reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia

reklama
A ja w czwartek ide z Hania na szcepienie to z kalendarza oraz dodatkowo na Hib,Juz 5 razy mialam mala zaszczepic,od kwietnia sie ciagnie i za kazdym razem<jedyne dodatkowe szczepienie> albo chora po domowemu albo szpital.Az sie boje ja szczepic na to,moze to jakis znak...
 
mamuska a na meningokoki tez szczepisz bo nie pamietam..Wiem,ze kiedys juz o tym pisałas..Ja mam zamiar zaszczepic jak bedzie miała 2latka bo wtedy jest tylko jedna dawka,Tak przynajmniej słyszałam.Z pneumokokami chyba dam sobie spokoj..choc nie wiem co jest własciwie gorsze:baffled:
 
Napisałam Mamuska z małej litery nie gniewaj sie na mnie...Przepraszam,nie było to zamierzone..po prostu spiesze sie z pisaniem,bo mała terrorystka wspina sie po meblach :-D
 
Dzielna Hania!!!:tak:

A ja dzis wyczytałam,że mdzy 16 a 18mcem sa kolejne obowiazkowe szczepienia,krztusiec,błonica,tezec i paraliz dzieciecy.Szczepiłyscie juz,pewnie nie ale juz w nast mcach bedzie na to czas.
Dzielna:tak:.
A o tych szczepieniach nic nie słyszałam:baffled: muszę doczytać

ja właśnie idę na to 5 w 1 we wtorek, a także daję pierwszą dawkę Prevenaru

Mój Kuba wziął ostatnią dawkę Prevenaru i powiem, że dobrze na nią reagował:tak: - żadnej gorączki i innych dolegliwości
 
z meningokokami nie musisz czekac az ukończy drugi rok życia, bo szczepionke p/meningokokom już po ukończeniu roczku daje się jedną dawkę. W przypadku szczepionki p/ pneumokokom daje się jedną dopiero po ukończeniu 2 lat :tak: Ja już swoją szczepiłam p/meningokokom.
 
Nie wiedziałam ,ze przeciw pneumokokom tez wystarczy po ukonczeniu odpowiedniego wieku jedna dawka..ale skoro piszesz ze tak jest to teraz w lutym mamy szczepienia obowiazkowe to pogadam sobie z pediatra i poumawiam sie i na to i na to.
 
reklama
My już po szczepieniu... Kubuś bidulek śpi...
Najpierw było pobranie krwi z żyłki z rączki, a potem 3 szczepienia: Pneumokoki (dawka przypominająca, czwarta, ale juz ostatnia), błonica, tężec, krzutesiec+Hib i poliomyelitis. Bez płaczu sie nie obyło, ale dał Kubuś rade.
A za miesiąc jeszcze jedno pobranie krwi i szczepionka przeciw ospie.
 
Do góry