reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

szczepienia i badania kontrolne

Silva ja nie przeczytałam artykułu w całości, ale przejrzałam i wierz mi - ta pani nie jest przeciwniczką szczepień. Ona dąży do tego, aby zracjonalizować nasz idiotyczny (wg mnie) kalendarz szczepień, przesunąć szczepienia dalej w czasie i stosować szczepionki bez rtęci. Ja całkowicie podzielam jej poglądy. A że sama jestem przed podwójnym szczepieniem dla dwójki dzieci to mi trochę słabo...
 
reklama
dzięki Trasia - mi właśnie o to chodzi - dla mnie głównym zarzutem, który ta pani kieruje jest brak rozmowy i dyskusji. A przylepiają jej, że mówi "szczepionki są be".
też uważam, ze dobrze jest szczepić. brakuje mi bardzo zwykłej, rzetelnej rozmowy.
 
w piątek szczepiłam moją dwojke - oboje infanrix 5w1. i póki co cudownie, bez najmniejszych oznak. Oboje bardzo dzielni, ledwo zauważyli wkłucie.
Marysia od razu miała bilans, ale to pic na wodę. Same pytania do matki, która w zasadzie może powiedzieć co uważa.
 
ale co nie przemawia, ironia? Fakty? ja to widzę tak: skoro jakiś sąd uznał, na podst.opinii biegłych i dowodów, że stan dziecka się pogorszył (a dokładnie: wywołał konkretną chorobę czy też zespół schorzeń - autyzm) to uważam, że powinno to zamknąć usta wszystkim białym kitlom, ktrzy z zajadłością wszechwiedzących śmią twierdzić, że ta szczepionka nie wywołuje autyzmu. I tyle. Dla mnie owe orzeczenie jest dowodem na to,że nikt nie może mnie zapewnić, iż u moich zdrowych dzieci po podaniu tejże szczepionki nie wystąpi podobna sytuacja - wszak dziecko z Włoch było zdrowym 14-miesęcznym bobasem. I wiadomo, że nie u każdego, nie na tyle groźne skutki itd.itp., ale JEST TO MOŻLIWE. Dlatego przymuszanie rodzica do podania zdrowemu dziecku czegoś tak "niepewnego" jest karygodne.
 
do mnie nie przemawia robienie ekoparanoi i wkurza mnie mnie juz to po prostu. nie neguje ze tak nie bylo bo sad mial jakies tam podstawy zeby tak orzec ale to straszne uproszczanie mmr -- autyzm

ale juz nic nie bede pisac ...
 
reklama
ironia ale co ma ekoparanoja do szczepień? czyżbyś wrzucała do jednej szuflady tych, co myślą jak najzdrowiej karmić swoje dzieci z tymi co obawiają się pogorszenia zdrowia swoich dzieci na skutek szczepień (co zresztą jest uzasadnione)? I to w jednym haśle "ekoparanoja" zamykasz? mnie "ekoparanoja" też wnerwia, ale zdaje się mam jej inną definicję w głowie.
I dlaczego "już nic nie bedziesz pisać" - forum to forum, każdy może swe racje przedstawić, nie? :tak:
moon - moja Ninka też bez 4 hexy jest (niestety zaszczepiona za to priorixem, ale czasu nie cofnę, to i dumać nad rozlanym mlekiem nie będę)
 
Do góry