reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Szczepionka

reklama
Ja sie szczepilam w obydwu ciazach. Tu gdzie mieszkam rowniez jest to standardem. Przekazujesz w ten sposob dziecku przeciwciala do czasu az zostanie samo zaszczepione, poniewaz u noworodkow jest to bardzo niebezpieczna choroba
 
Ja sie szczepilam w obydwu ciazach. Tu gdzie mieszkam rowniez jest to standardem. Przekazujesz w ten sposob dziecku przeciwciala do czasu az zostanie samo zaszczepione, poniewaz u noworodkow jest to bardzo niebezpieczna choroba
tu gdzie mieszkasz... Czyli? 🤔Ja mieszkam w UK i jest to tu powszechne, robię rozeznanie, bo niektóre dziewczyny ogóle na nic by się nie szczepiły w ciąży... A miałaś po tym jakieś skutki uboczne? Czy wszystko ok?
 
Ja się szczepiłam przeciw krztuscowi, nie pamiętam dokładnie w którym tygodniu. Mieszkam w PL.
Szczepienie zalecało mi 2 lekarzy i położna, bo to ciężka choroba dla noworodków, a przez szczepienie przeciwciała ode mnie przeszły do Małego jeszcze przed narodzinami.
Jedyny skutek uboczny to lekki ból ręki przez kilka dni.
 
Cześć! Mam pytanie, czy szczepicie się w ciąży przeciwko krztusiec? [emoji848]
Tak. Mieszkam za granica. W obu ciazach to robiłam i tu to standard od lat. Chronisz dzieki temu swoje dziecko do czasu jego szczepienia.
Nie wiem czemu w Pl ktokolwiek się zastanawia. Tu ginekolodzy od lat uswiadamiaja, ze to wazne.
 
tu gdzie mieszkasz... Czyli? 🤔Ja mieszkam w UK i jest to tu powszechne, robię rozeznanie, bo niektóre dziewczyny ogóle na nic by się nie szczepiły w ciąży... A miałaś po tym jakieś skutki uboczne? Czy wszystko ok?
Hiszpania. Nie mialam zadnych skutkow ubocznych. Szczepienia to temat rzeka i nie ma co sluchac otoczenia tylko samej trzeba podjac decyzje i zapoznac sie z bardziej rzetelnymi informacjami. Ja nikomu nie powiem musisz sie zaszczepic na to czy na to, tak samo jak nie poslucham nie szczep sie bo nie i juz. Obgadaj takie rzeczy z roznymi lekarzami jesli masz watpliwosci, niech Ci czarno na bialym przedstawia jakie jest za i przeciw.
 
reklama
Do góry