reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

Dziewczyny mam pytanko. Czy stosujecie się do rad żywieniowych i ilości podawanych pokarmów np. w piatym miesiącu mleko modyfikowane 4 x ok. 180 ml., czy robicie jakies odstępstwa? Moje pytanie stąd, iż ostatnio spotkałam się z innymi mamami, które kategorycznie przestrzegają czasu i ilości bez względu na to czy dziecko jest najedzone czy nie. Ja mojej córeczce podaję 5 razy mleko (je w ok 5 - 6 rano ten dodatkowy posiłek) i zastanawiam się czy nie powinnam z niego w jakiś sposób zrezygnować np. podając jej herbatkę. Problem w tym, że ona jest taka głodna wtedy, że potrafi zjeść 220 ml mleka.:-:)-:)-(
Dane na puszce to dane orientacyjne, a nie takie, których należy bezwzględnie przestrzegać. Rozmawiałam z pediatrą i konsultowałam podane informacje z producentem mleka Bebilon. Z obu stron miałam taką informację. Przecież dziecka nie można zaprogramować, a jak dieta jest rozszerzana, to nie zawsze dziecko zjada równe ilości jedzenia.
 
reklama
ja tez daje dziecku tyle mleczka ile chce i kiedy chce, teraz zjada po 170, i na noc 200ml, ale jakis czas temu zjadala po 200ml a czasem i wiecej na kazde karmienie, lekarz powiedzial mi, ze widocznie ma takie potrzeby i niczym mam sie nie przejmowac, przytyla mi wtedy 2kg w 6tyg i bylam przerazona, ale teraz przybiera prawidlowo i wszystko sie unormowalo, sa momenty intesywnego wzrostu i dziecko potrzebuje wtedy wiecej, to nie czas na diety i ograniczenia
 
Mój Kacperek jest na butli od 2 tygodnia życia.Teraz ma 11 miesięcy.Je tyle ile chce.Nie trzymamy się zalecanych ilości.Mleko zjada 3 razy dziennie.Rano wypija 180 razem z kaszką ryżową,potem II śniadanie kaszka owocowa na mleku/180/ łyżeczką i wieczorem przed snem 210 mleka z kaszką kukurydzianą.Zdarza się,że nie zjada całej porcji.Kacper jest alergikiem i podaje mu Bebilon pepti.Zjada go dosyć chętnie.Próbowaliśmy Nutramigen-porażka.Ale za to zupki jarzynowe z mięskiem mógłby jeść bez końca:tak: .Myślę,że nie można trzymać się ściśle zalecanych porcji,bo dzieci są różne z róznymi apetytami.To tak jakby dorosłemu kazał zjadać po sześć kromek chleba na śniadanie itd.Dzieciątko samo wie ile potrzebuje mleczka.
 
Roch ma ponad miesiąc jest na butli. Rozwija się dobrze, je ile chce i rośnie jak na drożdżach. Ostatnio zaczełam mu podawa 140 ml. , ale nie zawsze zjada wszystko.
Waży już 5kg.
 
ja sie trzymam danych z opakowania i godzin karmienia. Dorotka bardzo ladnie rosnie i przybiera na wadze. wiem, ze instytut matki i dziecka zaleca, zeby dzieci 5 i 6 miesieczne jadly 4 posilki mleczne dziennie, w sumie 700-900 ml i raz zupka jarzynowa 180ml. potem 60 g soczku i od 50 do 100g jabluszka. chcialabym, zeby moja niunia sie nauczyla, ze sa godziny jedzonka i ze dobrze jest to robic w miare regularnie :-):-):-)
 
mam jeszcze pytanko :-):-):-) czy przechodzenie z mleczka poczatkowego na nastepne jest trudne? czy wasze MAlenstwa mialy z tym jakies problemy ?
 
moja mala przeszla bez problemu na nastepne mleko, ale czasem sa z tym problemy i wtedy nalezy mieszac poczatkowe z nastepnym...najpierw 150 ml poczatkowego z 30 ml nastepnego i z kazdym dniem zmieniac proporcje az dojdzie sie do samego nastepnego mleka.

Pozdrawiam
 
Mój synek też przeszedł bez problemu na nastepne mleczko. Zjada 5-6 razy na dobę po ok.160 ml, karmię go wtedy kiedy chce jeść i tyle ile chce. Od pewnego czasu zauważyłam, że zjada praktycznie o tych samych porach, choć pewnie i to się zmieni. Zaczął teraz piąty miesiąc i nadal budzi się w nocy na karmienie, co prawda tylko raz, ale zastanawiam się czy można go tego oduczyć? Kubuś je ok.16-17tej, potem budzi się w nocy 3-4ta, ma dosyć długą przerwę między tymi posiłkami(ok 10 h). Próbowałam karmic go ok 23ej, żeby pospał do jakiejś 6ej, w końcu to tylko 7 godzin, ale on i tak budzi się w nocy. Czytałam, że można dziecko oduczyć od nocnego jedzenia podając mu wodę, ale boje się, że on sie nie da oszukać.
 
zawsze mozesz sprobowac oszukac go woda-to nie zaszkodzi a warto sprobowac...jak nie bedzie jej chcial to dasz mu mleczko...moja Niunia zjada ok 22 i pozniej ok 9-10 rano, przesypia cala noc...najczesciej zjada ok 150-180 ml i jej wystarcza choc dopiero zaczela 6 miesiac...

pozdrawiam!
 
reklama
Moja zjada o 20 a potem o 8 rano.`nie budzi sie w nocy i nie mam pojecia dlaczego, po prostu pewnego dnia przespala cala noc i tak juz zostalo :-) od samego poczatku karmilam ja regularnie 8 - 11 - 14 - 17 - 20 i spac :-D:-D:-D
 
Do góry