reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze, położne WARSZAWA

olivkonamia, jeśli cesarka to na pewno nie w Piasecznie, tam nie wykonują takich zabiegów a jedynie porody naturalne..

jeśli chodzi o IMiDz, to przełożona położnych mówiła, że kosmetyki dla dzieci mają, ale ponieważ dostarczane są raz w miesiącu, może się zdarzyć zastój, więc ja i tak zabieram ze sobą.. co do podkładów także należy mieć swoje, nawet poleciła mieć ze sobą jednorazowe majtki poporodowe oraz kapcie - to podreśliła jako najważniejsze, bo opowiadała, że nieraz mieli kobiety w koszuli i w szpilkach :-), oczywiście własne przybory kosmetyczne i ciuszki dla dziecka, aby miało kontakt z domowymi bakteriami. Koszule do porodu i po porodzie zapewniają, ale ja wolę mieć swoje, zapewniają też szlafrok i takie tam.. ogólnie ja planuje rodzic w instytucie

a termin z usg mam na 20 czerwca a om - 5 lipiec :)
 
reklama
Ja właśnie zdecydowałam się na opłacenie położnej z IMiDz. Zobaczymy jak to wszystko będzie. Generalnie termin mam na 11 czerwca, na termin z USG nie patrzę bo to raczej się nie sprawdza. Więc jakby co to mogę zdać Ci niedługo na świeżo relację.
 
blondplatyna podkłady mają, kosmetyki dla dzieci też mają, Kacper na początku nie leżał ze mną i dostał ubrano ze szpitala ( bo moja torba została na porodówce) ale wiadomo zawsze lepiej mieć swoje jak mi czegoś zabrakło to i owszem dostałam to o co poprosiłam ale jednak wolałam mieć swoje pod ręką;-)
No to dziewczyny życzę wam szybkich porodów a potem może na jakiś spacerek się wybierzemy skoro blisko siebie mieszkamy:-) Jakbyście miały więcej pytań to piszcie chętnie pomogę
 
A z której dzielnicy? Bo ja z Koła blisko moczydła. A powiedz rodziłaś na sali wielosobowej, bo ona mnie trochę przeraża i zastanawiam się nad opłatą za jednoosobową.
 
Ja właśnie zdecydowałam się na opłacenie położnej z IMiDz. Zobaczymy jak to wszystko będzie. Generalnie termin mam na 11 czerwca, na termin z USG nie patrzę bo to raczej się nie sprawdza. Więc jakby co to mogę zdać Ci niedługo na świeżo relację.
jasne, daj znać.. ja bardziej zastanawiałam się nad opieką poporodową pielęgniarki przez 12h, przy porodzie będzie mój mąż, więc on ma za zadanie mi pomóc..

A powiedz rodziłaś na sali wielosobowej, bo ona mnie trochę przeraża i zastanawiam się nad opłatą za jednoosobową.

Ja nie rodziłam, ale będąc w piątek w IMiDz i z tego co mówiła, to wydaje mi się, że nie ma opcji wyboru sali pojedynczej, przynajmniej jak zapytałam, to powiedziała, że to zależy od szczęścia, tzn, mają dwie (lub 3) sale pojedyncze i salę wieloosobową, najpierw kładą kobietę do pojedynczej, kolejną do wieloosobowej, następną do pojedynczej itd.. nie wiem czy widziałaś tą wieloosobową, ale nie jest taka tragiczna, spodziewałam się gorszej:)

a i jeszcze powiedziała, że jeżeli to pierwsze moje dziecko to nie poleca brać sali pobytowej pojedynczej, bowiem na salach więcej osobowych częściej przychodzą pielęgniarki a i inne mamy przypilnują malucha, jak chcesz do wc iść czy wziąć prysznic..
 
blondplatyna ja rodziłam na sali wieloosobowej ale rodziła ze mną dziewczyna która miała rodzić na pojedynczej tylko że ta już była zajęta i rodziła obok mnie powiem ci że nie było wcale tak źle no ale tak jak napisała konwalianka na wieloosobowej siedzą cały czas położne ale za to do łazienki trzeba chodzić a w pojedynczej masz łazienkę w sali i nie jest w zielonych kafelkach tylko ładnie pomalowana ;-) i pielęgniarki zaglądają co chwila a nie siedzą cały czas co do wykupienia położnej ja nie brałam bo cały czas przy mnie i tak były i tak a to wodę podały a to gazetkę przyszły pogadały po porodzie też bardzo pomagały i nakarmiły dziecko i przewinęły tak więc można na nie liczyć ;-)
A ja mieszkam na Płockiej;-) ale praktycznie codziennie jestem w parku moczydło
 
Witam :)

Dziewczyny do Imidu bierzcie wszystko, dosłownie :) Mają kosmetyki nievea i leżą do przewijania chusteczki to tyle :) Kąpią w nivea a jeżeli są jakiejś wskazania to wtedy w olilatum. Ja np wolałam inne chusteczki więc miałam swoje. Podkłady to w ogóle mus i majtki jednorazowe i kapcie i koszule. I szczerze polecam te siateczkowe majteczki do przepierania są rewelacyjne :)

konwalianka oj to jak pojedziesz do Imidu to się załamiesz :) bo tam to stary szpital :)
 
Witam :)

Dziewczyny do Imidu bierzcie wszystko, dosłownie :) Mają kosmetyki nievea i leżą do przewijania chusteczki to tyle :) Kąpią w nivea a jeżeli są jakiejś wskazania to wtedy w olilatum. Ja np wolałam inne chusteczki więc miałam swoje. Podkłady to w ogóle mus i majtki jednorazowe i kapcie i koszule. I szczerze polecam te siateczkowe majteczki do przepierania są rewelacyjne :)

konwalianka oj to jak pojedziesz do Imidu to się załamiesz :) bo tam to stary szpital :)
ale ja już tam byłam i wcale nie było tak źle.. znaczy wiem, ze on trochę wygląda jak z PRL-u :-) ale mam nadzieję spędzić tam max 3 dni, więc jakoś przeżyję:)

a do szpitala planuję wziąć dosłownie wszystko co jest konieczne..najwyżej wróci do domu..
 
Ostatnia edycja:
Konwalianka ja zdecydowałam się na wykupienie położnej, bo mam z nią już kontakt. Byłam na spotkaniu i sobie pogadałyśmy. Bardzo mi się podoba takie podejście, pytała jak sobie wyobrażam poród, czego chcę i oczekuję. Do tego opiekuje się mną przed terminem porodu, czyli KTG + badania. No i w razie jeśli cokolwiek się dzieje dzwonię do niej w nocy a ona instruuje czy już jechać czy można czekać. To daje duży komfort psychiczny - przynajmniej dla mnie. Dodatkowo przyjeżdżam po porodzie na konsultację do niej.
Rozmawiałam z nią na temat sal porodowych i powiedziała, że kładą rodzące zawsze na salę wieloosobową, pojedyncze są płatne 600zł. Są 2 sale pojedyncze i są wtedy za darmo jak rodzisz i wszystkie miejsca na wieloosobowej są zajęte. Ja po porodzie planuje pobyt w sali jednoosobowej (fakt, że dodatkowo płatna)no chyba że wszystkie będą zajęte. Po pierwsze może być z Tobą osoba towarzysząca przez 24h, a po drugie jest w pokoju łazienka, co uważam za duże ułatwienie. Pokój faktycznie rewelacyjny nie jest, ale przecież to nie hotel.
 
Ostatnia edycja:
reklama
blondplatyna, widzisz wszystko to co opisujesz ja już mam u lekarza, bo ciążę prowadzi ordynator IMidu, więc akurat ten aspekt mam z głowy.. konsultuje się z nim non stop a on z anielską cierpliwością mnie instruuje :) fakt, zasatanawiałam sie nad pojedyńczą salą pobytową po porodzie i niewątpliwie łazienka to duży plus, ale nadal się waham, pewnie wyjdzie w praniu. Jeśli chodzi o sale porodową, to podejrzewam, że będę miała gdzieś, czy jest ktoś na sali czy nie więc wogóle nie biorę pod uwagę wykupienia pojedynczej.
Ty już lada moment będziesz rodzić, zatem liczę na sprawozdanie no i oczywiście szybkiego porodu :tak:
 
Do góry