reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Magdalena powiem Ci ze w szoku jestem ale moze on tak ma ze nie potrzebuje miec kontaktu z rowiesnikami a ze trzyma sie doroslych to moze czuje sie bezpieczniej i to wszystko efekt szoku kulturowego??
Ja w przedszkolu zawsze podobno sama sie bawilam tez mysleli ze autyzm ale nie... nie chcialam nie umialam rozmawiac i sie wstydzilam:(
 
reklama
już to mówilismy dyrektorce że może on nie potrzebuje kontaktu z innymi dziecmi, jak by miał cos z autyzmu to by nie zaczął mówic po polsku w wieku 18 miesięcy, nie miał by kontaktu z nami i innymi osobami robił by jakies dziwne rzeczy, a on tak nie ma nie wymysla sobie jakis niestworzonych rzeczy........ ogólnie nasz Szymon jest bardzo wrazliwy,jak mu zwróce uwage albo m to zaraz sie obraża i jest smutny, jest bardzo ostrożny nawet tchórzowaty ale są różne dzieci. On be sie tylko tulił słuchał bajeczek, wszystko robił z nami może dlatego że zanim poszedl do przedszkola siedział cały czas tylko ze mną, nawet jak chodzilismy na krabbelgruppe to tez tylko koło mnie sie kręcił, nie lubi się sam bawic zawsze mu musze mówic, zachęcac go żeby sie w cos pobawił sam w domu
 
:rofl2::rofl2:

gdzie sie podziewacie?? jak tam po swietach? przejedzone?

Pati a ty gdzie urzedujesz w pl jestes??

My bylismy 9 dni i starczy haha teraz pomalu bede odliczala dni do komuni :szok:...

a tak dzien jak codzien :-):-)
 
Gabinia ja tez ...eh,dla mnie swieta to normalnie przerwa w scenariuszu.

Teraz trwa pauza swiateczna (albo raczej poswiateczna) w przedszkolu...dopiero od poniedzialku mloda znowu idzie...nastepny moj stres to taki,ze ona sie tam chyba zaglodzi...eh,bo to moje dziecko nic nie chce jesc.Tak,tak wiem,ze w koncu sie nauczy i jesc i wszystkiego ale najpierw trzeba to wlasnie przebolec wszystko ;-) a ja bym tak chciala hop siup i juz :-D

Owca a po swietach przejedzona ? hmm,troche tak bo jadlam ciasto,ktorego na codzien nie jem .
W swiateczny poniedzialek caly dzien lalo,to skladalismy nasza nowa garderobe ;-) za rok na Wielkanoc sie chyba do polski wybiore ,przez cale 9 lat co tu jestem to wielkanoc w PL spedzalam tylko raz ...
Kiedy macie te komunie?w knajpie robisz czy w domu? Tu jedni znajomi znajomych maja w te niedziele.
No a poza tym ,tak samo,dzien za dniem,dzien jak codzien :-D
 
Czesc dziewczyny!!!
Wrocilam-cala,zdrowa z nadwaga!!! :-D i chyba w alkoholizm juz popadlam...:szok: Wczoraj mialam po 3 tyg.pierwszy dzien na trzezwo:-D i jeblo mnie chyba bo zaczelam popalac... ale stwierdzilam ,ze przez to mniej jem...:szok::-D

Bylam z mloda od 31.03 juz w polsce...06.04 dojechal moj A z moim bratem...wrocilismy 09.04....Do teraz nie mialam ochoty na kompa...w sumie nadal nie mam ,ale postanowilam zajzec bo calkiem sie oducze :-D Nakupowalam ksiazek i zaczelam czytac ;)


Magdalena-moze powinnas zaczerpnac porady psychologa dzieciecego? moja kumpela tu miala podobne problemy...mlody nie chcial brac w niczym udzialu...zapisali go na takie zajecia ,w ktorych ma nabrac wiecej pewnosci siebie,poczuc sie silnym i wartosciowym...moze cos podobnego bys znalazla?

Jolka moja mloda poszla do przedszkola jak miala 2,2 lata... pierwsze dni tez bylam z nia,ale od razu byla wciagnieta w zwiedzanie przedszkola,poznania sali,w zabawe,do niczego nie zmuszali ale zachecali...Wiec mysle ze te panie tm u Ciebie troche ciulowe podejscie maja bo co bedzie jak Ciebie nie bedzie? a musisz np.wychodzic w trakcie tych dwoch godzin? bo ja zawsze musialam na chwile...tak zeby Noemi wiedziala ,ze ona tam zostanie,bedzie fajnie i pozniej po nia wroce...nigdy nie kaza wychodzic cichaczem...zawsze trzeba bylo sie pozegnac krotko,mloda miala mnie wypychac za drzwi,potem szly sie bawic :)

Ja musze sie wreszcie dowiedziec kiedy tu sie rok szkolny zaczyna,co trzeba kupic itd.Dziecko mi w tym roku do pierwszej klasy idzie ,a ja zoelona jestem!!! :D
 
Oj tak Pati przez popalanie to sie napewno mniej je ;-)

A te przedszkolanki nasze to jakies....zestresowane ??? mloda to chyba ich pierwsze obcojezyczne dziecko ,co innego w duzym miescie przedszkola gdzie takie dzieci sa na porzadku dziennym ale my to na wiosce mieszkamy wiec wiesz... taak ja sama tam przejmuje inicjatywe ,mowie mlodej,ze wychodze ,to nie jest tak,ze wymykam sie cichaczem bo sama znam swoje dziecko zreszta cichaczem nie umiem sie wymknac...wole wiedziec ,ze ona ma te swiadomoc,ze mnie nie ma...no,wiec najpierw dogaduje sie z mloda a potem oznajmiam paniom,ze wychodze ;-) ale te ...panie nawet do mnie nie zadzwonia i nie powiedza czy jest OK czy nie jest...wiec po godzinie jechalam po nia spowrotem kiedy spokojnie moglam zostawic ja dluzej,ale bo to wiem?? dla mnie to tez nowa sytuacja i panie pedagog mogly by troche pomoc ,albo?? :eek:

No a w tej polsce to rzeczywiscie zabalowalas :-D nie nudzi ci sie tak dlugo tam siedziec?? ja po 3 dniach zawsze mam dosc i chce wracac do domu :sorry: bo ja to nie mam w polsce z kim balowac a siedzenie ze starszymi w domu mnie nie rajcuje :-p
 
Hej ale zimno..:tak:
kawke popijam i spadam na dzialke dokonczyc moja robote
wczoraj sadzilam truskawki i dzis jeszcze dosadze bo dokupilam krzaczki
do tego kilka warzywek chce wsadzic i winogron :tak::tak:...
powiem wam ze fajnie juz tam wyglada hhe..widac roznice z poczatku a teraz trawka nam ladnie rosnie jeszcze troszke i bedzie mozna ja skosic pierwszy raz :-):-)
Rozgladam sie za trampolina na ebay ale moglam szybciej kupic bo teraz ceny poszly w gore....ale jedna upatrzylam i czekam jak wplynie kindergeld na konto to dzis lub jutro zamowie :tak::tak: taka nie za duza bo 2,50 cm ale wystarczy dzieciaka...Jolcia ty masz moze trampoline? pytam bo masz podworko domek to moze tyz macie :baffled:

Co do komuni to mamy 29.04 takze niebawem :tak: robimy w knajpie obiad + tort ciasto kawa i sru do domu :tak:
liczylam na wiecej gosci a troszke osob odmowilo wiec wyszlo nam tylko 22 :tak: ale wystarczy :-)


Pati to zes zaszalala w Pl dlugo bylas...:tak: i rzuc te fajki blee....
ja mam tak jak jola ze 2-3 dni i chce wracac ale teraz tez dlugo wysiedzialam bo az 9 dni :szok:
i ja tak ze spokojem bo my nie chodzimy na zadne balety ani impry :no: takze tylko siedzimy w domu z tesciowka albo u mojej babci na wsi :tak:...takze tez nieraz sie nudze ale teraz troche latalam za kiecka na komunie dla mnie i m garnitur to jakies zajecie bylo :tak: do tego jeszcze bylam z mala u okulisty bo mowila ze zle w szkole widzi i dostala okularki :tak:

Pati u nas rok szkoly zaczyna sie 10 sierpnia :-)..u was pewnie kilka dni roznicy bedzie...

Dobra to na tyle bo sie rozpisalam troche i czytac nie bedziecie chcialy haha...

Milego dnia babolkii :happy2:
 
reklama
Owca-mam dzis zamiar rzucic fajki bo zaczynam sie czuc brudna i taka chrypa jakas,pokaszluje-naprawde BLEEEEEEE:cool:

pochwal sie dzialka-pokarz co tam tworzysz :) zazdroszcze bo fajnie tak pobiegac boso po trawie i zjesc truskawki prosto z krzaczka :-)

Co do Pl.ja tez bylam teraz cos 9 dni i w sumie to jak zawsze wszedzie dobrze ,ale w domu najlepiej...swoj spokoj,porzadek itd.ale ja mimo ze juz tez w polsce nie baluje to lubie sie tak wlasnie ponudzic...polezalam przed tv.mama ma super kanaly ,ktorych ja nie mam wiec lampilam sie w to pudlo,zajadalam bezkarnie ciasteczka,wieczorami popijalam piwko z bratowa i gadalysmy do nocy :) To kuzynka wpadla,to zakupy jakies i tak czas zlecial...Za to moja Noemi to ciagle w ruchu byla...lataly z kuzynka po osiedlu po kolezankach ;) wyszalaly sie w ogrodzie...takze luzik :)

Bylam odwiezc mloda do przedszkola bo mojego A dzis nie ma wiec sama musze,popsrzatalam,zajadam teraz salatke i zaraz ide polozyc sie do sypialni z ksiazka :)

Jolka ja mysle ,ze gdyby te panie w przedszkolu byly troche bardziej komunikatywne i okazywaly wiecej inicjatywy wszystkim by to wyszlo na dobre...bo w koncu skad czlowiek ma wiedziec jak Ci konkretnie nie powiedza...
No to milego dnia laski i do pozniej :)
 
Do góry