reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

jak swiat swiatem zawsze były opinie pozytywne i negatywne co do szczepien. Ja jestem za szczepieniami gdyz uwazam ze dzieki nim wiele chorob juz nie wystepuje a inne nawet jak złapia dziecko to przechodzi je w łagodniejszy sposob. Ale to jest indywidualna sprawa Rodziców, bo wiadomo ze wiele szczepionek trzeba po prostu kupic samemu a nie sa to kwoty małe. My mała szczepilismy i zadnych objawów poszczepiennych nie miała, a ja jestem spokojniejsza.
 
reklama
podobno ta szczepionka na pneumokoki jest jeszcze nie do konca przebadana, nie lubie eksperymentować na własnym dziecku, więc go nie szczepiłam, wystarczająco dużo ma tych obowiązkowych szczepien zeby go jeszcze dodatkowo meczyc
 
ja tez jestem na nie:sorry:!
jest tyle mutacji tego dziadostwa,że według mnie szczepionka "wyhodowana" na wirusach z poprzedniego roku nie daje zadniej gwarancji działania!
 
wszystko pieknie ladnie
Mam do was pytanko
W kwietniu jedziemy do męża rodziców do Indii. Mala zacznie 11 miesiąc. lekarz mowila zeby lepiej zaszczepic na pneumokoki i dodatkowo meingokoki....Zglupialam juz totalnie i nie wiem co robic?
 
Witam.
Mam pewnien dylemat.
Chcę zaszczepić dziecko taką szczepionka ale słyszałem o kilku przypadkach dzieci, które po zaszczepieniu tego typu szczepionką dostały padaczki.
Źródło - nauczycielka w szkole specjalnej, pracująca z dziećmi mającymi m.in. padaczkę czy udar mózgu.

Czy ktoś jeszcze słyszał o takich przypadkach.
Bardzo proszę o wypowiedź.
 
henrietta - ja szczepiłam od razu, bo szczepić chciałam, ale nikt mi nie powiedział, że mozna to zrobić później, tylko, ze do 6 miesięcy trzeba zrobić. Taką mam lekarkę w przychodni...

Z tego co mi wiadomo, można szczepić jakoś po pierwszym i drugim roku życia, dokładnie nie powiem. I wtedy są odpowiednio 2 lub tylko jedna dawka. Natomiast u niemowląt - 4. Tak więc przede wszystkim są to mniejsze koszty i wiem, że zaleca się szczepić później, jeżeli dziecko nie ma kontaktu w innymi maluchami np. w żłobku, bo wtedy ryzyko zachorowania i tak jest znikome.

Ja mówiąc szczerze zaszczepiłam dla świętego spokoju skoro jest taka możliwość, nie przekonują mnie argumenty o ewentualnych powikłaniach. Natomiast nie sądzę, że jest to koniecznie potrzebne, bo jest wiele innych chorób, przed którymi i tak nie można się ustrzec. Poza tym wiadomo, że to jest biznes i przede wszystkim ktoś na tym zarabia i tak naprawdę nigdy nie będziemy wiedzieć ile te szczepionki są warte.
 
reklama
ja tez szczepię. Trzeba sobie zdawac sprawę z tego, że szczepienie chroni głównie przed ciężkim przebiegiem choroby i jej powikłaniami, w tym przypadku zapalenie opon mr, zapalenie pluc, a nie przed samym zachorowaniem, dlatego uważam, że warto.
Ja patrze na to trochę inaczej, bo widziałam w szpitalu dwa zgony w przebiegu zakażenia pneumokokami, a po za tym kilka ciężkich przebiegow zakażenia na OIOMie.
Sama szczepionka nie może wywołać zapalenia płuc, bo nie jest to żywy wirus, jak w przypadku choćby różyczki, ale tylko fragment bakterii, który nie jest patogenny, więc nie ma takiej możliwości.
Szczepić można dziecko, kiedy się tylko chce, to zależy, ile dawek chcemy podać i czy dziecko ma styczność z innymi dziećmi, choćby w przedszkolu czy żłobku. Do 6. miesiąca życia - 3 dawki, potem dwie dawki, a gdy szczepimy dziecko powyżej 2. roku życia - tylko jedna dawka. Dorośli różwnież mogą się zaszczepić, wiek nie ma znaczenia.

Do 6. miesiąca życia TRZEBA zaszczepić jedynie Rotawirusem, w stosunku do innych szczepień nie ma takiego ogranieczenia.
 
Do góry