reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

czy do porody sn lub cc można mieć na paznokciach u stóp hybrydowy lakier? Wiem że pytanie jest dziwne

hahaha, dobre, dobre :D a myślałam, że tylko ja się tym martwiłam ;-)

Ja miałam ;)
Ba! Robiłam specjalnie przed porodem, żeby po nei zajmować się tym. Na stopach może być, z dłoni ściągałam.

I jak się okazało, że jednak cesarka i jak już siedziałam na tym stole i anestezjolog zabierał się do pracy to tak spojrzałam na te moje stopy i sobie pomyslałam "jak dobrze, że zdążyłam zrobić pedicure" ;-)
 
reklama
a w którym momencie najlepiej udać się do szpitala? jak już się zaczną bardziej bolesne skurcze ( jak na miesiaczke tylko bardziej bolesne?) czy jak odejda tzw wody? a te wody mozna nie zauwazyc albo pomylic z siusianiem ? czy to jest taki strumien ze ciezko tego nie zauwazyc ?
 
A ja dziś zaczęłam 35 tydzień i mam coraz większego stresa - planową cesarkę mam wpisaną dopiero na 22 listopada na 40 tydzień - nie wiem cy dotrzymam - torba juz spakowana - dziś sprawdzałąm co w niej jest i czy wszytsko żeby przetwać - wydaje sie że tak.

Trzeba mieć swoje podpaski-podkłądy?? czy w szpitalu dają?
 
Colaja :)
ja mam termin na 18.11 na razie sn...szybka jestes, ja dopiero kompletuję najpotrzebniejsze rzeczy wyprawkowe
a torbę planuje na początku listopada spakowac.. to powiedz mi co zapakowałaś do torby?
bo dla maluszka nic nie trzeba?
 
monisia13 do szpitala jedz wtedy jak skurcze będą silne i regularne co 5 min mniej więcej. Jeśli odejdą Ci wody to jedź od razu :) wody mogą Ci chlusnąc na raz i nie da sie ich powstrzymać, raczej są bezwonne, bezbarwne ( jeśli są zielone trzeba jak najszybciej udac się do szpitala) mogą też się sączyć i można tego nie zauważyć ale to rzadko się zdarza. Dla Dziecka potrzebne są tylko rzeczy na wyjscie ze szpitala.

Colaja lepiej mieć swoje podkłady ale mnie się położna pytała czy mam czy mi przynieść.

 
Monisia - spakowałam wszytsko co mi się przyda:) Szlafrok, koszule, majty zwykłe i siatkowe, skarpety - mi wiecznie zimno w stopy, ręczniki - sztuk 2, podkłady bella i podpaski duże, no i kosmetyki dla mnie, klapki pod prysznic i kapcie, wrzuciłam też 2 sztuki tetry, czapusie i łapki:) papier toaletowy, chusteczki higieniczne - musze jeszcze dopakować staniki do karmienia i bandaż elastyczny - co by po cc się owinąć żeby jakoś łazić:)
Chyba że coś jeszcze?
 
pierwsze słyszę o bandażu... tj, słyszałam, ale od mojej mamy.
Mi odradzano ściskanie brzucha pasami poporodowymi. Zarówno gin prowadzący, gin w szpitalu, położna środowiskowa jak i chirurg, do którego trafiłam niedawno, już po porodzie...

udzielają mi się te wasze emocje przedporodowe ;-)
już nei raz pisałam, ale napiszę jeszcze raz: wiele bym dała by drugą córkę jeszcze raz rodzić ;-) piękny to był dzień :)
 
Jordgubbe no pisałaś to nie jeden raz już i dziwię Ci się tzn. pewnie Twój poród był w porządku, rachu ciachu i na świecie Dziecię, a ja powiem to pierwszy raz: dla mnie poród to najgorsza rzecz na świecie, dzień porodu tez średni, bo jaki ma być jak 30 h skurcze trwały.. ehh :D I jak tu mieć drugie dziecko jak ja takie nastawienie mam ?? :-) Liczę na to że za 5 lat zapomnę i wtedy zaciążę, hehe :)
 
reklama
Kolorowa,

to było moje drugie dziecko ;-)

Po pierwszym porodzie miałam traumę przez 1,5 roku. Ale w drugiej ciąży i drugie dziecko chciałam mieć, tylko nie chciałam mieć drugiej cc i drugi raz połogu przechodzić.
Ale teraz... było cudownie! Bolało, jasne że tak. Bałam się.. może pamiętasz jak bardzo, bo pisałam tu dzień przed porodem. Ale ten drugi poród był lekiem na moją traumę. I jest czymś do czego uwielbiam wracać :)
 
Do góry