reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

co wam powiem to wam powiem ale zglupialam.... nie chodzi o pieniadze bo jesli trzeba by bylo i chodziloby o zdrowie mojej niuni to poszlabym na zebry zeby jej zapewnic to czego potrzebuje. maja w marcu ( czyli za miesiac) zacznie dopiero szczepienia ( bedzie miala 6 miesiecy) jest to spowodowane choroba ktora miala i tym ze od wyjscia ze szpitala do pierwszej dawki szczepien musi minac minimum 3 miesiace. na 95% jestem za skojarzonymi szczepieniami. tyle ze lekarz z oddzialu zakaznego na ktorym przebywala maja zalecila by zrobic ,,full wypas,, jesli chodzi o szczepienia... czyli pneumokoki, meningokoki, rota i cala reszta obowiazkowych.... jak ja mam jej to podac? i kiedy? w jakich odstepach? i czy nie za duzo tego bedzie? szok... pediatre mam slabego wiec nawet nie bede go pytac.... nadaje sie tylko do wystawiania recept i skierowan.... nie myslcie sobie ze chodze z dzieckiem do byle jakiego lekarza... nie nie.... juz sie nachodzilam i skonczylo sie to 2,5 miesiacami w szpitalu. poprostu od wyjscia ze szpitala nawet z katarem jezdzimy do ww lekarki z zakaznego. co nie zmienia faktu ze przyszedl czas na znalezienie dobrego pediatry... ale to juz zupelnie inny temat. do sedna bo odbieglam od tematu. czy ktos szczepil swoje dziecko takimi szczepieniami na ,,ful,,? i jak to wygladalo?
 
reklama
Ja tak szczepiłam , w 6 tygodniu na raz 6w1 do tego pneumokoki i rotawirus. Za 6 tyg to samo drugie dawki i za kolejne 6 już same pneumokoki i 6w1. Synek nie miał ani razu gorączki , ani żadnych innych powikłań , przy pierwszych szczepieniach tylko przespał cały dzień . Na meningokoki lekarka kazała jak skończy dwa lata , myślałam że takich maluchów się na to nie szczepi, że dopiero później

Anik - zmień lekarza , brak słów

A co do szczepień to wiem że sa drogie ale można na nie przeznaczyć np. becikowe .
 
MSTRUGALA4 Moj synek też miał opóźnione szczepienia o prawie 4 miesiące też ze wzgledu na leczenie po urodzeniu .U nas to byla pentaglobulina-po ktorej tzreba odczekac 3 miesiace.Szczepiłąm tylko skojarzoymi...........ale nam lekarze(kilku )doradizło tlyko pneumokoki dodatkow zaszczepić, rotawirusty odradzili,meningokoki dopior po skonczonym 2 roku zycia
 
Witam.
Bardzo bym chciał abyście wypowiedziały się na temat tych szczepień,na które z nich lepiej zaszczepić dziecko,kiedy można szczepić,czy ktoś miał kontakt z chorobami wywołanymi tym bakteriami.Czy jeśli dziecko nie zostało zaszczepione w pierwszych miesiącach to czy warto zaszczepić w wieku 2 lat...itd
 
Ostatnia edycja:
Nasza pediatra mówiła ,że jak dziecko nie bezie chodzić do żłobka i przedszkola to dopiero zaszczepić po 2 roku życia.Chyab ze starsze rdzeństwo chodzi do przedszkola albo dziecko czesto choruje-to warto.
Ale ajk wiadomo nic nie ejst obojetne dla organizu wiec tzreba popytać kilku lekarzy czy ansze dziecko tego akurat potzrebuje
Nie planowałam go szczepić......ale wyszło inaczej
Ja zaszczepiłam tylko na pneumokoki pomimo tego ,że Oli do złobka nie chodzi przedszkola też na razie nie.
Ale on jest wcześniakiem i przeszedł silne zapalenie płuc po urodzeniu i był narażony bardziej i podatny wiec kilku lekarzy róznych mi doradziło zaszczepić go-nawet pulmonolog
Zaczepiłam go jak skończył 6 miesięcy........potem była kolejna dawka po 6-8 tygodniach.W 2 latka będzie 3 przypominająca.
Szczepienai zniósł dobrze:-)
Na meningokoki zaszczepię jak pójdzie do przedszkola.

Na szczęście nie miałam styczności z tymi bakteriami
 
Witam.
Bardzo bym chciał abyście wypowiedziały się na temat tych szczepień,na które z nich lepiej zaszczepić dziecko,kiedy można szczepić,czy ktoś miał kontakt z chorobami wywołanymi tym bakteriami.Czy jeśli dziecko nie zostało zaszczepione w pierwszych miesiącach to czy warto zaszczepić w wieku 2 lat...itd

Takie małe warto na pneumokoki zaszczepić - meningokoki jak trafi do przedszkola .
Pneumokoki wywołują między innymi zapalenia płuc więc chyba kazdy ma z tym styczność bo sporo dzieci choruje teraz . Po szczepieniu czesto przechodza takie choroby bez podania antybiotyku. Ja więc uważam ze warto . Zreszta w wielu krajach jest to szczepienie obowiązkowe a to o czyms świadczy
 
my szczepienie mamy za tydzień, na początek zdecydowaliśmy się na rota, na pneumokoki myślałam, żeby zaszczepić jak mała skończy rok - chyba, że coś się do tego czasu zmieni. A na meningokoki po dwóch latach.
 
reklama
Nam pediatra nie pozwoliła szczepić na pneumokoki. Powiedziała że lepiej poczekać do 2 r.ż. Za to zaszczepiliśy Mikołaja przeciw rotawirusom i uważam że warto tymbardziej ze to szczepionka doustna. Wolę wydać te pareset złotych i mioeć spokojniejsze sumienie że moje dziecko raczej nie bedzie mialo ostrej biegunki:-(
 
Do góry