reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Czesc Dziewczyny!
na poczatek - OLA witaj:-)Nürnberg nie tak daleko ode mnie (100km),

Aniu- a jak Ty odbierasz TVN? ja mam satelite, ale TVN-u nie mam, tylko TV Polonia, polska Viva i Polsat 2(na ktorym i tak nic ciekawego sie niedzieje). Podaj mi prosze namiary, na jakiej czestotliwosci to znajde

Patrycja - jak corcia?

moje chlopaki troche kaszla, ale do przedszkola i szkoly chodza

dzis w pracy dowiedzielismy sie, ze mamy wolne od 15.12-12.01, a wiec cale 4 tygodnie w domu!:happy:. Wyjechac nie mozemy (szkola), ale przynajmniej odpoczne i przygotuje sie spokojnie do Swiat:tak:
 
reklama
Hej laski :-)
Dziekuje za troske ;-) Noemi z przedszkola wrocila wporzadku ... :-)
Dzis maja sesje zdjeciowa a ja nie wiedzialam bo moj Adam ja zawozi i odbiera ostatnio i tak byle jak ubrana byla:baffled: Ten oczywiscie nie doczytal a przedszkolanki nie przypomialy..... No ale przezyjemy;-):-D
Ja zakupy robie w roznych sklepach dla mlodej...Nie mam ulubionego...Lubie H&M ale oni tam ciagle to samo maja....:baffled:
Zaraz przychodzi do mnie ksmetyczka naprawiac mi paznokcia bo po 5 dniach sie rozdwoil zel od tipsa:crazy: No i ciekawa jestem czy mnie za to skasuje bo ogolnie dziewczyny daja tydz.gwarancji...Zbaczymy.....

A tak ogolnie to nuda,zimno,ponuro itd...
Co do satelity itd.to Wam zazdroszcze...U nas takie cos jest zabronione:crazy: Nawet kabel deutschland nie moge mniec:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
A my mamy satelitę i mój Przemek dokupił do tego jakiś modem -ja się tam nie znam na tym , mamy 800 kanałów w tym 5 polskich-viva polska , puls, polonia i jeszcze są jakieś dwa które musimy wyszukac , ale jakoś mojemu panu się do tego nie śpieszy:wściekła/y:

Zresztą typowy facet na każde pytanie odpowiada-zaraz...:crazy:
 
czesc

Pscola ja mam cyfre plus :) wiec mam mnostwo polskich kanalow:tak: ale pamietam ze kiedys mialam tvn jak jescze nie mialam dekodera ale niestety nie mam pojecia co za czestotliwosc to byla:baffled:Zdrowka zyczymy!! zdrowiejcie :))

Patrycja
napewno Noemi cudownie wygladala i zdjecia wyjda elegancko:tak:Co to za kosmetyczke wynalazlas ze ci sie zel rozwalil??

Olakalisz my swieta tez w Polsce w tym roku na podkarpaciu u mojej siostry wiec droge mam daleka ehh 1500km:baffled:My kiedys mielismy dekoder to mielismy ponad 1000 kanalow i tez kilka polskich:happy:

My po szczepieniu Laura byla dzielna:tak:Wazy 12,3kg:-)
 
Ola ja tez w Gdansku sie urodzilam :-) a potem mieszkalam w Tczewie wiec tez rzut beretem ;-) Moja rodzinka z rezta tam nadal mieszka ,ale tym razem swieta spedzam w Berlinie...

Anka kosmetyczka dobra,porostu stalo sie...ale przyjechala ,zrobila blyskawicznie i nic nie skasowala...:-) Szkoda tylko ze taki kawal biedna jechac musiala bo od niej do mnie to ok. godziny jazdy...Ale tu to normalne...Ja nienawidze jezdzic do kolezanek autobusami czy bahnami...bo za kazdym razem w dwie strony zabiera mi to od 2 do 3 godzin...ahhh ten Berlin:-D Nastepne mieszkaie obiecalam sobie ze znajde w poblizu najlepszej mojej kumpeli :tak:
 
fajnie ze Cie nie skasowala bo drogi miala sporo.Ja na szczescie nioe ma daleko do kolezanek no i poruszam sie samochodem.Jak narazie jeszcze pociagiem i autobusem nie jechalam:-D
Ja do kolzeanke mam okolo 10-15 minut
 
Gdańsk , Tczew -moje regiony :-) potem przeprowadziliśmy się do Kalisza-bo stąd pochodzi mój tata-takie troche skomplikowane to wszystko:-)

Dziewczyny a powiedzcie mi bo ja jeszcze nie jestem we wszystkich sprawach niemieckich obeznana jak to jest z ubezpieczeniem gdzie się to załatwia , bo mój Przemek nie był ubezpieczony a teraz musimy się pilnie ubezpieczyc wiadomo dziecko , lekarz , szpital itd...a nie wiem od czego zaczac ?
 
Ola ja mam prywatne ubezpieczenie place 135e na miesiac w AOK na siebie i Laure:tak nie wiem jak sytuacja wyglada u was bo my oboje nie mamy papierow niemieckich wiec ubezpieczenie jest prywatne:tak:
 
reklama
U nas jest sprawa trochę skomplikowana-żyjemy w konkubinacie mała nosi nazwisko ojca , nie mamy niemieckich papierów , Przemek ma swoją firmę jednoosbową i te wszystkie papiery potrzebne na pobyt i pracę ( my tak samo ) no i nie wiem gdzie się udac żeby załatwic ubezpiecznie -wiem że prywatne ale od czego zacząc ?
 
Do góry