reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia

Moniś aha dzięki;-)...no i trzymam kciuki za Amelkę,żeby dzielnie zniosła szczepienie i za brak niespodzianek po:tak::tak::tak:
 
reklama
Iwona to jest ostatnie obowiazkowe.My teraz bedziemy dawac meningokoki czyli zalecane,a potem Hib tez zalecany:tak:
Blubery:-D:-D
ja tez tak nie doczytałam-sorki...dzieki za info.własnie o to w ktora konczyne mi chodziło.Zdrowiej:tak:kochana-dbaj o siebie..
 
Nawet nie miałam rano czasu żeby napisać że jesteśmy po szczepieniu :zawstydzona/y: iiii...ojjj było wrzasku, było :rolleyes2::oo2::huh:...a na koniec Amelka dostała lizaczka :-p i uspokoiła się....a teraz mam nadzieję że nie będzie niespodzianek...jak to napisała Iwonka :tak:
 
gadalam z nasza pediatra u tych meningokokach. Powiedziala, ze ona by radzila zaszczepic. Polecila szczepionke NEIS VAC "C" - jednak dawka. Teraz na razie nie ma tych obowiazkowych szczepien w kalendarzu, wiec pewnie jakos w czerwcu zaszczpie mala.
 
Wiecie...ja to już sama nie wiem co mysleć o tych meningokokach...ja też wczoraj pytałam naszą pediatre czy radziłaby zaszczepić Amelkę...a ona zaczęła mi tłumaczyć że :
po 1. ten typ C na który jest szczepionka wystepuje w Anglii a u nas jest typ B,
po 2. w naszym regionie jest znikoma zachorowalność na zapalenie opon mózgowych,
po 3. zapalenie opon mózgowych może wywołać zupełnie inna bakteria,
po 4. że jeżeli Amelka nie ma kontaktu z większą grupą dzieci (tzn. nie posyłamy jej do żłobka) to nie ma sensu jej szczepić.

Na koniec dodała że jest to decyzja rodziców...a ona dzieci nie szczepiła i szczepić nie będzie...

Mam totalny mętlik w głowie :baffled::baffled::baffled:
 
Monika
pkt 1 - to nie do konca prawda. generalnie w Europie dominuje serotyp B - w Polsce jest odpowiedzialny za ok 70-80% zachorowan i nie ma na niego szczepionki. Typ C wystepuje rowniez, ale dominuje jedynie w lokalnych zachorowaniach o charakterze epidemicznym. Jedynie typ A nie wystepuje.

Ale oczywiscie reszta to prawda - sa inne bakterie, kotre wywoluja zapalenie opon i szczepionka nie daje 100% gwarancji. Poza tym typ B nadal bedzie grozny
 
Monika3 Wg wojewówdzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej (Kraków):
Zachorowania wywoływane przez meningokoki mogą występować sporadycznie lub w postaci epidemii. Zachorowania sporadyczne spowodowane są głównie przez meningokoki typu B (najczęstsze w Polsce).
Obserwowane w Polsce, od 2002 roku, zwiększenie liczby zakażeń meningokokowych dotyczy głównie zakażeń wywoływanych przez typ C. Tym zakażeniom można skutecznie zapobiegać poprzez szczepienie. Dostępna szczepionka może być stosowana u dzieci już od 2 miesiąca życia oraz u dorosłych.
Nie ma natomiast obecnie szczepionki zapobiegającej zakażeniom wywołanym przez meningokoki typu B.
Dużo materiałów jest na ten temat w necie. Ja myślę, że szczepienie to indywidulana decyzja każdego rodzica. Najlepiej na spokojnie się zastanowić i zdecydować czy tak czy nie i kiedy. Nam pediatra zaleciła (choć wcale nie jest wielką zwolenniczką szczepień) i zaszczepiliśmy. Pozdrawiam
 
reklama
Do góry