reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec


Heej czy orientuje sie moze ktoras z was czy w niemczech dostane w aptece ESPUMISAN na bol brzuszka i OILATUM plyn do kapieli
Witaj Klavell:) Najlepszy preparat dostępny w Niemczech (niestety w Polsce go nie ma ) jest saab simplex, dostępny w każdej aptece. Producent Pfizer Pharma Karlsrue. Mój 4 miesięczny synek, gdy był młodszy, dostawal ten właśnie preparat, poza tym, wysyłałam go do Polski koleżankom i te były zachwycone. Skutków ubocznych - brak, jest tam napisane, by podawać do butelki 15 kropli ale ja dawałam 7, natomiast pod wieczór, gdy było ryzyko bólu brzuszka 15. Polecam, wypróbowałam i uważam, że wśród wszystkich innych praparatów ten jest na chwilę obecną NAJLEPSZY! Serdeczne pozdrowienia
 
reklama
Klavel-ja tez uzywalam SAB-ostatnio wyslylalam nawet do polski...My podawalismy tylko do wieczornego jedzenia po 15 kropli bo tylko w tych godzinach niunia plakala...
Z OILATUM nie spotkalam sie wiec jesli uzywasz radze zabrac zapas...:-)Ja dla mojej tez przywiozlam z Polski...
 
Margott - fajnie, ze napisalas, musimy sie kiedy umowic na spotkanie, w przyszlym tygodniu mam jakos duzo roznych terminow, ale moze w jeszcze nastepnym, co o tym myslisz? :-)

Hani - przykro mi, ze tak Ci odpowiedzieli w NFZ, ale moze powinnas probowac dalej, tzn, umowic sie na rozmowe z kims "waznym" w NFZ, jakis dyrektor i powiedziec, ze po prostu w ten sposob troche rozbijaja Wam rodzine, jesli "zabraniaja "ci wyjazdu:szok:, ja bym drazyla do skutku
 
Fajnie jest przeczytac kilka cieplych slow..polozna Polka w szpitalu,hm czego chciec wiecej jednak nie sadze ze w tak malej miescinie w ktorej mieszkam moglabym spotkac Polke:-(.chcialabym dostatecznie przygotowyc sie do porodu na tyle na ile bede w stanie,od siebie oczekuje conajmniej znajomosci slowek,chcialabym wspolpracowac z lekarzem czy polozna a nie z oczekiwaniem patrzec na meza,zreszta czy na miejscu byloby gdybym od niego oczekiwala znajomosci slowek smolka,siara, czy czop sluzowy?pewnie jego mina bylaby podobna do tej:szok:.

z wielkim zainteresowaniem przeczytalabym jak wy wspominacie swoj porod?czy pamietacie o co pytali was lekarze czy pielegniarki,jak reagowali na wasze skromne slownictwo?czy czulyscie sie przez to niezrozumiane?no i tak na koniec jakie slowka,wyrazenia powinnam zapamietac?za kazde zainteresowanie z waszej strony serdeczne dzieki!
 
ester jak napisalam wczoraj chetnie Ci pomoge ze slowkami.:tak: tylko nie wiem od czego zaczac. zapytam wpierw: jaka jest Twoja znajomosc niemieckiego czytasz i rozumiesz mniej wiecej tekst np? (wiadomo zalezy od tekstu...) ale jesli tak to polecam Ci czytanie opisow porodu po niemiecku np cos takiego:

urbia | Geburtsberichte - Lea

wtedy wynajdujesz slowko np SCHLEIMPROPF- czop sluzowy i wiesz jak go uzyc "ich habe Schleimpropf verloren"- stracilam czop sluzowy

jesli jest to za trudne powiedz a wtedy wynajde pare waznych zwrotow i Ci napisze ok?
powiedz co bys chciala!!!!
 
susumali jestes wielka!tekst skopiowalam i zapisalam jutro przesledze slowka sprobuje przetlumaczyc tych ktorych nie rozumiem ale ciesze sie ze mam juz jakichs punkt zaczepienia.skromne te emokitonki,potrzebuje dla Ciebie takiej z wielkim bukietem kwiatow albo czekoladek,jak wolisz..
 
eeee nie przesadzajmy ester !! to przeciez nic wielkiego z mojej strony ;-) :-)ten link jest z niemieckiego forum jakbys zaczela przegladac to wiele jest takich opisow porodu (ja czytalam je nalogowo hi hi) i zawsze czegos nowego sie nauczylam:-p i jak mowie w razie niejasnosci sluze chetnie!!!!:happy2:
 
reklama
Witaj Klavell:) Najlepszy preparat dostępny w Niemczech (niestety w Polsce go nie ma ) jest saab simplex, dostępny w każdej aptece. Producent Pfizer Pharma Karlsrue. Mój 4 miesięczny synek, gdy był młodszy, dostawal ten właśnie preparat, poza tym, wysyłałam go do Polski koleżankom i te były zachwycone. Skutków ubocznych - brak, jest tam napisane, by podawać do butelki 15 kropli ale ja dawałam 7, natomiast pod wieczór, gdy było ryzyko bólu brzuszka 15. Polecam, wypróbowałam i uważam, że wśród wszystkich innych praparatów ten jest na chwilę obecną NAJLEPSZY! Serdeczne pozdrowienia
U mnie nie ma kolek tylko problemy z purtaniem zawsze rano jak mala wstaje robi sie czerwona wierci si i meczy aby purtc jak juz purtnie to sie uspakaja i o chwili znow sie meczy ma tak tylko ranno jak wstaje w dzien jest radosna spokojna zaparcia to nie sa bo kupki robi normalnie podaje jej APTAMIL HA 1...czy te kropelki o ktorych piszesz nadaja sie na takie dolegliwosci i ile kosztuja jak wiesz to prosze napisz...
i jeszcze jedno pytanie czy dostane kosmetyki MUSTELI gdzies tu skoro nie ma Oilatum to jeszcze mustela mi pozostaje

 
Do góry