reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionki

No i w końcu dzisiaj udało się zaszczepić 3 dawką, ale przejść trochę przy tym mieliśmy. Na szczęście pierwszy raz tak się stało, że Laura nawet nie zorientowała się kiedy była ukłuta.
 
reklama
Nie. Jak pytalismy co trzeba zrobic zeby przeniesc dokumenty do innej przychodni to powiedzieli mężowi, ze w obecnym ośrodku zdrowia trzeba to zglosic i oni wysla dokumenty.
Za drugim razem mowili tak, ze nic nie trzeba,bo sie osrodki miedzy soba tym zajmuja.
A wczoraj okazalo sie, ze jednak trzeba bylo samemu zawiadomic i tak kursowalismy miedzy jednym ośrodkiem, a drugim (ok 17km w 1 stronę).
 
Dziołchy poradźcie mi proszę...
Najpierw z powodów "różnych" opóźniło nam się szczepienie o tydzień, potem był tydzień choroby i pediatra powiedziała, że można szczepić po 10 dniach od wyzdrowienia. No i ok tylko, że u nas to już będą skończone 6 miesięcy. Nie mamy ostatniej dawki na rota, a je można teoretycznie właśnie do końca 6 miecha. No i co teraz ?
Zaszczepią go czy już po ptakach ?
 
Aniulek84 myśmy tutaj na Śląsku też się załapały na ten program z darmowymi szczepieniami,jestesmy w 2 grupie i poczatkiem czeka nas szczepienie z pobieraniem krwi..aż sie boje:( rotawirusy już ma zaszczepione
 
my we wt. byliśmy w przychodni zgłosić w końcu ten NOP i zapytać co dalej. Babki się ze 30 min. konsultowały i w końcu zdecydowały, że w związku z tym, że szczepimy tymi bezpłatnymi szczepionkami od początku to nie będą ryzykować żeby nagle na te 3w1 zmieniać (czy więcej w 1) za to dostaniemy acellularny krztusiec (bezpłatnie) i to powinno wg. nich rozwiązać sprawę,(bo ponoć większość efektów poszczepiennych właśnie przez ten krztusiec komorkowy jest wywoływanych :eek:) Swoją drogą dowiedziałam się, że 5cio latki są właśnie tymi nowszymi krztuścowymi szczepionkami szczepione a niemowlakom jeszcze te stare krztuśce pchają :wściekła/y: głupota jakaś....
aa i pytałam babki co robić jak znowu się NOP po szczepieniu pojawi a ona "próbować dziecko uspokoić i czekać". no to chyba ja więcej wiem a tych NOPach niż panie w przychodni z tego wniosek...
 
reklama
makuc, no to faktycznie ci poradziły :/ ehh myśle że taki poziom wiedzy jest niestety w większości placówkach :( dobrze, że chociaż te szczepionke na krztusiec dostaniecie lepsiejszą :)
 
Do góry