reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Szukam dziewczyn, ktore maja założony szew Mcdonalda

to wszystko zależy jaka szyjka, lekarze wolą zakładać szew jak łożysko jest już rozwinięte, czyli w 16 tygodniu, mi lekarz mówił, ze powoli się odchodzi od tego i za granicą zakłada się szwy wcześniej, u mnie była taka konieczność bo szyjka była długa ale pojawiło się rozwarcie, dziewczyny a brałyście nospę?
 
reklama
Bardzo podobny bol do tego podczas okresu. Ja bylam w kilinice. W pierwszej ciazy w 13 tygodniu moja szyjka miala 15 mm a teraz ma 38 mm, wiec narazie sie wstrzymalismy ze szwem. Za 2 tygodnie mam miec kolejna wizyte i zobaczymy czy cos sie zmieni.
 
hej dobrze że Twoja szyjka taka długa, może obędzie się bez szwu :), ja chyba na razie nie mam skurczy bo nic mnie nie boli, tylko wieczorem mam taki twardszy brzuch jak leżę na plecach z nogami prosto, a jak się położę na boku to mam miękki i nie wiem czy to jest skurcz, lekarz kazał na boku spać, ale wiadomo że we śnie to różnie bywa
 
Asiazielona jakbys miala skorcze to bys je napewno poczula... :)
No zobaczymy co mi powiedza za 2 tygodnie. Z jednej strony szew duzo daje ale tez niesie ryzyko infekcji itp. Ja np w pierwszej ciazy szew sie trzymal ladnie do konca tylko infekcja sie wdarla i wody zaczely sie saczyc...
Asiazielona teraz jak juz masz ten szew to dopilnuj, zeby zrobili Ci przesiew z pochwy w 20 i 30 tygodniu. KONIECZNIE!!
 
w szpitalu robili mi cytologię to nic nie wyszło w wymazie, biorę lacibios femina i piję żurawinę, żeby zapobiegać infekcji, profilaktycznie clotrimazolum raz w tygodniu, lekarz co tydzień sprawdza wydzielinę z pochwy, mówi, że taka ma być, koleżanka bierze floragyn mówi, że to bardzo polecają w jej szpitalu, ale lekarz mówi, że u mnie nie potrzebne, u mnie jeszcze przed ciążą wykryto streptococcusa ale brałam lactovaginal i mi samo przeszło
 
ja w pierwszej ciazy mialam robiona cytologie i wszystko bylo ok a 2 tygodnie pozniej wody mi sie zaczely saczyc bo mialam infekcje. Cytologia i sprawdzanie sluzu to za malo. Warto zrobic wymaz... ale jesli ufasz lekarzowi i jego zalecenia to nie chce mieszac. :)
 
hej pytałam doktora o wymaz pobierze na następnej wizycie i wyśle do analizy, dostałam też relanium jakbym miała wariować, bo psychicznie wysiadam, ale jeszcze nie brałam, szyjka bez zmian bez ucisku ma prawie 4 cm, jak coś sie pogorszy doktor rozważy dołożenie pesara, mamawcześniaka a miałaś jeszcze czop śluzowy jak zaczęły Ci się te wody sączyć?
 
reklama
Do góry