reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

miiilena niestety takie połozne się zdarzaja:( tez miałam nieprzyjemną położną z tym że przy porodzie i to własnie na kopernika:/ na szczęście pod koniec porodu została wyproszona i dobrze bo jeszcze jeden jej komentarz a dostała by ode mnie kopa. Ostatnio często chodze do prywatnych przychodni refundowanych przez NFZ i tam wszyscy mili, uprzejmi, pomocni. Naprawde jest różnica w podejściu do pacjenta. No i wyliczyłam że gdybym nawet zdecydowała się na tą przychodnie i nie było by refundacji z nfz to i tak bym na tym lepiej wyszła i zaoszczędziła, nie płacąc przy tym zusowi. Ujastek jest prywatny i refundowany przez nfz:) moja koleżanka tam rodziła i mówiła że wszyscy mili, pomocni a warunki super:) teraz troche żałuje że tak się upierałam przy tym zeby rodzić na kopernika. źle nie było ale ta położna strasznie mnie zniechęciła do tego szpitala. Na szczęście większośc załogi jest ok:)
titoo ja tez się czułam "za dobrze" i już myslałam że w nieskończoność bede czekać:) mnie wzieło znienacka:) nie miałam żadnych skurczy przepowiadających, opadającego brzucha itp. w dzień porodu biegałam z pieskem po łące a godzine później byłam już na izbie przyjęć także uważaj na siebie i czekaj cierpliwie:)
 
reklama
titoo No widzisz, ja też jutro będę, tylko że ja wybieram się dosyć wcześnie, bo ja tylko na ktg, więc żeby nie czekać wieczność to jadę wcześniej. Ty jak na przyjęcie to luzik ;) Ja się jutro dowiem, czy cc będzie przed świętami czy po ;) No ale mnie jutro na pewno nie zostawią. No chyba żeby się coś rzeczywiście zaczęło dziać, w co wątpie....
 
Angelofdestroy ja też nie mogłam się doczekać rozwiązania, a teraz, chociaż synek jest kochany, to bardzo tęsknię za brzuszkiem, co ja bym dała żeby znowu być w ciąży, ale teraz jeszcze za wcześnie, bo było cc, czekam jeszcze rok i zaczynam się starać znowu:)

Wiesz co mnie ta końcówka meczy chciała bym chodzic do pracy a od dwóch tyg siedze na l4 ;/;/;/ wrr b o tak ogólnie to się dobrze czułam nie moge narzekac:)
 
Dziewczyny a od kiedy na ktg i czy przy cc trzeba ?
Powiedzcie mi te które juz rodziły czy do szpitala wystarczy :
2 koszule, szlafrok, papucie, klapki pod prysznic, recznik duzy i mały, podkłady bell te duze , wkładki lakt , 2 staniki , biore tez spodnie takie pumpy i koszulke, chusteczki mokre, wziełam tez 3 bodziaki dla młodego tak w razie "w". majtki poporodowe:) wiadomo badania tel ładowarke, sztucce kubek, kosmetyki:)
No i co wziac dla malucha na wypis ? fotelik, kocyk, pieluszke na twarz, kombinezon i co dalej. Czy jakies p[ieluchy bierzecie ?>
 
angelofdestroy piluszek nie bierz bo sa na miejscu:) do Twojej listy dodała bym czapeczke i łapki niedrabki. Dla siebie koniecznie zapas wody mineralnej i pomadke do ust:) Mój mały miał problem ze złapaniem piersi i strasznie poranił mi sutki dlatego przydała mi się nakłaka do karmienia na sutek i maść która pomagała je leczyć.
 
hejka. mam cukrzyce(jak na razie jest wszystko w normie) i zastanawiam sie nad porodem na kopernika. na usg wychodzi ze dzidzius jest duzy.jak to jest z tym ktg. trzeba sie wczesniej umawiac? jak przyjdzie pora dostane skierowanie od lekarza i chcialabym wiedzie jak to pozniej zalatwic. gdzie sie tam zglosic trzeba na to badanie.
 
zabka253 Ja skierowania nie miałam. Przyszłam rano ok 7 tam do rejestracji (przeważnie jest tłum, ale większość osób się rejestruje na operacje ginekologiczne, ciężarówek jest przeważnie nie wiele). Czekasz więc w kolejce i się rejestrujesz na KTG. Pokazujesz dowód ubezpieczenia, kartę ciąży i dowód osobisty. Wypełniasz tylko taką małą kartę, którą Pani z rejestracji Ci da i to wszystko. Wiem że czasem się czepiają o skierowanie, ale u mnie nie było potrzebne. Nie musisz się zapisywać na dany dzień. Po prostu przychodzisz i już ;)

Ja właśnie dziś zaliczyłam KTG i USG. Wszystko wyszło ok, więc termin cc mam na 27. Jeszcze musimy po czekac ten tydzień z hakiem :p
 
zabka253 ja byłam bez skierowania i bez problemu mnie przyjeli:) musiałam miec tylko dowód i karte ciąży:) co do zaswiadczenia o ubezpieczeniu to trzeba miec na wszelki wypadek ale jak cos to kobieta w ciązy i w czasie połogu bez względu na wszystko ma prawo do bezpłatnego leczenia:0
mikaaa super:) no to przedwczesne gratulacje:) już sylwestra spędzice razem:)
 
Dziewczyny robiłyście już badanie GBS? Jeśli tak to napiszcie proszę gdzie bo lekarka mi zleciła i mówiła, że na Jana ale nie chce mi się tam jechać. Czy orientujecie się czy każde laboratorium to robi? Zestaw do pobrania próbki można kupić w aptece? Próbkę pobiera ginekolog?

A no i jeszcze chce Wam powiedzieć że byłam dzisiaj na wizycie i się okazało że mimo iż termin na 17 stycznia to dziecko już chce się rodzić, ma ponad 3 kilo, więc muszę leżeć grzecznie a na święta zamówić catering:-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
o dzieki własnie o wodzie wiem , biszkopty do gryzienie pomadke mam zawszew reczniki papierowe tez mam :)dobra czapeczka i łapki:d zaraz pakuje
 
Do góry