reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Guten Morgen!

Co tu taka cisza?

U nas weekend zllecial fajnie w sobote bylo mega goraco i duszno a wieczorem mega burza... no i w niedziele juz przesiedzielismy w domu bo zimno i mokro:-(
W sobote mielismy gosci zaprosilismy sasiadow niemcow oni sie wprowadzili niedawno ale sa w naszym wieku wiec calkiem milo spedzilismy wieczor:tak: Adasiek moj to sie nagadac z nimi nie mogl rajciu ale mu brakuje ludzi szok..
do tego z dziecmi sasiadow przesiaduje cale dnie na dworzu:-):tak: Od piatku tez do 6 maja mamy Frohlingsfest wiec bylismy w sobote:-)


a co u was? Ja juz po sniadanku i kawie ...
 
reklama
Heja
U mnie weekend był okropny cały czas padało, dopiero co wczoraj się wieczorkiem poprawiło, więc spędziłam go w domu :baffled: Mam nadzieje ze majówka bedzie ładna...
Poza tym u mnie nuda,nuda,nuda...
Dzisiaj się trochę gorzej czuje więc uciekam.
Miłego dzionka ;-)
 
hej mamy z niemiec:-) już nie długo i ja będę mamusią która będzie mieszkała w niemczech a mianowicie Bawaria. Mam nadzieję, że jakoś się zaklimatyzuję i będzie nam tam dobrze...wy już pewnie się troszkę zaklimatyzowałyście...dużo czasu wam to zajeło??:-) pozdrawiam i dużo zdrówka
 
Hej kobietki.
Jak tam dzień się zaczął, mój od bólu głowy, od wczoraj mi się w głowie kręci, słaba jakaś jestem, miałam do dentysty iść,ale musiałam wizyte odwołać.
Pisać jak tam weekend minął, bo coś słabo wam to idzie.:-)
A witam Martusie. Mi tam było łatwo się za klimatyzować De. Wcześniej już jeździłam, poza tym lubię nowości.:-)
Trochę tęskno za przyjaciółmi i rodzinką,ale da się przeżyć. W końcu to dorosłe życie tutaj jest lepsze niż u nas w PL.
 
to mam nadzieje neczka że mi też to pójdzie tak szybciutko jak tobie:-) mąż juz jest tam miesiąc, i bałam sie że on będzie zaraz chciał wracać, bo on wychowany na gospodarstwie, a widze ze mu sie podoba, wiec mam nadzieje ze i mi sie spodoba...fajnie że będę tam miała panią ginekolog polską bo u mnie jezyk leży a z polką sie dogadam:-)
 
Witam witam i o zdrowie pytam :-D

Witaj Martusia :-)
Szybko sie przyzwyczaisz i za dwa lata powiesz ,ze nie chcesz wcale juz wracac ;-)

U nas weekend spokojny :-) w niedziele bylismy na spacerze nad woda... razem z moim bratem i jego rodzinka :-) Slonce piekne,pies ich sie wyszalal...chyba godzine plywal w wodzie :-D

A dzis mam wolne,ale zaraz zabieram sie za porzadki...pranie sie pierze,ale jeszcze jedno wstawioe... musze zmyc podlogi,umyc okna chce w Wohnzimmer...no i chce porzadek w mlodej pokoju zrobic...Troche musze przezadzic jej w szafach z ciuchami bo polowy nie nosi... A mam w planie na Flohmarkt isc z dziewczynami i interes zbic :-D

No i rozgladamy sie za nowym mieszkaniem ;-) Cos mi sie miescic wszystkow Wohnzimmer sie nie chce bedzie za bardzo na scisk jak jeszcze stol dokupie i komode... Wiec nie ma bata-trzeba zmienic mieszkanie... Magluje strony codziennie,ale jeszcze nic odpiwedniego nie znalazlam... Chce na tym samym osiedlu co moj brat jest bo tam bardzo ladnie i przyjazne dzioeciom...duzo terenow do smigania na rowerach czy spacery,pelno Spielplatzwo :-) Tam maja mehga tarasy na 3 pietrze i takie mieszkanie bym chciala... ok. 100m² mieszkjanko plus jakies 30 metrow taras :-) No zobaczymy...Trzymajta kciuki :-D
 
To Pati trzymamy kciuki aby się udało, ja już też nie mogę się doczekać kiedy na to nowe mieszkanie pójdziemy, bo tu mi ciasno się robi.
Zaczynamy poszukiwania w tym kierunku już, bo to czas nagli. :happy2:

Martusia ja też nie umiem niemieckiego jeszcze, siedzę tu 7 miesięcy a tylko umiem podstawowe słowa, ciężko samemu się nauczyć, chce iść na kurs jak urodzę. :-)A ginekologa mam niemca, bardzo fajny facet. Mój mąż jeździ ze mną na wizyty, więc wszystko rozumiemy.
 
Zaraz ducha wyzione ,a jeszcze nie mam wszystkiego posptrzatane... okna trzeba myc ale dzis juz nie dam rady... za 45 min. musze wyjechac po mloda ,a jeszcze czeka mnie lazienka i doprowadzenie siebie do porzadku :-D Wanna,zlew i szyba od wanny mi zostala w sumie...reszte juz mam :-) Prania mam tyle ,ze juz dwie suszarki sie uginaja na balkonie :-D a tu jeszcze pelen kosz!Je nie rozumiem dlaczego mi sie ciagle to pranie koci :-D Ole ogolnie mam mozna powiedziec czyste mieszkanie... do perfekcji daleko ,ale to sie da :-D tzn. to sie nie daaaaaa bo ciagle na okreta trzeba sprzatac :-D a kurzy mi sie jakbym w stodole gdzies mieszkala.... No nic lece dalej-wylalam gozkie zale ,dopijam kawe i szmata dalej w ruch :-D Milego dnia :)
 
Pati- ja porządek mam ,tylko u mnie to ja muszę latać na odkurzaczu -pies i małe dziecko . Pranie to akurat lubie prasować i na wieszaczki ,jakoś pedancko to uwielbiam. ale to odkurzanie codziennie i zamiatanie okruszków bo mam kuchnie otwarta i jemy w salonie -wykańcza .No mieszkanie fajna sprawa,my mamy ok90m2 i taras i w zupełności na taki skład rodziny wystarcza .



Ja dziś po pracy . Byłam u kobitki sprzątać .Cały dom jej wysprzątałam-padam .Dziś Lenka została z moją bratową bo jest w DE na 9 dni .Dostałam od babki propozycje sprzątania we wtorki,kasa fajna . Tylko nie wiem co na to mój M bo do sierpnia od by musiał w tych godzinach siedzieć z młodą w domu i dopiero potem jechać do pracy .Ale warto by było się przemęczyć do sierpnia bo dobra kasa i u fajnych ludzi .

W niedziele dzwoniłam do hodowli , psa bierzemy z następnego miotu , a we wrześniu jak będziemy w PL jedziemy do nich na 2 dni na kawee.. i pobyć z psami .Ogólnie kamień mi z serca spadł . Na prawdę złoci ludzie .


W lipcu jedziemy jednak w góry , kierunek okolice Zakopanego ,juz znalazłam fajny domek typowo góralski :-D W Lidlu 8 maja są walizki więc od razu idę kupić bo moje już na wykończeniu. W czerwcu muszę jakieś fajne obuwie sobie kupić i M .Widziałam fajne buciki na stronie niemieckiego adidasa . Do tego jakieś fajne leginsy/rybaczki i bluza .Chce być wyglądać sportowo-ładnie :-)
 
reklama
neczka tylko problem polega na tym, ze maz tez nie umie niemieckiego hehe:-)

ale mam tam ojczyma który umie niemiecki wiec mi troche pomoze;-) mam nadzieje ze bedzie dobrze...boje sie troszke bo to tez wielkie miasto a mianowicie Augsburg, i boje sie ze zgubie sie w tak wielkim miescie:-)
 
Do góry