reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

O ile wiem to dziecko musi być zameldowane w Niemczech. Aby otrymywać tzw. Kindergeld nalezy wypełnić pewien formularz w którym nalezy podac niemiecki adres dziecka gdzie jest zameldowane.
Ostatnio wypełniałam taki formularz znajomemu i kazali mu dostarczyć akt małzeństwa, akt urodzenia czy też pokazac Familienbuch oraz przynieść zaświadczenie ze szkoły dziecka, że faktycznie chodzi do niemieckiej (bo dziecko było starsze) ale urodzone w Polsce.
W każdym razie dziecko musiałoby na pewno mieszkać w Niemczech.
Co do tego, że nie jesteście małżeństwem to myślę, że Twój partner nie ma co myśleć o Kindergeld bo właściwie to Ty , stopi69, powinnaś wtedy starać się o dodatki na dziecko, no chyba, że oddasz mu je do wychowania.
ALE oczywiście moge się mylić... najlepiej chyba zapytać bezpośrednio w urzędzie niemieckim.
 
reklama
Witam wszystkie mamusie i przyszłe mamusie z Niemiec. Jestem tu nowa wiec się przedstawię :) Mieszkam w Kaarst koło Dusseldorfu. Jestem obecnie w 26 tyg ciąży. Nie pracuje i czekam na córcie :)

Dodam, że chetnie poznam mamusie z okolic.
No i prośba, szukam jakiejś polskiej położnej w związku ze zbliżającym się powoli porodem. Może ktoś ma namiary na panią z okolic.

Pozdrawiam :-)
 
aga gratuluje ..tak sie ciesze ze juz po i masz kochanego syneczka kolo siebie,super ze eryk nie zazdrosny,ucaluj malutkiego pozdrawiam.wklej fotke jakas waszej szczesliwej rodzinki..pozdrawiam
 
Czesc dziewczyny :-) Mam do Was pytanie, jak to wszystko od strony formalnej wyglada w Niemczech.A mianowicie: ojciec dziecka jest Polakiem, ktory na dniach podejmie prace w Niemczech u niemieckiego pracodawcy - kontrakt na 4lata (wszystkie podatki, skladki beda odciagane w Niemczech) Jak za niecale 2 msc urodze dziecko w POL to ojciec dziecka bedzie miec dodatek 158euro na dziecko do pensji?? A dodam , ze nie jestemy malzenstwem. I czy lepiej zebym rodzila w Niemczech czy nie ma znaczenia?? Czy jakies dodatki wtedy na dziecko jakies sa?? I jak jest z ubezpieczeniem jakbym sie tam przeniosla (pewnie bedac na wychowawczym, zatrudniona w POL)Czy NFZ czy dziecko mialao by ubezpieczenie niemieckie po ojcu ?? Przepraszam, ze tyle pytan, ale musze sie mocno zastanowic gdzie lepiej rodzic??

Dziecko musi byc zameldowane w Niemczech inaczej nic ci nie przysluguje:no::no:
tak zwane kindergeld to 164euro a elterngeld 300euro( przez pierwszy rok) ale w tedy i ty musisz byc zameldowana w Niemczech zeby dostac elterngeld
ja bym ci radzila urodzic w Niemczech bedzie w tedy mniej komplikacji ze wszystkimi dodatkami ktore masz dostac itd:tak::tak: a co do ubezpieczenia to moja corka ma ubiezpieczenie po ojcu:tak::tak:
Wiec nic tylko naprawde radze rodzic w DE i opieke lekarska masz tu duza lepsza niz w PL :tak::tak::tak:
 
Czesc dziewczyny :-) Mam do Was pytanie, jak to wszystko od strony formalnej wyglada w Niemczech.A mianowicie: ojciec dziecka jest Polakiem, ktory na dniach podejmie prace w Niemczech u niemieckiego pracodawcy - kontrakt na 4lata (wszystkie podatki, skladki beda odciagane w Niemczech) Jak za niecale 2 msc urodze dziecko w POL to ojciec dziecka bedzie miec dodatek 158euro na dziecko do pensji?? A dodam , ze nie jestemy malzenstwem. I czy lepiej zebym rodzila w Niemczech czy nie ma znaczenia?? Czy jakies dodatki wtedy na dziecko jakies sa?? I jak jest z ubezpieczeniem jakbym sie tam przeniosla (pewnie bedac na wychowawczym, zatrudniona w POL)Czy NFZ czy dziecko mialao by ubezpieczenie niemieckie po ojcu ?? Przepraszam, ze tyle pytan, ale musze sie mocno zastanowic gdzie lepiej rodzic??
nie ma sie nad czym zastanawiac wiadomo ze tu w De sa lepsze warunki i dostajesz prawie 160e a nie marne 48zl:sorry:
Witam wszystkie mamusie i przyszłe mamusie z Niemiec. Jestem tu nowa wiec się przedstawię :) Mieszkam w Kaarst koło Dusseldorfu. Jestem obecnie w 26 tyg ciąży. Nie pracuje i czekam na córcie :)

Dodam, że chetnie poznam mamusie z okolic.
No i prośba, szukam jakiejś polskiej położnej w związku ze zbliżającym się powoli porodem. Może ktoś ma namiary na panią z okolic.

Pozdrawiam :-)
kilka powstow wczesniej ktoras wkleila stronke gdzie mozna znalzesc polozna ze swoich okolic:rofl2:
witam wszytkie mamusie
mieszkam w Grevenbroich kolo Neuss
mam 9 miesieczna coreczke Emily

czesc ciocia :)
 
hej moje laseczki , znowu was zaniedbalam , ale mam male zamieszanie w domu
meza spakowalam i mieszka teraz u kolegi zobaczymy jak to bedzie dalej z nami

aga 29 ogromne gratulacje

witam nowe mamusie
 
Hej Dziewczyny Moje Kochane!

melduje sie znowu po 2 tygodniach urlopu w Chorwacji - pieknie bylo, cieplo, plaza i spokoj, podroz tez znioslam bez problemow, dzidzia kopie:-)

widze tu kilka nowych mamus - Witajcie!!!!:-D

Stopi69 - Kindergeld dostaje dziecko a nie tatus do wyplaty, tzn, forsa (154 Euro) bedzie wplywala na konto ktore podacie bezposrednio, niezaleznie od wyplaty. Dziecko musi byc zameldowane w Niemczech, trzeba zglosic to urzedu "Bundesagentur für Arbeit", nie musicie byc po slubie, by dziecku to przyslugiwalo.
A rodzic tez Cie radze w Niemczech - opieka swietna, mile szpitale, zadnych dodatkowych doplat.

Blond - wspolczuje zamieszania, ale sie porobilo:szok:
 
reklama
Do góry