reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

Jak napisałam wcześniej mój mąż długo jezdził wczoraj po aptekach(wszedzie były serie wstrzymane)ale w końcu znalazł infarix a20ca461b :tak:ide na 12 z moją pyzą ale i tak ogarnia mnie strach:-( tym co dziala sie w tamtym roku:szok:
 
reklama
Jak napisałam wcześniej mój mąż długo jezdził wczoraj po aptekach(wszedzie były serie wstrzymane)

a jakie serie sa obecnie wstrzymane ? :confused:
tu masz oficjalna liste wstrzymanych w obrocie produktow leczniczych:
http://www.gif.gov.pl/?aid=207
jak wol widac ze zadna szczepionka infanrix nie jest wstrzymana ani wycofana ...
a jak przejzysz produkty z lat poprzednich to zobaczysz ze wszystkie 3 szczepionki sa przywrocone ...

po co siac zbedna panike ?
 
Ostatnia edycja:
Witam,
przyznaje, że za dużo naczytałam się netu, obejrzałam parę programów. No i jestem trochę przestraszona. Wczoraj mój synek dostał Infarnix jak dotąd ok.
Stąd moje pytanie jak reagowały wasze dzieci na szczepiemia? Czy też macie obawy? A może ja bezsensownie panikuje? (mam nadzieje że tak)
pozdrawian
 
magnolia mój tez dostawał infarnix i nie było żadnych problemów nawet nie goraczkował może raz był troszke marudny ale poza tym nic sie nie działo jedynie po pneumokokach miał gorączkę ale tez tylko kilka godzin
 
Moja córka też dostaje Infarnix i nigdy nie miała po nich gorączki ani innych objawów poszczepiennych. Właśnie jesteśmy przed trzecią dawką i mam nadzieję, że będzie podobnie ;-)
 
Mój Ludzik rewelacyjnie toleruje wszelkie zabiegi jakie się na nim przeprowadza. Na ostatnim szczepieniu (DTP) nawet nie płakał, a później nawet nie kaprysił.
Jesli chodzi jednak o obawy, to mam je co do szczepionki MMR- świnka, różyczka, odra. Tyle się naczytałam o przypadkach autyzmu występujących po tej szczepionce,że nie będziemy ryzykować. Poza tym przecież różyczka i świnka, to choroby, które wszystkie przechodziłyśmy jako dzieci, nie wiem dlaczego teraz trzeba się na to szczepić. Rozumiem, żeby szczepić 12letnich chłopców przeciwko śwince i dziewczynki przeciwko różyczce. A jeśli chodzi o odrę, to nie znam nikogo kto nią chorował.
Co myślicie o tych przypadkach autyzmu występujących po podaniu szczepionki?
Warto ryzykować szczepieniem albo nieszczepieniem?
 
Mam pytanie czy ktoras a was moze powiedziec mi jak wyglada ta szczepionka i jak dbac o to miejsce,poniewaz wiem ze dlugo zostaje slad na raczce,czy boli i jakie reakcjie dzieci byly przy tym,i w jakim wieku byly wasze pociechy
 
ciężki temat z tymi szczepieniami , mój synek dostał infarnix, pneumokoki i rotawirus na raz , przespał tylko cały dzień zero gorączki , 4.12 druga tura to napisze jak było
 
reklama
Od gruźlicy dzieci szczepione są w szpitalu w pierwszej lub drugiej dobie życia. U nas nie było prawie śladu po szczepieniu, ale to ponoć zależy od tego jak głęboko było kłucie wykonane. Szczepionka powinna trochę ropieć, powinien zrobić się strupek. Nic nie można dusić, czekać aż sam odpadnie.
 
Do góry