reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

Witam :)

Mam pytanie do mamusiek które już urodziły na kopernika, zdecydowałam się tam rodzić, pomożecie mi w pakowaniu torby do szpitala co powinnam zabrać ? ile koszul , w czym rodzić , podpaski, jakie kosmetyki, co dla dzidziusia? i jak opieka w szpitalu ?
 
reklama
Wez tantum rosa i butelke z dziubkiem-pomaga w leczeniu krocza. Podpasek nie potrzeba,bo dostaje sie wielka paczke, dostajesz tez podklady na lozko. Ja mialam dwie pizamy, szlafrok, klapki, kosmetyki. Dla dziecka i dla siebie rzeczy na wyjscie. Opieka moim zdaniem byla super. Zle sie czulam i bardzo mi pomagali.
 
mam kupione 2 koszule , zamiast szlafroka wezmę długą bluzę :) , 2 ręczniki, majtki siatkowe 3 sztuki , klapki pod prysznic i klapki po sali, kosmetyki ( szczoteczka, pasta, krem do twarzy , biały jeleń do mycia) biustonosza ani wkładek nie potrzeba?
 
Co do biustonoszy do karmienia to są różne opinie. Niektóre dziewczyny piszą, że wystarczą koszule, inne mają na tyle dużo pokarmu, że trzeba używać wkładek laktacyjnych, a do tego już biustonosz jest niezbędny.
 
Kati282 ja akurat biustonosza niepotrzebowalam, ale wez. Dla dzidzi nic nie potrzeba...wszystko daja procz smoczka. Majtki siatkowe kup jeszcze jedna paczke, bo moga przemoknac. Ja tak mialam. Majtki siatkowe ale takie z materialu co maja napisane, ze sa wielokrotnego użytku. Je polecaja w szpitalu. Ja mialam inne i byly do d...maz mi te latal kupic. W domu miej bella mama i inne podklady można do kosza wyrzucić. Sorki,ale mam dziecko na rekach i ciezko mi sie pisze.
 
dziewczyny.a jak z karmieniem? szczególnie po cesarce? jest szansa na lezenie z.dzieckiem na sali przy pomocy mamy albo męża przedstawianie do piersi czy położne na własną rękę karmia?
 
EwaEs mnie po cesarce przynieśli synka po ok 3h i mogłam nakarmić. Upomniałam się o to. Niestety potem zobaczyłam go po ok 15h (!) i dziecko było już po butli. Jeżeli chcesz karmić piersią to polecam walczyć o to, żeby dziecko dokarmili ewentualnie ze specjalnego kubeczka (robią tak ponoć w innych szpitalach). Myślę, że też warto mieć laktator i może warto zainwestować w calmę medeli... Ale to tylko luźne sugestie, sama calmy nie testowałam.
 
reklama
EwaEs lezala za mna na sali dziewczyna po sn i jej pozyczyli laktator, wiec tam maja, ale nie wiem ile ich jest na stanie, wiec jak.cos to wez ze soba. Na Kopernika maja manie dokarmiania z tym, ze moje dziecko niby bylo dokarmiane a i tak bylo glodne, a jak ja jej dalam od nich butelke to nie zjadla, wiec nie wiem czy naprawde ja dokarmiali.
 
Do góry