reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

My miałyśmy kłopocik z przechodzeniem... robiłam tak jak na opakowaniu codziennie zmniejszając 1 a zwiękaszją c2 aż dosżłyśmy do samej 2 i mała całą noc nie spała budziła się co godzinę z płaczem:no: stwierdziłam ze mleko jest za tłuste i dawałam jej na 150ml 4miarki2 i jedną-1 i było ok przez jakiś miesiąc a od kilku dni zaczęłyśmy przechodzić całkowicie na 2 bo już jej nie wystarcza zobaczymy co z tego wyniknie:tak:
 
reklama
mam pytanko - czy ktoras z Was spotkala sie moze z zaleceniem, ile powinien dziennie plynow wypijac maluszek karmiony sztucznie? i co najczesciej dajecie do picia swoim szkrabom? pytam, bo Dorotka nie chce pic, w moczu pojawily sie szczawiany (co jest wynikiem zbyt malego picia) i ma bardzo geste kupki.
acha - i nie chce pic wody, a szkoda :-( bo przeciez woda jest najzdrowsza
 
iwon(k:)a -mój Kacperek też niechętnie pije wodę.Trochę lepiej idzie mu z herbatkami /rumiankowa,koperkowa/.Natomiast najchętniej pija soczki owocowe i marchewkowo-owocowe.Soku potrafi wypić w ciągu dnia ok.150 ml,herbatki najwyżej 100.Nie wiem jak to się ma do książkowej normy,ale małemu to wystarcza:tak: .
 
ja daje swojej malej wode, herbatke hippa (np. z kopru wloskiego), oraz rozcienczony sok jablkowy (bobo fruit). Nie wiem ile powinno wypijac dziennie takie dziecko plynow, ale moja wypija ok 300 ml na dzien + mleczko ale nie wiem ile, bo nie licze ile zjada (karmie na żądanie)
 
ja podaję po obiadku ok 60-100ml dziennie, więcej nie wypije...daje herbatki hippa albo soczki jabłkowo-miętowy albo z rumiankiem jak ma twarde kupy to jabłko-rumianek albo hippa na trawienie ...
 
Sara pije w sumie malo dodatkowych plynow. Max. 50-60 ml na dobe wypija. Najczesciej jest to woda, woda z glukoza albo soczek (jablkowy albo jablkowo-marchwiowy).
Mleko dostaje na zadanie (pije ok. 600-700 ml na dobe). Dodatkowo je raz dziennie na sniadanie kaszke na mleku (b. gesta, lyzeczka, w innej postaci nie tknie), zupke/obiadek ze sloiczka (150 g) i deserek.
Sara idzie spac ok. 20, budzi sie raz, je i zasypia, i spi do 7-8 rano. Nie narzekam.
 
Moja Oliwka wieczorem po kąpieli (ok.19 - 19:30) 180 ml mleczka, zasypia zazwyczaj ok.21 i budzi się tak mniej więcej o 4, zje sobie kolejną porcję mleczka i tak jeszcze dosypia do 8, czasem nawet do 9.No, chyba, że ma dzień marudkania, to wtedy jest inaczej, ale nie zdarza się to za często :-)
 
Też karmię sztucznie, ale nigdzie w literaturze nie spotkałam się ile powinno pić dziecko. Kuba pije dużo w ciągu dnia, prawie między każdym posiłkiem, a są to: woda, soczki owocowe odpowiednie do wieku, herbatka rumiankowa, a na noc jabłowa z melisą tak dla spokojnego snu. Wypija od 30 do 100 ml na jedno posiedzenie.
 
dziewczyny, kto przechodzil z piersi na nutramigen i dosladzal (na poczatek) te ohyde - pomozcie: ILE I JAK SŁÓDZIŁYSCIE? (mam glukoze do oslodzenia - czy to mozna przedawkowac? chyba tak...)
 
reklama
sprobuj moze od 1/4 lyzeczki...jesli dziecku nic nie bedzie to zwieksz dawke do pol plaskiej lyzeczki. Ja niestety nie moge dosladzac malej mleka bo miala od tego poczatki biegunki, ale wiem ze inne matki dosladzaja i ich dzieciom nic nie jest.
 
Do góry