reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale , lekarze, położne w KATOWICACH

Witam Wszystkie przyszłe mamy!

Mam kilka informacji, które mogą być przydatne.

Na Łubinowej cesarka na życzenie kosztuje 4500zł. Jeśli jest wymagane cięcie cesarskie ze względów zdrowotnych płatne jest z funduszu.

Znieczulenie zewnątrzoponowe 500zł z konsultacją anestezjologa- ale nie wiadomo czy zostannie ono podane z różnych względów.( powolnej akcji porodowej, zbyt późnej akcji porodowej, ze wzgledów zdrowotnych pacjętki, a newet z braku koordynacji ruchowej (?) nie moża się ruszyć przy nakłuciu, a takie może być wykonane nawet w momencie skurczów.

Sama konsultacja kosztuje 100zł i myślę, że warto ją zrobic bo tak naprawdę nigdny nie wiadomo czym skończy się poród, a pytania i badania będą przydatne przy zniczuleniu do ciecia cesarskiego.

Badania które sa potrzbene dla anestezjologa :
-aptt
-wskaznik protrombinowy
-inr
-fibrynogen

Koszt wizyty u ginekologa 150 zł

Nie trzeba chodzić do lekarza z Łubinowej żeby móc tam urodzić, ja byłam na 1 wizycie u doktora Wieczorka w 34 tygodniu i dał mi skierowanie do porodu
Pytałam o gwarancję miejsca-ale przy normalnym porodzie nie ma takiej możliwości - nie można przecież dokładnie ustaić daty naturalnego porodu.

Niestety zapomniałam dopytać ile dni zostaje się po porodzie w szpitalu, może ktoś zna odpowiedz, słyszałam że tylko 2 dni ale co wtedy ze szczepieniami lub ewentualna żółtaczką maleństwa?

Czy lepiej umówić się z wybraną położna? Ile to kosztuje? Czy możecie kogoś polecić??

Pozdrawiam
 
reklama
Dziewczyny, a czy jest gdzieś w Katowicach jakaś bezpłatna szkoła rodzenia? Szukałam, szukałam i nic nie znalazłam, a czas nagli i chciałabym już gdzieś zacząć chodzić. Znalazłam tylko takie prywatne (m.in. na ul.Wojewódzkiej, ale tam koszt takiego"kursu" to ok. 400 zł.). Gdzie Wy chodziłyście i czy w ogóle chodziłyście?
Polecam szkołę rodzenia w szpitalu kolejowym, 100zł teoria +100 zł ćwicznia. Trzeba mieć zezwolenie od lekarza prowadzącego na ćwieczenia. 10 zajęc w każdy poniedziałek 16.00 ćwiczenia 17.00 teoria. Ja wpadłam w środek sesji i mam do wykorzystania 10 zajęć.
Dużo o samym porodzie oraz pielęgnacji, Pani Basia odpowiada nawet na najgłupsze pyatania :))
 
Witajcie. Czy któraś rodziła może w ostatnim czasie w prywatnym na Łubinowej? Szukam najświeższych wiadomości bo zamierzamy tam rodzic a do planowego porodu zostało 41 dni(chyba, że nasz Fifi zmieni plany:-)).Będę wdzięczna za każde info. Pozdrawiam
 
Witam.Dopiero co "potknęłam się" o ten wątek a jest dla mnie niesamowice przydatny gdyż też szykuje się do porodu na Łubinowej. Kurczę zaskoczyła mnie cena tej cesarki na życzenie. Liczyłam gdzieś 2500 a nie 4500.To sprawdzone info?No cóż jutro dzwonię umówić się do dr Wieczorka to dokładnie dopytam. Pozdrawiam wszystkie ciężarówki, zwłaszcza majowe:-)
 
mamamatysia i co dowiedziałaś sie czegoś konkretnie na Łubionowej? Ja mam termin na 18 maja i wszelkie info jest dla mnie cenne.
pozdrawiam :-)
 
Witam ponownie,
Ja już wróciłam z maleństwem do domu :)) Rodziłam na Łubinowej i bardzo sie ciesze z wyboru tego szpitala. Przez całą ciąże myślałam o cesarskim cięciu (ze strachu przed długim i bolesnym porodem). Dzięki super opiece udało mi się szybko i bezproblemowo urodzić zdrowego chłopczyka. Położna bardzo mi w tym pomogła i udało mi się uniknąć nacinania krocza :))
Ja trafiłam akurat na dzień, w którym byłam jedyną rodzącą więc cały personel porodowy był przy mnie.
Lewatywa nie jest obowiązkiem - ale ja osobiście nie wyobrażam sobie porodu bez tego zabiegu, zalecam także wygolenie miejsc intynych (słyszałam że to nie jest standard) jest to bardziej higieniczne w trakcie porodu a także połogu.
 
Justi80 ale ja Ci zazdroszczę :) Ja już czekam z utęsknieniem i zarazem strachem, lecz takie wpisy jak Twój podnoszą na duchu.
Napisz ile dni byłaś, jak tam z tymi szczepieniami i badaniami dzieciaczków, bo mnie wszyscy straszą, że brak oddziału noworodkowego pozbawia dzieci należnych badań i opieki. Jak nie chcesz pisać na forum to podam mojego maila, bo naprawdę bardzo mi zależy na wszelkich info. Paniecznie się boję, bo po pierwszym porodzie (a rodziłam w Bytomiu) mam niezłą traumę. I oddałabym wszystko, żeby teraz przeżyć to normalnie.
Pozdrowionka
 
Widzę że nie ma zbyt dużo forumowiczek które mogłyby się na bieżąco wypowiedzieć o Raciborskiej a miło byłoby gdyby ktoś się wypowiedział.
Może ktoś wie coś o dr Migaczu bo planuję się do niego wybrać ale chciałabym wiedzieć jakie sa opinie o nim, nie tylko ze stron internetowych......
 
reklama
Rodziłam w szpitalu na Łubinowej i powiem że opieka nad noworodkiem jest rewelacyjna!! Dziecko jest szczepione na żółtaczkę i grużlicę.Ma zrobione USG bioderek i badanie słuchu.Jest kilkakrotnie badane przez pediatrów,przy wypisie również.Przesympatyczne pielęgniarki od noworodów i neonatolodzy to ogromny plus szpitala!Opinie o niedostatecznej opiece nad noworodkiem to BZDURY!!!!
 
Do góry