reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Delfin- ja to chyba nie gorsza niz Twoj pies-tez gubie wlosy na potege...a ze mam w mieszkaniu(kuchnia,caly przedpokoj i lazienka ) jasne kafle ,a ja ciemne wlosy to wiadomo...wija sie ja dzdzownice po deszczu :-D
Wlasnie wrocilam z kawy u bratowej... Mloda dzis tam zostala bo ja jutro do pracy,a ze wolne od szkoly to od razu dzis zawiozlam ,zeby zaoszczedzic sobie czasu z rana... po pracy jade prosto do nich i dostane obiad-zuuupe ogorkowa :-D MNIAM :-)

Co do psa to widzisz nawet lepiej... ogarniesz wszystko i na spokojnie wezmiesz nowego domownika :-) No i fajnie ,ze sobie znalazlas prace :-) Pierwszy raz tam bylas? Warto sie przemeczyc... sierpien nim sie obejzysz,a juz bedzie za pasem ;-)

My teraz nie wiemy czy leciec gdzies czy nie... Chyba jednak odpuscimy sobie jesli mamy sie przeprowadzac... Nie wiem kiedy to nastapi ,ale wiem ,ze to zaraz spory wydatek... bo juz sama kaucja bedzie kosztowala jakies 2500 euro na dzien dobry plus mita ktora placimy teraz no i zaraz mita na nowe mieszkanie...wiadomo jeszcze pewnie cos w nowym mieszkaniu trzeba bedzie zrobic to zaraz konto uszcupleje..Ale ja to jestem gotowa nawet i dwa lata nie leciec nigdzie byle miec nowa chate :-D No i tez myslelismy ze wtedy pojedziemy na kilka dni w gory i na kilka do mnie do domu w pl. Tam chcemy sie skrzyknac na splyw kajakowy :-)
 
reklama
Hej dziewczyny :) Pewnie żadna nie będzie mnie pamiętać,bo tylko wpadłam jakiś czas temu,przywitałam się i...tyle mnie widziano.:sorry2: Ale miałam dość sporo problemów,nawet na samo forum rzadko zaglądałam.Teraz już jest lepiej,więc wstępuje we mnie nowa nadzieja.;-) Jako,że od ponad pół roku staramy się z moim P. o drugie dziecko,jak na złość,cykl mi się kompletnie rozregulował.:dry: Styczeń,potem marzec,cały kwiecień nic...dzisiaj byłam ponownie odwiedzić mojego gina,dał mi jakieś krople Agnolyt,na wyregulowanie cyklu i pomoc w zajściu w ciążę.Cóż,zobaczymy...Póki co,kazał czekać na @ (haha..no bardzo śmieszne,bo mało czekania mam w tych starankach całych...:dry:),ale kropelki mogę sobie zapodawać codziennie.
Ehh...wybaczcie dość długi post,ale chciałam trochę ponarzekać na beztroskę niemieckich lekarzy.:-D No i postaram się regularnie tu zaglądać,chętnie poczytam,jak sobie żyją inne polskie mamusie w DE.:) Pozdrawiam i ściskam mocno!
 
Pati-tak dziś byłam pierwszy dzień u te rodzinki . Czekali za mną 2 tyg bo nie miałam z kim młodej zostawić . Fajnie by było bo miała bym juz w sierpniu wtorki zajęte .Moja Femita obiecała mi też dwie rodzinki .Zobaczymy .


Pati góry też bardzo fajne ;)))) A zmiana mieszkania -na pewno dłużej potrwa radość niż 2 tyg wakacji :-)
 
Ale już późno, pewnie już dawno w łóżeczkach wszyscy, a ja się z mamą na skypie zagadałam, haha potrafię tak godzinami rozmawiać, zanim ona mi zda relacje, potem ja to trochę czasu mija. :blink:

Delfin
, ale fajnie masz w góry jedziecie :-) też chce... ale to akurat moja pora będzie na bobo. :happy2: Ja w te wakacje się nigdzie nie wybieram niestety, ale we wrześniu też chcemy do PL jechać. :-):-)W końcu!

Martusia to Ty będziesz mieszkać tam gdzie moja przyjaciółka, no to duże miasto.;-) A to jak twój mąż się dogaduje w pracy? Długo już tu przyjeżdża do De? Szybko się nauczycie niemieckiego, mój mąż już parę lat przyjeżdżał wcześniej, załapał niemiecki szybko.
 
Hej kobitki !!

jakos wypadlam z obiegu haha :-)
jak nie pisze dluzszy czas to potem ciezko mi sie wbic i tylko was podczytuje ;-);-)
U nas wsio ok , pomalu sobie czas leci
przedwczoraj mialam zwarcie w domu nie wiedzialam o co kaman bo w niektorych pomieszczeniach nie bylo pradu
potem okazalo sie ze komputer padl i to spowodowalo zwarcie :tak:
ale wczoraj zakupilismy zasilacz bo to bylo przyczyna i dziala jak tralala :-)
Dzieciaki znow naciagnely nas na gry do nintendo a mowilam ze nie kupie :cool2:
i tak 60 euro na gry polecialo wrr...:-p
Teraz oboje od rana siedza jakby dzieci nie bylo i mecza nintenda haha
Zaraz zjemy obiadek dzis mam poledwiczke wieprzowa w sosie pieprzowym , ziemniaczki i suroweczke
a potem mykamy na ogrod i zrobimy grilla na kolacje :tak::-)
jakies piweczko do tego i dzien minie :-):-)

Pati powodzenia w szukaniu nowego lokum :-)
ja tez szukam czegos nowego bo okolica moja mi nie odpowiada :no:
ale tam gdzie sobie upatrzylam to narazie nie ma noc wolnego
wiec musze czekac a ile to nie wiem :baffled:

Delfin to fajnie ze decyzje podjelas, masz duzo czasu to sie odpowiednio przygotujesz :happy2:
no i zazdroszcze wypadu w gory :-) Fajnie ze znalazlas prace moze jakos uda sie przetrwac do sierpnia
a na ile godzin tam chodzisz??..

Witam nowe dziewczyny Karotke i Martusie :-):-)
wpadajcie tutaj jak wam czas pozwoli :-):-)

Uciekam i milego slonecznego dnia :happy2::happy2:
 
Owca- w każdy wtorek po 3/4 h . Mam już obiecaną tez drugą fuchę w moim miasteczku raz w tygodniu od sierpnia .Zobaczymy .Chciała bym sobie tak ustawić żeby w tygodniu mieć z 3 lub cztery chałupy do sprzątania .Dziennie max 4h bo muszę młodą odebrać z przedszkola . Liczę na to że babka poleci mnie babce, czyli poczta pantoflowa . Teraz właśnie tak mi się udało bo załatwiła mi to sprzątanie we wtorki kobita co sprzątałam u niej przed świętami . Na koniec spytała się czy bym nie chciała u niej już na stałe robić, tylko we wtorki bo tylko wtedy ona jest w domu . Mąż już się zgodził choć trochę się krzywił bo kasowo lepiej wychodzi jak by on był w pracy ale do sierpnia musi we wtorki siedzieć do południa z młodą , nie ma że boli :-p


Co do gór to byłam w szoku że tak tanio . Na 7 dni -654zł , nie chce wyżywienia brać bo i tak będziemy gdzieś chodzić a mojemu M pod pasować kulinarnie to na prawdę jest trudno . W czerwcu zarezerwuje bo nie wiem kiedy mój Pan i Władca:-D:-D zrobi sobie wolne w lipcu :-D


Ale mam dziś super pogodę , popieliłam sobie w kwiatkach i ogólnie się leniwie .
 
hej mamunie:-)

mój mąż jest w Augsburgu dopiero od miesiąca, w pracy ma polaków więc się dogaduje, szefowa badź pośredniczka( nie jestem pewna) te jest polką i mamy taka znajomą panią prawnik która pomaga tam polaką więc chyba nie będzie tak źle:-) dzisiaj mąż jedzie obejrzeć mieszkanie nasze:-)

fajnie kochane że dorabiacie sobie sprzątankiem...tu w polsce prowadziłam firmę sprzątającą, ale w polsce to naprawde marne grosze były z tego...a nie raz trafiłam na takich co chcieli zebym kazda szafe im przesuneła sama i umyła za nią...więc nie za wesoło....

miłego dnia mamusie:-)
 
Hej nowe MAMUSKI :-)



Owca no wreszcie jestes...Juz nie wypadaj nam z obiegu :-D Gdzie bys chciala znalezc mieszkanie? Ja kiedys jak Ci pisalam mieszkalam na Kronsbergu... Strasznie mi sie tam podobalo i wlasnie na takim osiedlu chce mieszkac w Berlinie...Szukam ,lookam ,badam :-D

Delfin- powiedz co tam macie za domki? ja bym chciala tez jakies fajne :-) takie typowe z bali, najlepiej z kominkiem :-) z pieknym widokiem oczywiscie... najlepiej to jakby jeszcze kolo domku owce sie pasly :-) No i zdrawdzisz jakie u Was stawki chodza za sprzatanie? :-)

Ja wlasnie wcinam salatke... zaraz mloda do kapania... potem ja i pojde poczytac sobie ksiazke :-)
Jutro bede sie pakowac do Pl. Musze jeszcze kupic sobie spodnie i bluzke na komunie bo jak nie to pozostaje mi isc w samych szpilkach i marynarce :-D
 
reklama
Ja po grillu , niedawno wrocilismy :-)
pojadlam dzis konkretnie :-D:tak:
zaraz ide sie wymoczyc do wanny :-p

Pati ty mieszkalas tu ? nic nie wiem...:baffled:
nie pisalas....na Kronsberg mam dosc daleko tramwajem jade 40 minut odemnie :tak:
to mialas blisko do Ikei :tak:
ja mam ograniczone poszukiwania poniewaz mam dzialke i chce tu zostac w tych okolicach
bo bezsens dla mnie dojezdzac przez polowe miasta zeby isc na grilla...a tak mozemy isc sobie spacerkiem :tak:

kiedy jedziesz do Pl teraz na wekend ?


Delfin to fajnie ze mezus sie zgodzil :-) ile na godzine masz u tej kobitki?...
ja u moich mam 10 euro :tak:..

Martusia to dobrze ze mezus ma prace , pomalu sie urzadzicie i bedzie git :happy2:
widze ze krociutki wasz staz malzenski :-) swiezynka jestes ;-)
 
Do góry