgruppe" to pierwsza, ale zawsze z mamuska.
A kolejne dziecko, to kiedys na pewno o ile Bog da, ale to chyba pozostawimy losowi, bo na dzieci odpowiedniego czasu nigdy nie ma :-) niewazne, czy pierwsze, czy kolejne. no i chyba bardziej marzylby mi sie drugi synek, ale najwazniejsze i tak jest zdrowie, wiec tak naprawde to chyba plec bylaby mi obojetna.
Delfin- moj em to Polak, ale od 25 lat tutaj mieszka- wyjechal jako dziecko, jak mial 8.
Aha- odnosnie Elterngeld- to o ile sie nie myle nalezy sie tylko obywatelom i malzonkom Niemcow (przynajmniej tych z pochodzenia :-) ), wiec jesli ktos wyjechal do pracy, bez pochodzenia, to chyba mu sie nie nalezy. ale glowy nie dam sobie uciac. za to Kindergeld to juz nie powinien byc Problem i powinni przyznac.
I ktoras z dziewczyn pytala co trzeba zabrac ze soba na porodowke. u nas dla dziecka, oprocz ciuchow i fotelika na wyjazd do domu nie trzeba bylo nic brac, dla siebie potrzebne beda tylko kosmetyki ( zel pod prysznic, szampon, Pasta i szczotka do zebow, kremy, ew. cos do makijazu), reczniki, ciuchy- najlepiej spodnie dresowe i t-shirty, bielizna - i co wazne- stanki do karmienia, pizama. podpaski, wkladki laktacyjne, pampersy i cala reszta jest w szpitalu. moja bardzo dobra kolezanka ma za tydzien Termin porodu, wiec jestem na biezaco z tymi sprawami:-D
patrycja- szerokiej drogi jutro i udanego wypoczynku!
Alexandra- ahoj! :-) a Ty z jakich rejonow- ja: Uellendahl- Katernberg. kojarzysz? aha- nie moge odczytac wiadomosci od Ciebie, cos mi wyskakuje, ze jakas opcje mam zablokowana. nie wiem o co chodzi?:szok:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzien dobry przy porannej kawie :-):-)

wlasnie wyprawilam corke do szkoly a synek dzis ze mna w domu
o 10 jedziemy do mojego pracodawcy musi mi jakis papier wypelnic...:tak:

kamelle to wy sie znacie z Alex juz ?...:baffled:
moj synio idzie od sierpnia do szkoly , normalnie masakra nie wyobrazam go sobie hehe
jego nic nie intersuje, wszystko jest nudne i po 5 minutach mu sie nudzi :happy:
takze nie wiem jak to z nim bedzie :baffled:

Martucha 8 euro brutto to strasznie malo wedlugo mnie..ale to pewnie dlatego ze praca przez posrednika :tak:
no ale bedzie dobrze, dostaniecie Kindergeld i jakos bedzie :-) najwazniejsze ze bedziecie razem :tak:
a co z mieszkaniem ogladal cos mezus ?..

Alex co u was ? bo cos opuscilas sie w pisaniu :rofl2:

Uciekam i milego dnia wam zycze !!
 
Owca- no, wlasnie ze jeszcze sie nie znamy z Alex :-) ale pewnie juz niedlugo... :-)
Moj maly tez ma przyslowiowy pieprz w d... i poniekad dlatego sie ciesze, ze jeszcz erok przedszkola ma przed soba. tak to go ciagnie do nauki bardzo, chce poznawac cyferki, literki, ale z tym siedzeniem na pupie to cienko go widze. on tylko przy lego moze pol dnia przesiedziec, bo wszystko inne tez jest ciekawe przez piec minut :-)
Alex- postaram sie przekrecic do Ciebie w przyszlym tygodniu. tylko napisz mi czy to Twoje prawdziwe imie? bo byloby glupio gdybym poprosila do tel. Alex, a Twoi domownicy nie mieliby pojecia o kogo mi chodzi:-D
No, a teraz ta gorsza czesc dnnia przede mna- sprzatanie. bleee...
 
hej dziewczyny:-) ja nie dawno dopiero wstałam bo miałam ciężką noc...

to mieszkanko co mąż oglądał to strasznie zaniedbane a jeszcze właściciel jakiś, dziwny, coś kręcił, i ta pani prawnik co nam mieszkania szuka, powiedziała nam ze mamy sobie z tym mieszkaniem dac spokoj bo cos jest nie tak, wiec nadal szukamy...

mam nadzieje ze jak mąż podszkoli język to znajdzie jakąś lepsza prace, a narazie damy rade tak:-) najważniejsze ze razem:-)

moja mama tez myśli czy nie wyjechać do niemiec za praca, wiec moja 8 letnia siostra by musiała tam iść do szkoły niemieckiej i nie wiemy czy da sobie rade....

my się o siostrę też baliśmy, bo to taki maly rozczepusek, ale panie w szkole wiedzą jak sobie poradzić z dzieciaczkami i zaraz się zrobiła grzeczniutka:-)

miłego dzionka
 
Hej dziewczyny :-) Ja chcialam Wam zyczyc milego weekendu...wlasnie wrocilam z pracy,ciagne kawe i pakuje walizy...Ale bez pozegnania nie wyjade :-D Buziam Was wszystkie :-)
Owca jak na jakims fajnie wjde to wkleje -hahahaha :D No ale postaram sie :-D
No to trzymajcie sie :-)

Acha....Martusia moj brat sprowadzil sie wlasnie z 8 letnia corka tutaj i powiem Ci mloda szybko kuma... Dzis juz z dziecmi sie dogaduje...w sierpniu bedzie rok jak tu sa... Wstydzi sie przy nas..ale moja bratowan nie raz przyuwazyla jak rozmawia z dzieciakami :-D A i nie raz cos jej przetlumaczyla co pani powiedziala :-) Wiec o dzieci nie ma sie co martwic :-)

No to trzymajcie sie ...do wtorku... paaaaaaaaaaaaa :-)
 
Hej kobitki:)

Ależ mamy dziś straszną niezdecydowaną pogode;/;/;/
Moja mała spi ja obiad gotuje i luzik:D

Delfin dla mnie ta ciąża to szok...w sumie zawsze sie smiałam ze zanim mała skończy rok ja bede w ciązy. No ale po porodzie karmiłam i nie miałam @ potem miałam tylko 2 razy w odstepie 3 miesiecy i nie spodziewałam sie ze moze mi sie udac zaciazyc tymbardziej ze o pierwsze dziecko starałam sie 2 lata...no ale ja sie cesze bedzie ciezko ale dam rade...:)
Moj maz chciał pozniej ale sie nie dałam:))) Ja chce miec 3 dzieci a on mowi ze to juz koniec no zobaczymy ;p;p

kamelle ja z pl pochodze z okolic Wrocławia:)
Ja nie mam pochodzenia moj maż tez nie jestesmy polakami a mam Elterngeld.


martusia
moj maz na pocatku miał tez 8 euro własna firma ale to z tego powodu ze wojek go okradał a my nie wedzielismy...bo maz pracował w jednej firmire z wojkiem on mu płacił a wojkowi niemiec tylko ze ten niemiec nie wiedział ze wojek daje mu tylko 8euro myslał ze normalnie...i takim sposobem maz spłacił mu nowego mercedesa z salonu...
Ale dawalismy rade mielismy 2 pokojowe mieszkanko nie zyło sie niewiadomo jak ja czasem dorobiłam...z czasem wszystko bedzie lepiej:)
Martusia ja mam rodzine w Odolanowie niedaleko Ostrowa:D
 
polcia... Odolanów to nie daleko:-) zobaczymy jak to będzie...spróbujemy a jak się nie uda to wrócimy:-) dzięki dziewczyny, widzę że na początku jest trudno ale potem juz tylko lepiej:-)
 
Dzien dobry przy kawce !!
troszke juz posprzatalam sobie z rana , odkurzylam kurze starlam i wsio
happy8se.gif

Pogoda widac bedzie ladna bo slonko swieci i dosc przyjemnie jest jak bylam z psem
yes2.gif

My jak zwykle w sobote wybywamy na dzialke na caly dzien , i zrobimy grila po co bede w domu gotowala obiad
baffled5wh.gif

zjemy sobie na swiezym powietrzu
wink2.gif

Jeszcze tylko musze isc po jakies zakupy wieksze
yes2.gif


Wczoraj dostalam sms od mojego pracodawcy hehe co tam sprzatam u nich
yes2.gif

napisal mi ze ich sasiadka szuka kogos do sprzatania , zapytal czy ja bym nie chciala
wiec takim sposobem umowilam sie juz i jutro na 18 jade obkukac robotke i kobitke
takze milo mi sie zrobilo bo pewnie zadowoleni ze mnie skoro mnie polecili
biggrin.gif

takze bede miala nastepna moja trzecia
happy8se.gif


Martusia co tam sie nie uda , uda sie napewno pomalu sobie poradzicie najwazniejsze to zeby praca byla i mieszkanko jakies
:-)
a reszta sie pouklada :tak: jestes juz spakowana ? :-p
to jak narazie nie macie jeszcze mieszkania to gdzie teraz twoj mieszka no i ty jutro jedziesz wiec gdzie bedziesz mieszkala u kogos z rodziny ?
:baffled: sorry ze tak wypytuje :-p:-p Szczesliwej spokojnej podrozy :tak: bedziesz miala tam neta ?
to odezwij sie jak dojedziesz :tak:

To chyba wszystko wiec milego dnia
happy8se.gif

A wy jakie plany wekendowe macie ??
 
reklama
Witam Babiniec.
Nie było mnie trochę i widzę nowe twarze na forum,
Więc witam nowe mamusie...:-)
Nie miałam czasu wejść na bb, zawsze coś, wczoraj wybraliśmy się trochę na spacer i lody gałkowe... uwielbiam:-D Poza tym mój mąż miał urodzinki i nie miałam jak się wyrwać. Wiecie jak to facet w dniu urodzin, wymagający.
Właśnie zbieram się do sprzątania samochodu, bo mamy tak brudno że aż wstyd...:baffled: Pogoda u nas dopisuje, jest lekki wiaterek.

Martusia miłej i udanej podróży do De.
Życzę udanego weekendu kobietki
. ;-)
 
Do góry