reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale i prywatne kliniki POZNAN

Mam pytanie do tych mamuś, które rodziły ze znieczuleniem:
gdzie w Poznaniu i jakie koszty?
u nas w Jarocinie gdy jedna z rodzących poprosiła o znieczulenie i zaoferowała że zapłaci za nie, tylko ją wyśmiano i powiedzieli że "poród musi boleć":wściekła/y:
 
reklama
Witam. Czy któraś może mi powiedzieć co mam wsiąść ze sobą do szpitala na polna (tam zamierzam rodzić, a z tego co wiem to w każdym szpitalu jest inaczej)--termin porodu mam na połowę listopada
 
Miesiąc temu rodziła tam moja siostra. Szpitala nie poleca z różnych względów. Z mojego punktu widzenia, po jej opowieści, to najmniej ludzki szpital w Poznaniu. Najokropniejsza była rozłąka z dzieckiem. Po trzech dniach okazało się że z maleńką nie jest super i musi dostawać antybiotyk. Zabrali ją na noworodkowy, co zrozumiałe, a mamę... wypisano! Praktycznie tuż po porodzie siedziała przez tydzień na krzesełku przy łóżeczku, zamiast odpoczywać na sali poporodowej i biegać do niej w szlafroku i kapciach, jak w innych szpitalach. Nigdzie indziej nie spotkałam takiej praktyki.

A do szpitala musiała zabrać jedynie podstawowe rzeczy dla siebie (jak wszędzie) i nawilżane chusteczki do pielęgnacji dziecka, bo często brakuje. Koszula na porodówce i bloku poporodowym przepisowo - szpitalna. Rożki, ciuszki, pieluszki i przybory higieniczne dla dziecka szpital zapewnia. Dopiero na wyjście wszystko jest potrzebne z domu.

To tyle.
 
Anula 1975 - dzięki za odpowiedź, ja jednak czułabym się pewniej mając opłaconą położną, więc podciągam wątek...

Czy ktoś ma doświadczenia z opłaceniem położnej? Nie chodzi mi o namiary położnej, ale o to jak to zrobić?

Najlepiej zapytaj swojego ginekologa. Oni są najbliżej tematu i zwykle mają godne polecenia namiary.
Inny sposób - w szpitalu. Niektóre mają nawet na to cennik.
 
SiSi -ja tez bedę rodzic na Polnej bo stamtąd mam lekarzy prowadzacych i z dzidziusiem nie do końca dobrze. Opinie opiniami ale jednak chcą tu rodzić mamusie nie tylko z wlkp.

Nikogo nie zamierzam opłacać właśnie dlatego, że nikt mi nie zagwarantuje obecności w pracy danej położnej. Równie dobrze może mieć trudniejszy przypadek i..... po sprawie. Zresztą sami lekarze zapytali mnie czy mam za dużo pieniędzy ;)
Moi znajomi oplacili lekarza na Engla i czekali 24h bo akurat nie mial dyżuru (dobre sobie) I tak to wygląda.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie i zdrowego maluszka!!!!

Nie do końca się zgodzę w sprawie położnej. Oczywiście wypadki losowe bywają różne i dana położna może nie dotrzeć na czas ale wykluczając takowe umawiasz się na jej przyjazd niezależnie od dyżuru i ciągłą obecność przy tobie. Płacisz za to dodatkową kasę szpitalowi (poród z osobą towarzyszącą). Zapłata po porodzie.
Tak przynajmniej słyszałam, że to działa na Polnej.
 
CZeść
Może macie dziewczyny jakieś SPRAWDZONE:nerd: kliniki,poradnie czy learzy od tego usg, będe wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki!!!:-)

PLEASE!!!
 
reklama
Wczoraj zadałam to samo pytanie na forum :happy2:
I dostałam odpowiedź, że w Poznaniu najepiej wykonać takie badanie na ul. Promienistej, podobno sa tam świetni specjaliści :happy2: Tam też zamierzam sie wybrać :happy2: Pozdrawiam.
 
Do góry