reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam dziewczyn, ktore maja założony szew Mcdonalda

bo myślałam że czop zabezpiecza ciążę przed zakażeniem i jak jest to infekcja nie spowoduje przerwanie pęcherza, a jak nie ma czopa to pęcherz jest narażony na bakterie w pochwie i dochodzi do jego pęknięcia i sączenie się wód
 
reklama
W czwartek bede miala zakladany szew. Szyjka sie troche skrocila. Nie ma tragedi ale poprosilam, zeby mi jednak zalozyli bo bede spokojniejsza. Nie bedzie jednak to szew Mcdonalda tylko się Shirodkar szew,zakłada się go wysoko przy macicy i ciągnie wzdłuż szyjki od środka tak że sklepia ją.
 
mamawcześniaka skąd jesteś? ja też mam wizytę w czwartek, moja szyjka bez zmian na razie, lekarz mierzy mi ją co tydzień, miałyście badania krwi w celu wykluczenia wad u malucha? zastanawiam się czy iść na dodatkowe usg?
 
asiazielona ja mieszkam w UK. Tak miałam badania z krwi i na szczęście wszystko ok. :) Napewno miałas mierzona przyziernosc karkowa. Jeśli jest w normie to bez sensu robić dodatkowe badania. Ja robiłam bo te badania tutaj są w standardzie.
 
tak miałam wszystko mierzone, ale myślałam, że badania krwi są najważniejsze, w tym szpitalu do którego miałam iść na te badania prenatalne nie badają krwi jak jest dobry obraz usg, robią to w innym mieście, ale ze szwem darowałam już sobie wycieczki, lekarz mówi, żebym dała sobie spokój i czekała parę miesięcy na poród, moja szyjka bez zmian,długa zamknięta, ciekawe jak długo taka będzie, dziecko- dziewczynka nie napiera na szew wcale, lekarz mówi, że ciąża swoje a szew swoje
 
Witam
jestem tu nowa i chciałam wznowic wątek
Obecnie jestem w 25 tyg ciąży blizniaczej jednojajowej. Czy są jakieś mamy ze szwem lub które miały szew z blizniakami jesli nie zaloze nowy temat. ? U mnie wogole mowia ze to cud ze udalo sie zalozyc bo przy ciazy jednokosmowkowej dwuowodniowej nie zaklada sie. Może zacznę od początku . Od samego początku miałam problemy z szyjka caly czas miala 25-19 mm tak sie wahała. w 22 tyg ciązy tego dnia co mialam wizyte u lekarza czulam skurcze i napinania macicy nie byly regularne na wizycie uslyszalam ze mam szyjke 4mm rozwarcie na 2 cm i uwypuklony pęcherz i ze jeden z malych sie wypycha i tak lezenie plackiem lekarze dawali mi 5% szans nawet leząc bo to ciaza blizniacza więc zupełnie inne ryzyko w kazdej chwili mogłam zacząc rodzić sama musialam podjac decyzje leze i czekam co bedzie czy poronie czy urodze wczesniaki i czy przezyja czy tez zakladam szew gdzie tez jest ryzyko chociaz bali sie zakladac. wypuscili mnie 11 dni po zalozeniu szwu ogolnie spedzilam 24 dni w szpitalu . Teraz leze w domu non stop moge tylko isc siku zrobic i sie umyc zobaczymy czy sie to nie zmieni jak pojde na kontrole za 2 tyg .Biore fenoterol i Ispotin 4x dziennie zelazo magnez relanium doraznie. Caly czas leze z rekoma na brzuchu bo jak czuje spiecie patrze czy dzieci sie wypychaja czy to moze skurcz. Mam pytanie czy popimo szwu ja mam dokladnie jakąs tasmie gdzie wydluzyli mi szyjke do 15mm szyjka moze sie skrocic co wtedy jak sie jednak skroci /??? nie chce wracac do szpiatala zwazywszy ze jest daleko i nie codziennie mnie rodzina odwiedza czy maz i lezalalam nie raz po kilka dni sama w 4 scianach bo mialam pokoj jedynke. Uwierzcie psychika moze wysiasc po takich przezyciach. Mam nadzieje ze dotrwam jak najdluzej
 
malmer rozumiem, ze masz zalozony szew Mcdonalda? Bo on wlasnie wyglada troche jak tasma i jest to szew ktory sie zaklada w takich wypadkach jak Twoj. Pomaga ale nie gwarantuje, ze szyjka sie nie skroci i nie otworzy.
 
reklama
Tak McDonalda i zyje w ciągłym strachu u mnie i tak porod przewidziany na 34/35 tydz ciązy wstepnie 01.01.2014. A co wtedy jak ta szyjka sie jednak skróci ?? i jak moze sie otworzyc skoro jest szew zaciśniety? Proszę o dokładne wytłumaczenie bo myślalam ze nawet jak sie skroci bo mi ją mechanicznie wydłuzyli do 15mm to zatrzyma sie na szwie i rozwarcie nie ma sie jak zrobic bo szew trzyma... zapomnialam tego spytac lekarza przy wypisie :( byly setki innych pytan o infekcje itp.:baffled: kontrole mam 04.11
 
Do góry