reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

Natka zrobisz ja chcesz ale jak przeczytałam twój post to przypomniała mi si moja córka.Amelka nietak dawno robiła własnie takie kupki jak twoja , lekarka mówiła że zeby nic jej niedawałam i po jakims czasie mineło chyba z tydzien i narazie niemamy tego problemu.A jeszcze zęba niema do tej pory wiec niewiem co to było....
 
reklama
U mojej kuzynki śluz w kupce wyraźnie wskazywał na nietolerancję laktozy przez Małego. Gdy odstawiła wszystko, co zawiera laktozę, wszystko wróciło do normy...
 
U mojego synka od pierwszych objawów ząbkowania do pierwszego ząbka to przynajmniej miesiąc minął, więc ząbkowanie to możliwa przyczyna takich stolców.
 
mój synek od czasu do czasu tez ma takie kupki bardzo prawdopodobne że to przez zeby

daj małej ten syropek ja daje i pomaga jest jeszcze taki srodek enterol zawiera naturalne bakterie które reguluja prace jelit i brzuszka spytaj o to lekarza bo to jest na receptę
 
witajcie
moj syn ma ponad dwa latka i tez zdarzaja sie takie luzne kupki tylko u nas jest zawsze wtedy kiedy maja mu wychodzic zabki:tak:a ida trzonowce wiec... no ale ja oczywiscie bylam u lekarki naszej i powiedzialami zebym podala mu LINEX FORTE to takie kapsulki a dobrymi bakteriami :takja mu poprostu wsypuje zawartosc do mleka raz lub dwa razy dziennie i jest ok:tak:a w razie koniecznosci to tez daje nifuroksazyd:tak:
takze mysle ze napewno jej przejdzie i bedzie dobrze:-)na zeby dzieci roznie reaguja jedne biegunka inne goraczka:-(
pozdrawiam
 
U nas właśnie od kilku dni jest brzydka kupa biegunkowa - ale niedawno pediatra mówiła, że czwórki idą więc mam nadzieję, że to tylko przez zęby. Od dwóch dni podaję Enterol - można kupic bez recepty zapłaciłam 22 zł za saszetki - w kapsułkach chyba jest tańszy. Dodajesz do picia i dziecko powinno to szybko wypić bo potem śmierdzi jakby sfermentowało - tak do 40 ml picia wsypać i podać.
 
Dzieki za lina joan-na, zaraz bede czytac. Ja nie jem nic z nabialu, nawet wolowiny, od 2 miesiecy. Zero orzechow, cos co ma truskawki, ach.... nie jem niczego, co najbardziej alergizuje. A kupy dalej jakie byly, takie sa. Fakt, robi sie moj synek coraz bardziej tlusciutki, jest radosny i rosnie jak na drozdzach. Wiec zaczne zaraz czytac i moze nie bede sie tak stresowac i zaczne jesc bardziej bogato. Oj chyba nie poczytam teraz, bo sie Paciorek obudzil hehehehe... Dzieki za porady......
 
ale alergie sa różne, może być mały uczulony na gluten znana jako celiakia zawarty w pieczywie, makaronach generalnie wszędzie tam gdzie jest pszenica, jęczmień i ryż itd.
Generalnie metoda domowa która moja żona prowadzila to wyeliminowanie wszelkich typów alergenów z jadłospisu. Kiedy kupy sie unormują to kolejno dodawanie po 1 na raz produktów i badanie reakcji małego(u nas wskazówka tez były kolki ktore przyczyne miały w alergii - laktoza). Praktycznie na poczatku żona była na marchewce majonezie i pieczywie razowym...
 
reklama
ale alergie sa różne, może być mały uczulony na gluten znana jako celiakia zawarty w pieczywie, makaronach generalnie wszędzie tam gdzie jest pszenica, jęczmień i ryż itd.
Generalnie metoda domowa która moja żona prowadzila to wyeliminowanie wszelkich typów alergenów z jadłospisu. Kiedy kupy sie unormują to kolejno dodawanie po 1 na raz produktów i badanie reakcji małego(u nas wskazówka tez były kolki ktore przyczyne miały w alergii - laktoza). Praktycznie na poczatku żona była na marchewce majonezie i pieczywie razowym...

Kyniol widzę, że lubisz się udzielać na tym forum i jesteś bardzo pewien swoich odpowiedzi, ale często nie masz zielonego pojęcia o wielu zagadnieniach, na które próbujesz odpowiadać i wprowadzasz swoimi przekornymi odpowiedziami w błąd !!!!!!!
W tej krótkiej wypowiedzi zawarłeś kilka przekłamań, wynikających z Twojej niewiedzy!!!!!! Nie wystarczy wiedzieć, że gdzieś dzwonią tylko też w którym kościele :confused::confused::confused::confused::confused:.!!!!!
Poczytaj trochę i dopiero udzielaj odpowiedzi, bo widzę, że to nie pierwsza Twoja "złota myśl" :no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no:

Nie używaj pochopnie słowa celiakia, bo choroba ta praktycznie nie wystepuje u tak malutkich dzieci i nie strasz matki tego dziecka takimi stwierdzeniami !!!!!!
Nie myl pojęć uczulenie a nietolerancja bo to dwie zupełnie różne rzeczy !!!!!!!!
Człowieku RYŻ NIE ZAWIERA GLUTENU jest wręcz podstawowym składnikiem diety osób chorych na celiakię !!!!!!!!!!!

Oby było mniej takich genialnych doradców na tym forum.

A przechodząc do sedna sprawy, mój synek tez miewa śluz w kukach od urodzenia, ale rozwija się świetnie więc mam nadzeiję, że to nie oznacza nic groźnego. :tak::tak::tak::tak::tak::tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry