reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

sandra1982 Moja mała tez ma uczulenie na białko mleka krowiego i nietoreancje laktozy, jestesmy na bebilonie sojowym, ale pepti tez zaliczyłysmy w tzw. międzyczasie:-)

Zuza, a jakie objawy miala Lena? Bo pediatra stwierdzila nietolerancje bialka krowiego, a pediatra-dermatolog, ze to nie to i ze suche placki to reakcja na czynniki zewnetrzne, bo mala ma bardzo wrazliwa skore...
 
reklama
ja karmie butla odkad mala skonczyla tydzien, teraz wiem ze to jest najlepsza rzecz jaka moglam zrobic, bo wiem ile je i ze jest najedzona. I fakt, ze nie budzi sie w nocy pare razy, bo juz odkad jest karmiona butla zasypia ok 22 i budzi sie dopiero rano tzn 7-8.

ja widze same plusy karmienia butla, choc na poczatku nie bylo mi latwo o czym pisalam juz wczesniej

Sara tez super po butli spi, bo budzi sie raz, kolo 4:00, a zasypia ok. 20:00 i spi do ok.8:00 (ostatnio nawet udalo sie jej przespac cala noc) :-)
 
Zuza, a jakie objawy miala Lena? Bo pediatra stwierdzila nietolerancje bialka krowiego, a pediatra-dermatolog, ze to nie to i ze suche placki to reakcja na czynniki zewnetrzne, bo mala ma bardzo wrazliwa skore...

Sandra nietolerancje laktozy stwierdzili na podstawie kupek, robiła wodniste, zielone kupki pod takim ciśnieniem, ze jak leżała na przewijaku bez pampera to atakowała ściane po drugiej stronie. Jak wypije cokolwiek z odrobina laktozy to zaraz ma rewolucje w brzuszku

a pozniej wyszły jej takie czerwone plamy na buzi i szyjce i powiedziała lekarka, ze to alergia na mleko
 
W szpitalu Łukaszek był dokarmiany i jak dowiedziałam się od położnej np. herbatka robiona była na kranówce.
 
ja nie jestem za kranowka, bo u nas we wroclawiu nie ma zby dobrej wody, ale kupuje najtansza 5 litrowa wode zrodlana z marketu - roznie, ostatnio mialam ustronianke. porownuje zestawienie mieneralow z zywcem i nie ma az takiej roznicy.
jesli chodzi o spanie, to moja mala byla karmiona w pierwszym miesiacu: 6 - 9 - 12 - 15 - 18 - 21 - 24 (gdzies od 3 tygodnia spala w nocy 6 godzin), w 2 i 3 miesiacu zrezygnowalam z godziny 24 - mala spala do 8/8:30 rano po pobudce o 6, w 4 miesiacu zrezygnowalam z budzenia na sile o 6 i dawalam jej wieksza porcje miedzy 8 a 9, czyli wtedy gdy sie sama budzila po nocy,a teraz w 5 msc karmie ja juz 5 razy dziennie: 8 - 11 - 14 - 17 - 20 i do lozeczka :-)

kochana jest ta moja Niunia :tak:
 
reklama
Ja zywca dawałam do 4m-ca a potem juz kranówa i jest dobrze ale u nas woda w kranie tym co jest we Wrocławi tu rewelka tak jak bym mieszkała we Wrocku to chyba bym sie wstrzymała z kranówą na długo wode maja tam straszną.
 
Do góry