reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Czesc Kobitki!
dziekuje Wam slicznie za zyczenia zdrowka - juz mi lepiej, ale zimno jakos i pada, no ale czego tu sie po listopadzie spodziewac:baffled:

Wielkie HALLO dla wszystkich nowych dziewczyn - fajnie, ze nas coraz wiecej:-D

no i wreszcie ktos z moich okolic - witam Muckabucka - Monachium to co prawda 100km od Regensburga, ale zawsze to Bawaria:-)
 
reklama
Agiagii - ja bym termin porodu raczej po miesiaczce obliczala (albo moze wiesz dokladnie, kiedy byla owulacja) - u mnie dwa razy bylo bardzo dokladnie:tak:
 
Witam wszystkie nowe mamusie!!!!!
No i te "stare "oczywiscie rowniez...
Troche sie nie pokazywalam,ale juz nadrabiam:-D
Ostatnio dwa dni z rzedu popijalam najpierw z jednymi znajomymi winko a wczoraj wpadlam do kumpeli i zas uraczyli mnie czerwonym trunkiem :-D

Co do terminow porodu to ja mialam dwa i Niunia i tak wybrala swoj :-)
Pierwszy mialam na 12-stego czerwca ,drugi na 24-czerwca a moja Princessa wyskoczyla pierwszego czerwca:-D
Z waga tez sie troche pmylili-o jakies 400 gram...:tak:

Ogolnie u nas oki...Moje przeziebienie juz powoli zanika aczkolwiek jeszcze zasmarkancem jestem :-D:baffled:
Wszystkim milego wieczorku zycze:-)

Kotek ale masz piekna dame w avatarku-i musze powiedziec ze doroslo na nim wyszla:-) A patrzac na jej fryzurke poprostu nigdy nie moge sie nadziwic jaka jest piekna,ciemna i bujna:-):tak:
 
Cześć dziewczyny,
co prawda jeszcze jestem w Polsce ale maż ma okazję pracować w NIemczech i zastanawiamy się czy się nie przenieść. Problem jest taki że nie wiem jak tam zorganizować wszytsko z porodem (jestem w 3 miesiącu ciązy). Bo najpradopodobnie maż byłby zatrudniony w Polsce a tylko wysłany na dłgą delegację do niemiec i nie wiem czy mi przysługuje wtedy opieka medyczna w Niemczech. A jeżdzenie co miesiąc do Polski na badania to nie jest do końca dobre rozwiązanie. Ja jestem zatrudniona w Polsce ale poniważ u mnie w pracy bardzo "wykorzystują" pracowników więc zdecydowałam się na zwolnienie.
Planujemy się przenieść albo do Monachium albo pod Norymbergię. Może znacie w tamtych okolicach dobrych lekarzy, położne itd. Co do języka to oboje się uczyliśmy gdzieś w szkole ale nie mówimy płynnie ale pewnie byśmy się nauczyli. Pomóżcie proszę bo nie chce żeby z mojego powodu maż stracił okazję rozwoju zawodowego a z drugeij strony życie na odległość nie wchodzi w grę bo oboje tego nie chcemy..... POMÓŻCIE
 
reklama
Czesc Hani - przede wszystkim nie taki diabel straszny jak go maluja;-), a wiec nie boj sie Niemiec:-)
tez mieszkam w Bawarii (Regensburg - a wiec mam jakies 100km i do Norymbergii i do Monachium) i jest to jeden z najspokojniejszych landow w Niemczech. Przyjechalam tu 7 lat temu aby wyjsc zamaz i tez nie umialam wiele po niemiecku, a juz po roku dostalam prace w biurze (studia z Polski, jezyka uczylam sie w szkole w Regensburgu). :tak:

Jesli przyjedziecie tutaj oficjalnie pracowac (nie na czarno), to przysluguje Ci opieka zdrowotna, najlepiej zadzwon do NFZ w swojej miejscowosci i dowiedz sie jak powinno byc to zorganizowane, nie jestem ekspertem , ale mysle, ze obie sluzby zdrowia dogaduja sie tutaj bez Twojego udzialu (musisz tylko zglosic fakt wyjazdu z Polski i pozalatwiac rozne zaswiadczenia) i mozesz spokojnie chodzic tu do lekarza i urodzic dzidzie (a przy okazji SERDECZNE GRATULACJE!)

jesli moge Ci jeszcze jakos pomoc to pisz:-)
 
Do góry