reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpial w którym rodziłyście/zamierzacie rodzić?

Do AliMama.
Ojej to ty już normalnie na dniach rodzisz właściwie w kadej chwili, życzę, aby poszło "jak po maśle":happy2:
Zapisałam nr telefonu tej szkoły i będę go mieć na uwadze, dzięki za wskazówki, napisz jak znajdziesz chwilkę czasu jak Ci poszło i jakie wrażenia, miejmy nadzieję, że trafisz na miłą zmianę i obsługę, pozdrawiam:-)!
 
reklama
i ja sie witam :p AliMama a mogla bys sama liste napisac co trzeba miec do madurowicza ( tzn pod soba rzeczy ) bo ja niby termin mam na 4 lutego :-D
 
i ja sie witam :p AliMama a mogla bys sama liste napisac co trzeba miec do madurowicza ( tzn pod soba rzeczy ) bo ja niby termin mam na 4 lutego :-D
Nie ma sprawy, podam oczywiście to, czego dowiedzialam się od koleżanki rodzącej tam w grudniu, położnej ze szkoły rodzenia i forumowiczki która również niedawno urodziła w madurowiczu:tak:
Dla dziecka:
- jeśli nie chce my żeby dziecko było ubrane w szpitalne ciuszki wystarczy jeden komplet ciuszków(?)+becik bo maleństwa bo pewniej i bezpieczniej czuje się w ciasnym (tak jak było w brzuszku). O tym jednym komplecie powiedziała położna, mnie się wydaje że szpitalne ciuszki nie zaszkodzą, tym bardziej że jeśli ubierzeby dziecko w jego własne ciuszki to całą szpitalną florę bakteryjną przyniesiemy do domu, poza tym jeden komplet to chyba raczej mało bo przecież dziecko ulewa itd. Ale to kwestia każdej z mam. Jeśli chcemy wziąć własne ciuszki dla dziecka musi to być: koszulka, kaftanik,śpioszki, drapki, skarpetki, czapeczka, becik lub kocyk.
- pieluszki dziecku zapewniają ale na wszelki wielki można wziąć kilka sztuk
- chusteczki nawilzone i krem do pupy dziecka
- smoczek uspokajający- żeby położne nie wkładały dziecku do buzi smoków od butelek
Dla mamy:
- koszula do porodu/krótka/ + koszula na pobyt w szpitalu
- szlafrok
- ręczniki /ciemne ze względu na krwawienie po porodzie/
- wkładki poporodowe zapewniają, dla bezpieczeństwa można wziać 3-4 szt. własne ale bez przesady
- podkład na łóżko dają jeden, położna radziła wziąć dla pewności kolejny
- chusteczki higieniczne
- mała woda niegazowana
- można wziąć 1 bułkę suchą na wypadek ataku glodu po porodzie- podczas porodu jeść nie można za to po wszystkim ponoc łapie straszny głód i wtedy ta bułka sie przydaje zwłaszcza jesli rodzimy w nocy i do śniadania jeszcze ho ho
- zegarek do kontrolowania odległości między skurczami
- aparat jeśli będziemy cykać zdjęcia
- telefon+ładowarka
- przybory higieniczne
- szczoteczka i pasta do zębów
- szczotka do włosów
- kapcie + skarpetki, ponoć nogi marzną podczas porodu
- klapki pod prysznic
- maszykę jednorazową do ogolenia krocza(?) to słowa położnej ale myślę że szpital posiada taki sprzęt, poza tym można to zrobić w domu...
- można kupić w aptece lewatywę (enema) ale w szpitalu oczywiście darmową robią jeśli mama się zgadza
- kubek i sztućce
- dokumenty!!! - karta ciąży + dowód osobisty + wszystkie wyniki badań robionych w czasie ciąży + dowód ubezpieczenia + skierowanie do szpitala
Ubrania na wyjście dla dziecka i mamy najlepiej żeby ktoś dowiózł w dniu wyjścia bo mało jest miejsca na przechowywanie tego wszystkiego.
To chyba tyle:happy2:
 
Ostatnia edycja:
ok NADIUSIA, tylko teraz napisz proszę ile ta przyjemnośc kosztuję , bo rozumiem, że jest to prywatny szpital.....aha i ile wcześniej trzeba sobie miejsce tam zaklepać?ja mam termin na czerwca
 
Jak w temacie.
Jakie opinie na temat pobytu w konkretnym szpitalu?

Ja rodziłam w Koperniku.
Porodówka ok. Trafiłam na świetne połozne, ale opieka na noworodkach taka sobie...

Podzielcie się swoim doświadczeniem.
 
Hej Dziewczyny, czy jest ktoś kto ostatnio rodził w Matce Polce? chciałabym się dowiedziec jak wyglądaja tam porody rodzinne, czy jest dużo "stanowisk" do rodzenia? ja rodze pod koniec kwietnia i mysle ze pojedziemy do Matki Ploki, choc nie mam tam zadnych znajomości czy lekarza, ale wiem ze jest tam cala ekipa specjalistow, wiec to jest najbardziej bezpieczne miejsce dla Dzidziusia. pozdrawiam
 
reklama
witam:)
pozdrowionka dla wszystkich brzuszków:) Ja mam termin na koniec lutego i będę rodzić w Żeromskim w Krakowie ...
pierwszego synka rodziłam na Kopernika ale teraz prowadzi mnie lekarz właśnie z Żeromskiego... chciałam zapytać czy może któraś mama ma jakieś doświadczenia z tamtego właśnie szpitala? a może któraś ma podobny termin? od razu mówię że będę mieć cesarkę wiec tym większe pytanie:)
nie wiem czego się tam spodziewać tym bardziej że opinie są naprawdę różne i często niestety nie wychodzą od osób z doświadczeniem ....
 
Do góry