reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam dziewczyn, ktore maja założony szew Mcdonalda

u mnie szyjka ok, lekarz też chce mi dać te sterydy, ale jeszcze czekamy, mówił, że to do szpitala trzeba iść na dwa zastrzyki, Wy też przyjmujecie je w szpitalu?
 
reklama
No tak, one to chyba tylko w szpitalu, dzień po dniu. Nie ukrywam, że pupa po nich boli :baffled:

Ja dostałam je w 26/27 tygodniu, a moja koleżanka nawet już w 37.
 
Ja również myślałam, że to tylko w szpitalu dają te zastrzyki ale na ostatniej wizycie lekarz się mnie zapytał czy mam kogoś kto by mi je dał ja bez namysłu powiedziałam, że oczywiście więc wypisał receptę (płaciłam ok 40zł) karteczkę z prośbą o podanie mi tych zastrzyków i załatwiłam sobie w przychodni z położną bez problemu mi je dała. Faktycznie pupa po nich boli ale już mam to z głowy:) I co najważniejsze obyło się bez szpitala
 
dziewczyny jakie leki można stosować na przeziębienie? byłam u lekarza ale nie kazał nic brać powiedział, że jestem przedrażliwiona, bałam się że się zaraziłam anginą od męża, czuję że mam zapalenie gardła
 
PRZEZIĘBIENIE:
Cytryna jest sprawdzonym i pospolitym remedium na przeziębienia. Sok z całej cytryny dodać do pół szklanki ciepłej wody razem z łyżką miodu. Wymieszać i pić dwa do trzech razy dziennie.
Czosnek to kolejny niezawodny środek na walkę z przeziebieniem. Jedzony na kanapce lub przeciśnięty przez praskę i pity z mlekiem przynosi natychmiastową ulgę. Jest to bardzo dobry domowy sposób na walkę z przeziębieniem. Pić olejek czosnkowy rozpuszczony z wodą kilka razy dziennie.
2 lub 3 plasterki imbiru lub łyżeczkę sproszkowanego imbiru gotujemy przez 5 minut na małym ogniu. Przecedzić i dodać łyżeczkę miodu lub cukru i pić 2 razy dziennie. Jest to sprawdzony sposób na przeziebienie.
Łyżeczkę kurkumy zmieszać ze szklanką mleka. Pić 2 razy dziennie. Jest to doskonały domowy sposób na szybkie pozbycie się przeziębienia.
Na przeziębienie doskonale podziała herbata malinowa z kardamonem. Składniki: torebka Irving Malinowa Polana lub Irving Owoce Leśne, 50 ml soku malinowego, 4 strączki zielonego kardamonu. Kardamon rozgnieć w moździerzu kuchennym. Zaparz herbatę Irving Malinowa Polana lub Irving Owoce Leśne w niepełnej szklance wody, dodaj do niej kardamon. Pozostaw pod przykryciem na 10-15 min. Odcedź napar. Dodaj sok malinowy, wymieszaj. Aby napój był gorący, uzupełnij kubek wrzątkiem. Wypij od razu.
A na bolące gardło płukanie gardła wodą z solą, najlepiej co pół godziny, jutro będzie po bólu.
Pozdrawiam
 
Cześć dziewczyny
Ja trafiłam do szpitala w 14 tc z powodu plamki krwi. Pojechałam tak na wszelki wypadek i jak usłyszałam diagnozę to wmurowało mnie :no: lekarz stwierdził, że skraca mi się szyjka. Położyli mnie na obserwację, podali luteinę i no-spe. Poleżałam 4 dni i wypisali mnie do domu. Miałam nadal brać luteinę i no-spe oraz po tygodniu zgłosić się do swojego lekarza na sprawdzenie czy wszystko ok. No i znowu wgniotło mnie w fotel. Lekarka stwierdziła, że nie widzi żadnego zagrożenia, że szyjka jest długa, że leki mogę jeszcze pobrać ale w mniejszej dawce i spokojnie wrócić do normalnego życia :no: Z jednej strony się ucieszyłam ale z drugiej... a jeśli ona po prostu bagatelizuje problem... i za jakiś czas się okaże, ze jest już za późno! Zapisałam się do innego lekarza na konsultacje. W czwartek wizyta. Póki co staram się nie przemęczać i więcej leżeć niż chodzić. Wasze historie pokazują, że skracająca się szyjka to nie koniec świata i większość z was rodzi zdrowe dzieci :tak: trzymam za was kciuki i proszę o kciuki dla mnie :-)
 
Jak byłam na kontroli t było 33 mm czyli według lekarki w normie... ja do końca nie wiem jak to jest i co tak zaniepokoiło lekarzy w szpitalu...
 
33 mm to jeszcze nie tragedia. ALE jesli np nagle z 40 mm skrocila sie do 33 mm to moglo przestraszyc lekarzy. Nie wiesz ile bylo wczesniej. Najlepiej kontrolowac co tydzien teraz a jesli nadal bedzie sie skracala to jestes dopierow 15 tygodniu wiec nadal moga zalozyc szew. Mam jednak nadzieje, ze obedzie sie bez.
 
reklama
Właśnie moja lekarka prowadząca nie zwracała za bardzo uwagi na szyjkę i nie mierzyła jej. jak przyszłam na kontrolę po pobycie w szpitalu to nie przejęła się za bardzo i kazała przyjść dopiero za miesiąc... Dopiero w szpitalu zwrócona mi uwagę na ten problem. W czwartek idę na kontrolę do innego lekarza. Znam poprzednie długości i będę wiedziała czy dzieje się coś niepokojącego czy nie. Moja mama w każdej ciąży miała problemy ze skracającą się szyjką więc mogę być "obciążona genetycznie" taką wadą. Ale po przeczytaniu tego wątku wiem, że to nie jest wyrok. Trzeba tylko bardziej uważać i mniej ruszać.
Zazdroszczę, że jesteś już w 23 tygodniu! Ja strasznie popędzam czas ale jak na złość nic nie chce przyśpieszyć ;-)
 
Do góry