reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Wiesz sama juz nie daje rady,staramy sie ale ciagle cos,dziekuje za te cieple slowa faktcznie nie ma porownania do dm,na dm to ciagle te pytania 3 dziecko stac cie na to itd jestes za mloda itd albo wpadlas dla mnie to totalna bzdura,kazdy ma jakies zalozenia do czegos dazy inne mamy chyba tego nie rozumieja :(Bede konczyc pomalu bo rano nie wstane a pracowc trzeba,dzieci wyszykowac do szkoly,fajnie,ze tu sie lepiej poznalysmy,zycze spokojnej nocy,pa
 
reklama
Jolcia hehe tez mam takie skojarzenie :tak::tak: laski oswieccie nas :tak:

a tak wogole to witam nowa mame :-):-)...fajnie ze ci sie tu podoba na BB :-) takich lasek jak my tutaj to nigdzie nie znajdziesz :tak:;-);-)

Jolcia a co u was ? jak Majeczka sie miewa?? kiedy bedzie fota wyrka waszego ??;-)

My w piatek wyjerzdzamy juz do pl i wrocimy dzien po swietach :tak:
i niebawem komunia :szok: jak pomysle to mam juz stresa :tak::tak:

Milej nocki :-)
 
Owca zobaczyc to wyro nic nie da ,na nim trzeba sie polozyc !!:-D

My na Wielkanoc zostajemy w DE...jak zawsze zreszta a Tobie milego pobytu.

Ja teraz you can dance ogladam...
 
Owca zobaczyc to wyro nic nie da ,na nim trzeba sie polozyc !!:-D

My na Wielkanoc zostajemy w DE...jak zawsze zreszta a Tobie milego pobytu.

Ja teraz you can dance ogladam...

A ja teraz jade bo chce sobie cos na komunie kupic jakas kiecke i wloski zrobic :tak::tak:
m chce garnitur kupic i jeszcze mlodej buty i torebeczke musze dokupic :tak:
i odrazu zachacze swieta bo my zawsze w domu spedzamy a teraz na gotowe pojade do tesciowki wiec luzik :tak:

Ja spadam juz spac bo o 7:30 pobudka :-)
 
huhu babolce,


jolit - ktora para wczoraj odpadla??? bo gadalam przez tel. i znowu przeoczylam:tak:

owca - szerokiej drogi i udanego pobytu:tak::tak:

nowa mamuske - witam!!!

a to DM to kojarzy mi sie z forum - dobra mama.pl:tak:...ok...a teraz uciekam na znowu na fb:-D
 
Alex zadna para nie odpadla ,to dopiero castingi.

Owca Ty o 22 spac a pobudka 7:30!! ja zasnelam przed polnoca a wstalam o 7 :-p i fajnie masz z ta wielkanoca w polsce -tam te swieta wygladaja inaczej,a tu sa jakies beznadziejne...na tyle ,ze My rodzinnie do restaurant na sniadanie idziemy w niedziele ,bo nikomu sie nie chce u siebie sniadania organizowac :sorry: po sniadaniu gdzies wybyjemy albo i nie,zalezy od pogody ...a cos sie spipczyla wlasnie.
Tyle z tej wielkanocy,ze jajca bede z mloda farbowac i pojdziemy z koszyczkiem na swieconke.

I ja witam nowa mamusie i fajnie,ze Ci sie u nas bardziej podoba niz w DM ;-) ja bylam tez na ebobas i na maluchy.pl ...chyba jakos tak,juz teraz pewna nie jestem...ale nie zagoscilam tam dlugo,tez mi sie TU jakos najbardziej podobalo.

A powiedzcie mi jeszcze jak wygladaly wasze poczatki w przedszkolu tutaj bo ja bylam z Maja dzisiaj 2 godziny w przedszkolu,w tamtym tyg, byla z nia babcia. Od poniedzialku ma isc na caly dzien...ale czarno to widze ,te przedszkolanki sie w ogole nia nie zajely ,nie tak to sobie wyobrazalam
no.gif
one moze myslalay,ze jestem JA ,wiec JA mam sie nia zajmowac ale czy to o to chodzi?? przeciez zawsze mnie tam przy niej nie bedzie....myslalam,ze mam tylko byc ,zeby mala miala swiadmosc,ze jestem a od zajmowania sie dziecmi to sa chyba one,albo??
No nic...od poniedzialku beda musialy sie nia zajac, i jestem ciekawa jak to zrobia...pewnie tak,ze dostane tel. ze mloda za mna ryczy i przyjechac po nia ,eh...zobaczymy. To sa juz starsze panie,moze maja jednak wieksze pojecie niz mi sie wydaje i swietnie sobie poradza z zaklimatyzowaniem mojej Mai w przedszkolu.
biggrin.gif
Oby...
 
Ostatnia edycja:
Witajcie

zajrzalam i zniknelam:( Ale mieszkania papiery jeszcze nie moj klimat poczytalam duzo i strach i radosc mnie ogarnia;) Latem sie przeprowadzamy i mam pietra...

mam ten sam problem z obawa przed przedszkolem:( moj Adas rok chodzi jeszcze w Pl a i tak tu sa problemy bo placze za mna ciagle chory a potem od nowa przyzwyczajanie:( ciekawe jak wkreci sie w Niemczech przeraza mnie to;(

ale z dobrych rzeczy cieszymy sie ze bedziemy razem juz w czerwcu na swoj urlop jedziemy do meza a potem juz tylko pakowanie:)
 
reklama
Hej dziewczyny, witam nowe:-)
widze że temat przedszkola na tapecie wiec i ja sie wyżalę:-:)zawstydzona/y::-:)sorry: Mój szymon chodzi juz drugi rok do przedszkola. na poczatku jak poszedł miał wtedy 2,5 roku wogóle nie mówił po niemiecku nie mial zadnego kontaktu z niemcami ja do niego nie mówiłam nigdy po niemiecku ani mój m i tak jest do dzisiaj. Codziennie rano jak go zawoziłam do przedszkola to przez te 5 minut drogi powtarzałam mu w kółko jak ma powiedziec siku, jeśc i pic i zawsze tylko te trzy słowa. Nie raz sie zdarzało ze jak po niego przyjezdrzałam to mial zmienione ciuchy bo zrobił siku w majtki bo wstydził się albo nie wiedział jak ma powiedziec ze chce do toalety. Na początku był płacz póżniej problemy bo mówił tylko do pań po polsku i nikt go nie rozumiał, wogóle nie mial kontaktu z dziecmi zawsze stał z boku, z nikim nawet nie próbowal sie bawic i nikt nie bawił sie z nim bo nikt go nie rozumiał. Po roku w jego przedszkolu była wakacyjna przerwa i musielismy go zapisac do wakacyjnej grupy w innym przedszkolu ( znowu stres ze bedzie płacz) ale obyło sie bez płaczu i w tej wakacyjnej grupie zacząl nagle mówic po niemiecku najpierw pojedyncze słowa pózniej całe zdania ale nie bawił sie dalej z dziecmi tylko stał z boku albo cały dzien przy paniach. Po 6 tygodniach grupy wakacyjnej wrócil do swojego starego przedszkola. Panie były w szoku że wszystko mówi do nich po niemiecku. Ale nasz problem sie nie skończył. Od września mineło 7 miesięcy a Szymon mimo ze dobrze rozmawia po niemiecku ( a nawet bardzo dobrze bo tak nam powiedział doktor na bilansie 4 latka) że jego niemiecki jest na poziomie każdego innego niemieckiego czterolatka to mamy problem z tym że nie nawiązuje żadnego kontaktu z rówiesnikami, nie potrafi z nimi sie bawic, nawet nie chce z nimi rozmawiac dalej wszystko obserwuje z boku, i do tego wszystkich zaczepia tylko szczypiąc albo zabierając zabawke, albo rozwalając coś. jak juz jestem wykonczona psychicznie bo 2 razy bylismy juz wzywani do dyrektorki przedszkola i wkółko nam tylko mówi że mósimy cos z tym zrobic ale k...wa nie mówi co, a co ja mam zrobic jak mnie nie ma w tym przedszkolu przeciez go nie przywiąże do innego dziecka i nie powiem mu musisz sie bawic i z nim rozmawiac bo cie..... mam już dosc on nawet na placu zabaw nie próbuje sie bawic z dziecmi i tak nie jest tylko w de. jak jedziemy do polski to tez tylko sie kręci przy dorosłych mimo że ma kuzynki i kuzynków w swoim wieku i o 1 lub 2 lata starsze. Nie chce zeby mu na czoło przykleili etykietke autyzm, a dodam że panie w przedszkolu są wredne. Staralismy się o zmiane przedszkola ale nie było miejsca, doradzcie cos:szok::-:)szok::-(
 
Do góry