reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

Tak, za szczepionkę trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Ok 300zł za jedną, zależy od apteki. Nie wiem, jak to jest po 6 miesiącu życia, ale moja Hania była szczepiona już 3 razy, pierwszą dawkę miała po 6 tygodniach od urodzenia i później kolejne co 6 tygodni. 4 dawka przypominająca jest po roku od ostatniej. Wiem, że starsze dzieci, w wieku przedszkolnem, szczepi się chyba tylko raz. Nie wiem, jak to jest z półroczniakiem, musiałabyś zapytać pediatry.
 
reklama
ania_zywa ty przypadkiem nie muwisz o szczepionce na rotawirusy??
a jesli chodzi o pneumokoki to możesz zaszczepić kiedy chcesz tylko że do 1 roku są 3 dawki po 1 roku 2 dawki a jak dziecko kończy 2 latka to jest tylko jedna dawka
 
pierwsza dawka powinna byc podana jak dziecko skonczy 6 tygodni slyszalam ze jest jedna dawka tylko jak dziecko ma 2 latka ja nie szczepilam doktor mi odradzil
 
ania_zywa ty przypadkiem nie muwisz o szczepionce na rotawirusy??

Nie, wiem na co szczepię moje dziecko:-p:-D. Na pneumokoki 3 dawki w pierwszym roku życia a 4 przypominająca po roku od ostatniej. Szczepionka nazywa się prevenar.
Masz rację, że po pierwszym roku 2 dawki a później już jedna. Wiedziałam, ale nie pamiętałam dokładnie.
 
Pytam dlatego ze ja z takimi odstępami szczepiłam swoją córeczke na rotawirusy i stąd moje pytanie;-)
 
Na rotawirusy szczepi się raz na pół roku (jedna dawka 300 zł). A na pneumokoki tak jak pisały dziewczyny wyżej (jedna dawka ok 70-150 zł za dawkę zależy od apteki). U nas niemowlaczki mają szczepienia za darmo;-) - prezydent miasta kupił :tak: Więc i my się załapiemy na tą szczepionkę :tak:
 
Niestety ale wiem jak się szczepi na rotawirusy bo dzieki bogu zaszczepiłąm swoją corkę i szczepi się nią że pierwsza dawka do 2 miesięcy i później nastepne dwie dawki w odstępie 6 tygodni a ostatnia uodparniająca około 2 latek
 
Niestety ale wiem jak się szczepi na rotawirusy bo dzieki bogu zaszczepiłąm swoją corkę i szczepi się nią że pierwsza dawka do 2 miesięcy i później nastepne dwie dawki w odstępie 6 tygodni a ostatnia uodparniająca około 2 latek

Czyli tak samo jak na pneumokoki:-p.
Shiraaine, fajnie macie, że prezydent wykupił szczepionki:tak:. Dla mnie koszt 4 dawek to 1200zł:szok:.
 
reklama
dzięki dziewczyny za wiadomości,:-)
ale mam pytanko co to są te Rotawirusy? :szok: nic mi o tym nie mówiła p. pediatra:crazy:
czy też jest na to płatna szczepionka czy nie?

na pneumokoki szczepi się maleństwo jak najwcześniej?
czy można to sobie odłożyć? nie mam zbytnio teraz kasy:-(
mój mały 28 maja będzie miał szczepienie na WZW i od tej szczeponki za 6 tyg. mogę już szczepić na pneumokoki, ale może poczekać ?

MAM DYLEMAT dziewczyny pomóżcie -nie wiem co robić?
 
Do góry