reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Szukam dziewczyn, ktore maja założony szew Mcdonalda

Przecież ten szew może sie zsunac, to nie jest tak jak szew normalny ze trzymać ma na stałe. Mi np wprawdzie szew trzymał do końca ale wody zaczęły sie saczyc i urodziłam w 26 tygodniu.
 
reklama
dlatego leże i wstaje tylko do wc a jak meza nie ma wezme chleb wedline i ide lezec i jem w lozku kuchnie mam obok wc. A mialas czasami uczucie kłocia w srodku? Bo ja nie mam caly czas 2 dni byly spokoju a teraz od po poludnia mnie cos kluje nie jest to bolesne moze zalezy jak sie dzieci ulożą bo jeden jest bardzo nisko i czuje nie raz jak kopie po pęcherzu :p Wiem ze nie powinnam sie sugerowac innymi przypadkami bo kazdy jest inny ale dobrze jest sie pocieszyc czasem. Nie wyobrazam sobie lezenia w szpitalu do konca bo psychika tez ma duzy wplyw.
 
Takie klocie to chyba właśnie w szyjce? Ja naprawdę bardzo dobrze sie czułam po założeniu szwu w 13 tygodniu. Żadnych plamien, skorczy.. A mimo to urodziłam wcześniej. Ciąża bliźniacza to tym bardziej większy nacisk na szyjke no i niestety to lezenie do końca ciazy Cię czeka.
Jakie dawki fenotoru bierzesz? Rozumiem, ze co 6 godzina. Ale pol czy cała tabletkę i jak sie po nich czujesz? Czytałam opinie i niektóre dziewczyny strasznie narzekaly na trzęsące ręce, szybko bijace serce itp
 
Ostatnia edycja:
Tak kłocie w szyjce w srodku. Fenoterol co 6h cała tabletka a 30 min przed isoptin który działa na takie własnie szybkie bicia serca i skutki uboczne fenoterolu pomaga ta systematycznosc własnie rowne 30 min odstepu na poczatku trzepało mną strasznie ale to tak 1,5 tygodnia najgorzej bylo po kroplówkach ale organizm sie przyzwyczail do tego 3x1 magnez rozkurczowo ktory tez pomaga na te trzęsawki z początku myślałam ze mi serce wyskoczy a puls miałam 120 ;] ja bylam przypadkiem który wyjatkowo ciężko zareagowal na ten lek i co chwile mnie położne obserwowały.
 
malmer szew mcdonald jest to taka tasiemka przyszywana do szyjki tak jak się fastryguje materiał, jakbyś fastrygowała worek odwrócony do góry dnem, czyli taką okrągłą igłą przebija się szyjkę i potem wychodzi igłą z drugiej strony i tak trzy razy, potem związuje się oba końce tej tasiemki na supeł, ponieważ ten szew jest gdzieś w połowie szyjki to szyjka może się skracać powyżej szwu i wtedy ciąża będzie napierać na szew co może wywołać skurcze, musisz leżeć, brać leki, mogą Ci do szwu dołożyć jeszcze pesar żeby odciążyć macicę
 
Witam w poniedziałek 28 października założyli mi szew Mcdonalda z powodu niewydolności szyjki w 22 tyg ciąży szyjka zaczęła mi się skracać do 2,9cm oraz miałam 1cm rozwarcia jako że poprzednia ciąża zakończyła się porodem w 29 tyg dostałam skierowanie do szpitala na założenie szwu. 4 dni po zabiegu zostałam wypisana do domu na ostatnim badaniu dowiedziałam się, że wszystko jest dobrze mam zapisaną luteinę 3x1 oraz Asmag 3x1 i oczywiście zero wysiłku fizycznego. W domu staram się jak najwięcej leżeć jeśli muszę iść do wc to robię to "żółwim" tempem ale mimo wszystko mam straszne obawy, że szew może puścić. Od wczoraj odczuwam lekki dyskomfort takie jakby delikatne kłucie i oczywiście znowu panikuję że coś jest nie tak. Wizytę u lekarza mam 12 listopada aby myślę, że pójdę wcześniej żeby upewnić się, że nic złego się nie dzieje.
 
Witaj Monika, ja biorę duphaston 3 razy dziennie, magnez też, na następnej wizycie zapytam o fenoterol, też głównie leże chociaż lekarz nie kazał leżec
 
Również mam zamiar zapytać lekarza czy może lepiej gdybym brała fenoterol w szpitalu brałam go dodatkowo do luteiny. Na luteinie jestem od początku ciąży zapobiegawczo a mimo to czasami brzuch mi się "stawia" po fenoterolu nie miałam takiego uczucia. Ja usłyszałam że nie mam się denerwować oraz przemęczać i oczywiście zakaz na zbliżenia z mężem.
 
reklama
Dziewczyny z tego co czytalam to Feneterol to idelny lek dla kobiet ze szwem. Ja mieszkam w UK i go tutaj nie stosuja ale mam go z Polski i jak bede prywatnie w Polskiej przychodni to sie zapytam ginekologa jakie dawki brac. Wprawdzie nie pomaga na skracanie szyjki ale zapobiega skorcza ktore ta szyjke moga skrocic.
 
Do góry