reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionki

reklama
roxannka, natolin - to jest właśnie nasz polski NFZ :/ czasami odnoszę wrażeni, że oni mają pojęcie tylko o grypopodobnych sprawach a jak człowiek przychodzi z czymś inszym to robią wielkie oczy i zbywają. ech.
 
Makuc,toz to masakra jakaś...u mnie w przychodni tez baba nie lepsza była,bo jak przy pierwszym szczepieniu pytałam o to,co może mnie zaniepokoić,jakie moga byc niepożądane reakcje,to powiedziała o gorączkowaniu,marudzeniu - to to wiedziałam i bez jej "fachowej " informacji.Więc uściśliłam,że chodzi mi o taką reakcję,która wymagałaby zgłoszenia lekarzowi.A ta znowu swoje,że może byc gorączka,że okład dać...machnęłam ręką ,bo widziałam,że się nie dogadam...a swoją drogą,to ciekawe,czy oni tam tacy faktycznie niedouczeni,czy to po prostu zmowa milczenia...
 
mi się wydaje, że raczej niedouczenie, bo pediatra takie oczy robiła jak jej mówiłam co się stało jakbym conajmniej o nalocie ufo opowiadała. Potem wołała babkę od szczepień, gdzieś tam się jeszcze konsultowała i dopiero zdecydowała to co napisałam...
 
No,ja pediatrze,szczerze mówiąc,nie mówiłam...jakos tak...minęło jej i przy następnym szczepieniu nic sie nie działo ...A teraz przed nami ostatnie WZWB,ponoć najmniej "szkodliwe",tylko o ten Engerix musze zapytac.
 

nosz zaraz mnie coś trafi :wściekła/y::angry::wściekła/y: jak byłyśmy dwa dni temu na szczepieniu to babka od szczepień zachwalała nam ten Prevenar że podobno bardzo dobry, więcej w sobie ma tego wszystkiego i szybciej organizm produkuje przeciwciała,bardzo rzadko zdarzają sie jakiekolwiek reakcje poszczepienne itp. odnośnie pneumo były do wyboru jakaś szczepionka za 180 zł i ten Prevenar za 280zł. i my sie zdecydowaliśmy na tą droższą, a teraz wychodzi że to jakieś g..o jest? :no:
 
Ostatnia edycja:
a w którychs wiadomościach wczoraj był właśnie temat o pneumokokach,mówili,że jesteśmy razem z Litwą jedynym państwem w UE,gdzie te szczepienia nie sa obowiązkowe- jak dla mnie to nadal mogłoby tak zostać- i tak za wiele juz tego świństwa nasze dzieci dostaja w pierwszych miesiącach...:-(
 
reklama
odnośnie pneumo to ja mam kontakt z dziećmi przez prace i boje sie że mogłabym coś do domu przynieść, więc wolałam nie ryzykować..niby isia wszystkie szczeionki przechodzi bezobjawowo, żadnych płaczy, gorączki, obrzeków, doslownie nic, ale wiadomo że i tak sie człowiek martwi..

Natuś :** no coś ty ja do Ciebie żadnych pretensji nie mam :* tylko sie wkurzam bo my odkładamy każdy grosz, wszystko próbujemy na fundusz, na pneumo postanowiliśmy wydać pieniądze z chrzcin bo zabawki przeminą a zdrówko pozostanie, a tu takie cyrki :no:
 
Do góry