reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

Czesc Heksa!
Widze,ze jestes z Jelonki, spedziłam tam pięc lat swojego życia:-)
w czasie studiów i dalej mam sentyment do tego miasta
 
reklama
tak zgadza sie witam dawno mnie nie było. Jelonka oj mnie sie juz znudziła
zchecią bym zwiała ale jestem ja generalnie w cieplicach od 5 lat. a co Ci najbardziej utkwiło?? poza zyciem studenckim;-)
 
Powiedzcie mi, czy to możliwe i normalne, żeby 8-tygodniowe dziecko wypijało na raz 150-180 ml mleczka? Bo moja Oliwka tak właśnie ma!!Nie przejada się,ulewać jej się nie ulewa.Przerwy między karmieniami to tak 3,5 - 4 godziny.Czasem przed snem potrafi pociągnąć 180 ml mleczka,za jakiś czas 100 ml herbatki i dopiero wtedy może smacznie zasnąć ( na góra 5 godzin).Może ja coś nie tak robię??Może ona za dużo je??Czy powinnam jakoś zmienić ilość i dawać jej mniej tego mleka??
 
2 miesiące: 6x110-130 ml mleko poczatkowe, 3 mies 6x150, ale to zalezy przecież jeszcze od wagi dizecka. Poza tym może jeśc rzadziej i więcej na raz albo co

Myślę że nie masz się czym przejmować dobrze że je i jest zdrowa :)

Aga
 
No, moja Kluseczka waży ponad 6 kg :-) .Jest jak najbadziej zdrowa,ale nie chcę doprowadzić do tego,że będzie za gruba.
Tzn. Oliwka w dzień je co 3,5-4 godziny zazwyczaj po 150 ml. W nocy natomiast budzi się raz ok. 1 i drugi raz ok. 4.Rano budzi się między 8 a 9, a zasypia między 22 a 23.Chociaż dwie ostatnie noce były takie, że po zjedzeniu 180 ml ok.21 Mała zasypiała po 22 i budziła się na jedzonko ok.4.
Ale czasem mam wrażenie,że 150 ml w dzień to dla niej mało...
Pasibrzuszek mi rośnie ;-)
 
ja pamietam jak moja Oliwka miala dwa tyg i byla w szpitalu i jedna pielegniarka dala jej 200 ml i zjadla to a pozniej wieczorem miala straszna kolke...teraz ma prawie 5 miesiecy i zjada czasem tez 200, ale standardowo 180 (czyli tyle ile powinna jesc). Z tego co sie orientuje na poczatku ile nie damy tyle zje.
 
Ja tam bym sie tylko cieszyła z apetytu. Sprawdź sobie jak plasuje sie w siatce centylowej, czy wzrost i waga są w tym samym centylu i czy z czasem nie "zbacza" za bardzo poza swój centyl (jest wysoko w siatce, chyba z 90 centyl?).
Jeśli jest OK to niech je ile dusza zapragnie:-)
Nieważne przecież ile zjada tylko czy prawidłowo się rozwija i rośnie:-)
Ja jestem mamą niejadka więc zazdroszczę apetytu...

Życzę smacznego:-)
Kasia
 
no moja ma jakies 67 cm i wazy ok 7200. Niedlugo wprowadzamy stale pokarmy i jestem ciekawa jak beda jej smakowaly.

Pozdrawiam
 
Nocka
Zosia waży 7300 i mierzy 68 cm a ma prawie 7 miesięcy. Drobinka w porównaniu do Oliwki. Ale trzyma sie w miarę 25 centyla...Tadzia Niejdzia ją nazywam:-)
 
reklama
Boshe...To ja mam w domu kolosa :szok: .Oliwka ma 8 tygodni, waży ok. 6200, a mierzy cos ok 60 cm...Tzn. wzrost jak wzrost, ale waga...Rany...To jak ona bedzie wygladac za pol roku (jesli nadal bedzie miala taki apetyt)??????:confused: :szok:
 
Do góry