reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale , lekarze, położne w KATOWICACH

Kamuzo!
Mam prośbę do ciebie.Ponieważ ja też będę miała cesarkę w katowicach na łubinowej to czy mogłabyś napisać co trzeba zabrać ze sobą do szpitala ,dla siebie i maluszka. Byłabym Ci bardzo wdzięczna.Pozdrawiam.dej dziewczynie która tam rodziła i odpowie na mój post!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mam pytanie apropo ciąży przy toczniu i zespole antyfosforolipidowym.
Od 1999 roku mam zdiagnozowanego tocznia, a od 2005 wtórny zespół - z tym, że na badaniach z 2005 roku wyszedł mi raz wynik pozytywny raz negatywny.
Chciałabym od przyszłego roku zaczac starać się o baby i fajnie byłoby robić to pod okiem ginekologa, który ma doświadczenie w prowadzeniu ciąż toczniowych z wtórnym zespołem - z tego co czytałam to ciąża od początku zaliczana będzie do zagrożonej.

Czy macie może namiary na dobrego specjalistę z okolic katowic, albo ewentualnie szpital/klinikę, w której zajęto by się prowadzeniem takiej ciąży
dzięki :) za każdą informację
 
hej dziewczyny,
czy możecie coś powiedzieć o obecnej sytuacji w kolejowym szpitalu?
Słyszałam, że zmienił się niedawno ordynator i również personel średni (pielęgniarki i położne)
Właśnie się zastanawiam nad tym szpitalem, więc jeśli cokolwiek wiecie, to proszę piszcie!
 
a ja mam rodzic wlasnie na medykow.. bylam w stanie juz przetrwac to ze salowe niedokladnie sprzataja, ze obsluga nie zawsze jest mila. zamierzalam dac w lape swojemu lekarzowi ktory tam pracuje, zeby wszystkiego dopilnowal.
ale dowiedzialam sie wlasnie ze nie ma tam ZZo na NFZ :(
no i zalamalam sie!!! nie wiem co robic! rodzic tam czy pojsc na raciborska ktora ma swietne opinie i ZZO jest refundowane? :(
kurde!!
boje sie pojsc rodzic tam, gdzie nie znam nikogo i niczego!
a termin za 3 tygodnie!!
 
witam, wiem że sporo już na ten temat było, ale szukam aktualnych informacji o Łubinowej i Bogucicach. Może któraś podzieli się swoimi doświadczeniami. pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Ja rodziłam na Raciborskiej,ale mój lekarz tam nie pracował.Tyle,ze załątwiłąm sobie położną,więc to też inna sytuacja.Byłam bardzo zadowolona z jej opieki.No i za darmo mają ZZO.Po porodzie salę miałam 2 osobową z łazienką,więc warunki super.

Co do szpitala na Markiefki to rodziło tam kilka moich koleżanek i wszystkie zadowolone bardzo,więc chyba nie jest tam źle.
 
Jak urodzisz to napisz czy ci ten szpital odpowiadał :) planujesz z wybrana położną rodzić?
 
reklama
Powiem Wam szczerze, że w Bogucicach nie tyle nie jest mile widziane rodzenie z własną położną co zwyczajnie nie jest to potrzebne. Tak samo jak dawanie koperty. Po pierwsze boją sie połozne tam brac a po drugie nie ma takiej potrzeby. Ja leżałam tam 3 tygodnie przed porodem, nie mialam tam swojego lekarza a bylo tak wspaniale , że nie wyobrażałam sobie ,że można być tak traktowanym w państwowym szpitalu. Polozne są tak cudowne jak chyba nigdzie.. Przykład: po tygodniu zżyłyśmy sie troszkę z 2 dziewczynami tez do porodu i o dwunastej w nocy jak z mojej sali zabrali laske wpadło nam do głowy zeby leżec w 1 sali. Poszłyśmy do położnej a ona jeszcze dziewczynom pomogla pakowac torby i przewozic łózka i szafki! a na koniec Pan dr Wilk przeniósł jednej z nich telewizor:) To chyba mowi wszystko;) Jak wracalam z Dzidzią do domku to ryczałam jak bóbr bo czułam sie jakbym wracala z kolonii i naprawdę teskniłam za tym miejscem. Położne zwracają sie do pacjentek per: Słoneczko, Kochanie itp. Co do opieki medycznej to do niczego nie można się przyczepić. Badania robią wszystkie sami. Nie trzeba na własną rękę robic badania czystości pochwy, grupy krwi i krzepnięcia bo i tak przy przyjęciu robią wszystkie badania + bad. wewnętrzne, USG i przepływy. Były dziewczyny które poszły poprosić o jakieś dodatkowe badania i tez robili. Jedynie co to na starcie laduja wszystkim oxytocynę ale tez się dużo dziewczyn nie godziło i nie wciskali na sile. Ja miałam wybór cesarka, lub oxytocyna i zbijanie ciśnienia i wybrałam to 2. Niestety po 3 tyg i tak musiałam mieć cesarkę bo mnie ciśnienie zeszło ale małemu spadały parametry:/ Bardzo sie bałam cewnikowania lewatywy znieczulenia i CC... Mąż chciał komuś dać w łapę bo to 5 CC w ciagu ich dyżuru było ale lekarzy przy operacji było 2, połozne 3, lekarka pediatra, anestezjolog wiec nie wiedzieliśmy komu nawet... No i nie potrzebnie sie martwiliśmy bo cewnikowania nie poczułam, lewatywa nawet pomogła;) Pani dr Anestezjolog mówiła do mnie jak do córeczki, a gdy zapytałam pana doktora czy na pewno nie będzie bolało jak będą mnie cieli to sie uśmiechnął i pokazał mi Leonka:) okręconego pępowinką jak szynka! od razu dostałam go na piersi na jakieś 3 minutki a potem go zabrali i zanieśli mężusiowi. Jak wyjechałam to przyszli do mnie od razu z małym przystawic do cycka. 8h po CC już byłam na nogach. Położna pomogła mi wstać i umyć się, wyjęła cewnik, przywiozła dziecko. Na noworodkach położne świetne. Tatusiowie przychodzili tam tabunami uczyć się pielęgnować maluszki a one wszystko cierpliwie tłumaczyły. Przyczepic mozna się jedynie że chyba w 2 salach nie ma łazienki i jest na korytarzu z 1 WC i 2 kabinami no i nie wygląda ta łazienka zbyt ciekawie. ale czysto jest, papier jest wiec jest dobrze. Tym bardziej ze do tych 2 pokoi starają się dawać dziewczyny w ciazy a potem położnice z dziećmi przenoszą do sal z łazienkami. Pokoje sa fajne. Posciel "firmowa" ;P jak cos się upaskudzi to salowe zmieniają bez problemu. nie trzeba leżeć 3 dni we krwi tak jak w tychach czy na Raciborskiej z tego co słyszałam. To tak ogólnie... Jakbyscie chcialy wiedziec cos jeszcze to odpiwiem na kazde pytanie.

 
Do góry