reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia i badania kontrolne

Silva pamietasz jak ostatnio pisalysmy? Mialam Maje wczorsj szczepic 4-ta hexa, bylysmy na Smykofonii, w ndz u kolezanki z 2 dzieci i co? Dzis gil wrrrrr jeszcze nieduzy, bronimy sie nurofenem, ale jak dobrze, ze wczoraj niezaszczepilam...uffff
 
reklama
czy wy wszystkie szczepicie na pneumokoki? kojarzyłam tą szczepionkę jako nie do końca bezpieczną, może niesłusznie? Słyszałam też opinie, że naprawdę niebezpieczne jest zarażenie się dziecka w pierwszym roku życia (co oczywiste), a wtedy mało kto szczepi. Ja kompletnie nie nastawiałam się na pneumokoki, ale może powinnam żeby Marysia nie przyniosła czegoś Szymkowi? tylko znów te pieniądze:(
 
A ja się dziś podłamałam znów.
Trafiłam na artykuł
Śmiertelne szczepionki obowiązkowe. Polka ujawnia światowy przekręt farmaceutyczny | TWOJE WIADOMOŚCI
Tylko tytuł jest nieadekwatny - znaczy bardzo populistyczny...to mi się nie podoba.
Długi i rzeczowy artykuł

Znów o szkodliwości szczepionek. Poztywne jest to, ze autorka nie mówi "Szczepionki wszystkie są do luftu". Tym zyskała w moich oczach.
pewnie Forever - to już dawno czytałaś (artykuł już dawno publikowany...)
 
ja nawet nie czytam... boję się i szczerze, to irytuje mnie trochę nagonka na szczepienia:) skutki ubocznne są i będą zawsze, ale brak szczepień zdecydowanie gorszy, oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, co szanuję!
 
Fioła można dostac. znalazłam na stronie jakiejś informację o wycowaniu Prevenal.... ale udało mi się tez naleźć też że dopuścili...

FYI:

Centrum Informacji o Leku - Bezpieczeństwo - Ponowne dopuszczenie


Decyzja Nr 7/D/2012 z dnia 14-09-2012

Prevenar 13, zawiesina do wstrzykiwań
podmiot odpowiedzialny: Wyeth Lederie Vaccines S.A. Wielka Brytania

Decyzja Nr 6/WS/2012 z dnia 10-08-2012

a to w ogóle olewam, wystarczy że firma nie zdąży na czas dostarczyć papierka i muszą zawiesić sprzedaż, takie przepisy...
 
reklama
Do góry