reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

czy szczepic dziecko z malym katarem ??? Tylko prosze nie piszcie ze lekarz ma zdecydowac bo tu pielegniarka sie mnie pyta czy dziecko jest zdrowe a lekarz nie oglada dziecka przed szczepieniem jak w Polsce.
Czy katarek to raczej przeciwwskazanie do szcepienia??
 
reklama
czy szczepic dziecko z malym katarem ??? Tylko prosze nie piszcie ze lekarz ma zdecydowac bo tu pielegniarka sie mnie pyta czy dziecko jest zdrowe a lekarz nie oglada dziecka przed szczepieniem jak w Polsce.
Czy katarek to raczej przeciwwskazanie do szcepienia??
U nas z katarem nie szczepią.To znak,że organizm osłabiony i walczy z wirusem,więc nie poradzi sobie ze szczepionką.:tak:
 
A u nas katar to nie jest przeciwwskazanie do szczepienia. Chyba, że osłuchowo coś nie tak lub ma temperaturę. A jeśli dziecko jest po chorobie, w czasie której brało antybiotyk trzeba odczekać conajmniej 2 tygodnie i dopiero szczepić. Jeśli dziecko ma sam katarek i nic innego mu nie dolega to u nas szczepią.
A swoją drogą to dziwne, że lekarz przed szczepieniem nie bada:baffled:.
 
Dzieki dziweczyny

Ania zywa - no niestety...taka mentalnosc w ang sluzbie zdrowia ze lekarz przed szczepeniem nie bada...:-( Pielegniarka tylko sie pyta czy dziecko nie goraczkuje :baffled:
 
Witaj! Ja rowniez mieszkam w Anglii i mam dwoje dzieci 5 lat i 9 m-cy. Mysle, ze powinnas zapytac pielegniarke informujac ja jak dlugo dziecko ma katar, czy ma kaszel i czy goraczkuje. Tutaj pielegniarki maja wyzsze wyksztalcenie a co za tym idzie wiekszy zakres obowiazkow i wieksze mozliwosci podejmowania decyzji, sa to jednak osoby w pelni kompetentne inaczej niz w Polsce. Angielska sluzba zdrowia nie jest bez wad, ale zalet ma zdecydowanie wiecej. Postarajmy sie odrzucic polskie przyzwyczajenia i zaufajmy tut.systemowi. Ja tak zrobilam i jeszcze nie zaluje. Pozdrawiam
 
Skonsultowalam sie z dwoma pediatrami i kazdy z nich sadzil ze katar nie jest przeciwskazaniem do szczepienia :tak: jednakze uwazaja ze dobrze jest przelozyc szczepienie i poobserwowac czy nie rozwinie sie z tego wieksza infekcja.


Przelozylam szczepienie i tego samego popoludnia katar zniknal i sladu po nim nie ma :szok:


Laura 74 - wiem ze kompetencje polskich a ang pielegniarek sie roznia jedakze moja jest jakas malo sympatyczna i zeby siebie ie wyprowadzac z rownowagi poraz kolejny posatanowilam przelozyc szczepeinie
 
:-) cześć dziewczyny mam dylemat- synek kończy 20 maja 6 m-cy i nie wiem czy to jest już pora na szczepienia przeciwko pneumokokom? :-( czy może poczekać aż skończy roczek?

sporo to kosztuje, a słyszałam że jest to tylko płatne z naszej kieszeni:crazy: czy to prawda?

proszę o odpowiedź.:happy:
 
reklama
Do góry