reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

....................... mieszkanko ogarniete teraz jeszcze tylko przygotuje obiadek i po Szymka do przedszkola:tak:, i znowu hałas w domu będzie:-D, co macie dzisiaj na obiadek???????

Magda mozesz wiecej szczegółów o tej sałatce wkleic:-D bo nie kojarze a lubie nowosci :-)
Mój niemiecki mimo tego ze jestem tu 3 lata i 5 miesiecy jest na poziomie kali byc kali miec, w szkole w pl nie mialam niemieckiego, od 5 miesięcy robie kurs z eskk i duzo mi pomaga, do tego stopnia że sie przełamałam i zaczełam wkoncu próbowac mówic, bo wczesniej nie moglam sie przełamac:zawstydzona/y:, rozumie bardzo duzo, dzieki ogladaniu telewizji i szperaniu w słowniku gdy czegos nie rozumie podczas oglądania:-D, a teraz przymierzam sie do przeczytania pierwszej ksiązki po niemiecku:-D:szok::baffled:, ale nie bede jej tłumaczyc tylko chce sie bardziej oswoic z "budowa zdań ", a i najlepiej znam niemiecki jak zatrzyma mnie policja wtedy szwargocze jak stara niemka, nieobrazajac starych niemek:-):-D

uciekam wpadne jak szymon bedzie dżemał........
 
reklama
zuza to juz wiem gdzie mieszkacie kojarze bo moj maz raz jechal do koblenz :tak::tak:
jako kierowca :tak:
fajnie ze zyje wam sie tu lepiej,mnie tez i oby tak dalej :-):-)

justynka to rzeczywiscie spontam hehe
ale co tam raz sie zyje :-):-)

magda salatka to taka prosta...
seler ze sloika - 1 sloik
5-6 jajek w kostke
wedlina jaka chcesz i ile chcesz
ser zolty w kostke ale nie za duzo...
kukurydza -puszka
ananas puszka
szczypior
majonez,sol,pieprz...
ja osobiscie robie bez ananasa bo nie lubie tak na slodko


moj niemiecki tez kiepski
rozumiem sporo jak trzeba to cos wydukam :tak:
ale przy kims swoim z rodziny czy jakims znajomym nie powiem nic :no:
wstydze sie chyba...

no nic spadam trzeba ta dupe ruszyc bo siedze od rana...
na szczescie obiad mam z glowy bo dzis golabki od tesciowej tylko pyrki ugotowac :tak:

no nic zycze udanego dzionka
 
Ostatnia edycja:
ja zycze dziewczynom tez udanego dnia i tez uciekam po 13 malego odebrac teraz robie roladki potem jade na miasto po wyszukane dodatki ktorych juz miesiac szukam moze dzis bedzie szczescie....moze potem maly napad na ikea? :)

tak spontan to spontan raz sie zyje w przyszlam miesiacu bedzie rok jak jestesmy po slubie i szczerze wydaje mi sie ze jestesmy razem juz 10 lat.....
wiec czasem spontan jest godny polecenia :)))

ok jutro pewnie tez zajrze kurcze o jutro o 10 mam rozmowe w sprawie pracy upssss musze potem wszystkie papiery przygotowac.....
ok milego dnia dla wszystkich....

a salatke znam i polecam kazdemu:)
 
jeszcze polecam wam takie proste i smaczne przekaski :tak::tak:

Pierożki z ciasta francuskiego z parówką i serem żółtym.

0
2 opakowania gotowego ciasta francuskiego
ok 5-6 parówek
3-5 plastrów sera żółtego

Ciasto francuskie kroimy na 10 równych prostokątów. Na każdy kładziemy 1/4 parówki i na to kładziemy kawałek sera żółtego. Składamy i zlepiamy boki.Pieczemy na złoty kolor, ok.20 minut.


 
Hej dziewczyny...witam nowa mamusie :-)

Dzuma Twoja historia na scenariusz sie nadaje :-) kocham takie opowiesci i podziwiam ludzi ze rzucaja sie na gleboka wode...dziaciaki masz swietne-oby tak dalej sobie radzily :-)

Zuzia bajki i seriale ogladaj-tam najlepiej mozna jezyk zrozumiec...nic moja mloda wrocila...lece na zakupy...pozniej sie odezwe i napisze wiecej ;)
 
Ojejciu ile naskrobalyscie....:shocked2:
Ja na chwile,mam nadzieje,ze zdaze napisac zanim moja mycha afere rozkreci za to,ze ja do kojca wsadzilam :-D
Dzuma gratuluje odwagi :tak:ale bez ryzyka nie ma zabawy co nie??;-)duze juz masz dzieciaczki...ja bym tez chciala by moja juz przynajmniej 5 lat miala....:-ppowodzenia na rozmowie o prace.
Zuza to juz za chwile bedziesz miec dzidziusia :-) gratulejszyn....i mieszkasz niedaleko mnie...

U mnie z Niemieckim jako tako...,nienajlepiej a juz 8 lat tu siedze :szok: ale u mnie na porzadku dziennym polska tv,internet po polsku,polscy znajomi...ja z nikim po niemiecku nie gadam...z lekarzami tylko albo w innych podobnych sytuacjach.Na kursie tez nie bylam...w szkole w PL mialam jezyk juz w podstawowce i potem w zawodowej 3 lata a jak do Niemiec przyjechalam to i tak nic nie umialam :-D bo czlowiek glupi,gdyby wiedzial,ze mu sie jezyk przyda to by sie do nauki przylozyl a tak to bylo tylko zakuc zdac i zapomniec :sorry2:
ide ogarnac balagan w kuchni po gotowaniu...wieczorkiem znowu cos skrobne...








 
Ostatnia edycja:
Hejka to znowu ja :-D:-D
my bylismy po obiadku w lidlu po bazylie dla jaszczurki :tak::-)
a teraz odpoczynek...

jolka 8 lat mieszkasz to juz pewnie ladnie szprechasz hehe
ty tak jak my polska tv,polski net,polskcy znajomi hehe i tez tylko awaryjnie gadam z niemcami w sumie tylko u lekarza :tak::tak:gdzie rzadko bywam :-D
no ale zaraz do szkoly startuje to mi sie niemiecki wlaczy na codzien moze cos wejdzie do tej glowy :tak:

no nic jakas glodna sie juz zrobilam ide cos podjesc !!!!

Paaaa....
 
A Wy gdzie wszystkie?? z mezusiami pewnie siedza :-p
Madzia27 moze i Ci sie niemiecki wlaczy...ja nie wiem jak to jest tu na kursie ale podejrzewam,ze tak jak i w szkole w PL...tyle,ze po niemiecku sie chyba zajecia prowadzi.Ja osobiscie znam osoby po kursie ,ktore i tak gadac nie umieja...wedlug mnie najwazniejsze to miec kontakt z Niemcami...moj M na zadnym kursie nie byl a radzi sobie swietnie...bo on codziennie w pracy z Niemcami gada,ma ten kontakt...ja jak przyjechalam do Niemiec to tez od razu na gleboka wode...pracowalam tu i owdzie troche sie osluchalam...ale potem pracowalam z polakami i dooopa:sorry2: a po tej pracy z polakami posiedzialam w domu,potem w ciaze zaszlam i tak wszelaki kontakt sie skonczyl.

Musze posta ''dorobic'' bo wparowali mi do pokoju i stracilam watek...no i teraz to juz nie wiem co chcialam pisac.
Klusia moja ostatnio zle sypia a ja w glowe zachodze co jest tego powodem...zle sypia i w dzien i w nocy...dzisiaj spala w dzien od 14:15 do 15:00...wstala rano przed 7 a w nocy obudzila sie z 5 razy.Drzemki ma w ogole pokielbasione...nie mamy stalego rytmu bo ostatnio cora z niego wypadla a ja razem z nia ...jak czytam na sierpniu,ze ich dzieci spia jeszcze dwa razy dziennie to...no wlasnie co?? sa rozne dzieci ...przeciez ;-)













 
Ostatnia edycja:
reklama
No i zawiodlyscie mnie kobity :-( myslalam,ze se z wieczora pogadamy bo tyle nas tu nowych a tu...zonk ,dobranoc,slodkich snow i upojnej nocy kazdej z osobna zycze :-)
 
Do góry