reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Eliza, Julcia przesliczna i dobrze ze wszystko sie pomyslnie skonczylo. Gratuluje!
karamija super ze u Ciebie wszystko ucichlo. Niech sobie jeszcze maly szkrab dojrzewa w brzuszku.

My w koncu znalezlismy mieszkanie, ulice dalej :) Jest super - wlasciwie idealne :-) Przeprowadzka w czerwcu. Ehhh nie moge sie juz doczekac!
 
reklama
Witajcie

Ja znow ucichlam...ale byl nieoczekiwany zwrot wydarzen. Zmarl moj tesc i maz musial wrocic na chwile teraz ma urlop a po jego urlopie jedziemy do Niemiec prawdopodobnie w piatek 15 czerwca na noc...

I szukamy mieszkania takze bedzie troche latania... Straubing Dingolfing Landau itd..
 
hej ,

ja już kiedyś się tutaj wypowiadałam ale też ucichłam. Ja tak w 100% na stałe od lipca będę mieszkać w Niemczech bo kończe studia i tak troche jestem w DE i troche w PL z córką .
Zmieniliśmy mieszkanie , mąż rozwinął się zawodowo że tak to określe , we wrześniu chce zapisać córę do przedszkola ,aby potem nie było problemów z przedszkolem . Mieszkamy koło miasta Lüneburg . I co tu jeszcze więcej napisać . Rodzina trzy osobowa.Ja studiuje zaocznie w PL tzn teraz będę sie bronić , nie pracuje . Mam nadzieje że jak mała pójdzie do przedszkola , pójdę do pracy. mam w sumie 1,5 roku na podszkolenie języka bo dopiero mój język raczkuje . Ogólnie bardzo jestem zadowolona z miasta /sąsiadów i życia , powoli nasze życie w Niemczech zaczyna przypominać to jakie prowadziliśmy w Polsce tzn mamy znajomych ,spotykamy się na kawce. Chciała bym władać na tyle językiem żeby mieć właśnie jakąś babe do plot bez obecności męża hehe bo jednak on duzo mi pomaga. Mam nadzieje że jak przestane tak kursować, to mój język też się poprawi. Ponieważ co się nauczę czegoś to wyjazd z powrotem do PL wszystko psuje . Ale jeszcze miesiąc i koniec .


pozdrawiam
 
Witam a wy baby gdzie jestescie??
takie zalatane czy cos??..

Elizka pisz tu nam jak sie niunia sprawuje i jak ty sobie dajesz rade z malutka??..
Pati a ty gdzie wsiaklas?..nie wspomnie juz o Jolce :tak::tak:

Nowe mamy witam na pokladzie ze tak powiem ;-);-)

Pozdrawiam :happy:
 
No wy dziewczyny zaprawione w bojach a ja zaczne nowe zycie napewno inne niz w pl.. ale bede miala czas podszkolic niemiecki bo chyba jednak nie wyrwe odrazu do pracy bo musze pobyc z synem zeby dobrze sie wkrecil:)

Delfin-ona- ja mam podobnie z tym jezykiem czeka mnie mala przeprawa bo od czasow mojej nauki juz troche minelo mature zdalam na 5 a teraz wow.. trzeba na zywiol:/
 
co do języka to ja w szkole średniej zawsze powtarzałam mojej nauczycielcde że ja się niemieckiego nigdy nie naucza, jest on mi nie potrzebny i go nie lubie heh. A niby miałam go od podstawówki a mature zdawałam z angielskiego i też na 5 :p Więc teraz się pare osób ze mnie śmieje hehe ;-) ale nauka taka jest zupełnie inna tzn taka w praktyce itp .

mi to się marzy zrobić magistra w niemczech ale to może za kilka lat jak ogarnę go na tyle dobrze żeby sprostać tym wysokim wymaganiom (już prześledziłam wymagania :p ) . Taki mam cel , dla samej siebie.


Teraz obrona przede mną , aktualnie sesja i to skupia mają uwage .książki z niemieckiego odstawiłam ;-)


Ale ogólnie terenami na spacery z Lenka jestem zachwycona , no i w końcu mam super trasy na moje ukochane rolki :-D
 
Delfin_ONA Ja tak samo jak Ty, nie dosc ze przez cale liceum nienawidzilam szczerze lekcji niemieckiego to nawet na miesiac przed przyjazdem mowilam mojemu M ze jezyka to sie nigdy nie naucze...:no::-D Ale ja za bardzo spoleczne zwierze jestem i po 4 miesiacach zaczelo mnie nosic w domu i nie moglam przezyc tego ze czuje sie na ulicy jak uposledzona. Poszlam na kurs jezyka a potem do roboty i teraz to lepiej mi niemiecki idzie niz angielski i sama sie z siebie z tego powodu smieje jak sobie przypomne co bylo 7 lat temu. Najwazniejsze zebys chciala wyjsc do ludzi i nie przejmowala sie tym ze poczatki mowienia beda trudne. Bez tej praktyki nigdy nie nauczysz sie biegle jezyka a zamykajac sie w domu jeszcze bardziej to sobie utrudnisz. Trzymam kciuki za spelnienie ambitnych planow i obrone pracy i przekaz calusa dla Lenki - imienniczki mojej corki :)
 
Bluetooth dziękuje za miłe słowa. Co do kursu to żałuje że wcześniej nie poszłam tutaj w PL na kurs i aktualnie jestem samoukiem . Chce pójść w Niemczech bo słyszałam że są w moim mieście . Ja też bardzo społeczne zwierze jestem , pracy mi też brakuje bo straciłam robotę miesiąc przed zajściem w ciąże . Więc myślę że jak mała skończy 3 lata to znajdę sobie prace co tym bardziej pomorze udoskonalić język . Ja jak większość początkujących dużo rozumiem a gorzej z mówieniem . Bo same podstawy , nic na normalną pełną rozmowę . A chciała bym mieć jakąś babe to zakupów itp bo w PL mam takie kobitki i mi tego brakuje właśnie i to jest moja motywacja -chce do ludzi hehe.
Widzę że Twoja Lenka 8/9 miesięcy ,kochany maluszek :-)

jutro mój mąż przyjeżdża na weekend więc się bardzo ciesze :-p
 
Ostatnia edycja:
Eliza gratulacje śliczna kruszynak:tak::-).

Wreszcie tu dotarlam po dlugiej przewie:szok::baffled::szok: maj byl dla mnie straszny mialam tyle pracy ze wieczorami nie pamietalam jak sie nazywam:angry:. Nawet nie wiecie jak sie ciesze ze wreszcie mamy czerwiec!:-D:-D:-D

A tak w ogóle to wszystkiego najlepszego dla waszych dzieciaczków z okazji DNIA DZIECKA!!!

15 czerwca wybieramy sie na 3 dni do PL mój braciszek ma 30 urodziny i robi dużego grillllllka ( a ja 3 dzien na DUKANIE):wściekła/y::-( i nawet sie alkoholu nie napije ale postanowienie musi byc!!!

23 czerwca idziemy na weselu tutaj w DE i to pierwsze niemieckie wesele na jakim bede i nie mam pojecia jak sie ubrac czy tu tez sie tak stroja jak w PL :):-)???

Bluetooth- fajnie że znalexliscie swoje wymazone mieszkanko jednak warto bylo szukac, my tez sie przymierzamy do zmiany ale to jeszcze troche potrwa:-(

Kamilka- ale szybko zlecialo jeszcze 2 tygodnie i bedziesz w DE fajnie by bylo jak byscie znalezli mieszkanie w Straubingu. jak masz ochote to mozemy sie spotkac 22 czerwca w piatek:confused: moze wypad z dziecmi do zoo??? jak bedziesz miala czas to napisz, zrobie wtedy mlodemu dzien wolny od przedszkola :))
 
reklama
Hej dziewczyny

Magdalena napewno bede ;) urwe sie od meza bo bedzie na pierwszej zmianie to ja rano moge jechac;) moje gg 6286840

Oj ja tez bardzo spoleczna jestem;) hehe ja musze byc z ludzmi wiec chyba jezyk to szybko pojdzie.. pamietam jak w Austri wypowiedzialam pierwsze pytanie w sklepie. pani odpowoedziala zrozumialam ale takiego zaliczylam buraka ze szok.. maz kladl sie ze smiechu;) dlatego bedzie dobrze hehe
 
Ostatnia edycja:
Do góry