reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia i badania kontrolne

reklama
dziewuszki, a która szczepiła na pneumokoki? ja się zbieram, ale każda szczepionka przyprawia mnie o stan przedzawałowy więc ciężko to zbieranie idzie... jaki jest koszt w ogóle 1 dawki?
 
Moon, MamaM- dzięki :)

Silva = nie mam pojęcia co prawda jaki jest koszt, ale z tego co mi znajoma OMC lekarka mówiła, to jej na wykładach mówili tak: "Te szczepienia ogólne, to sobie zróbcie państwowo, zbierajcie kasę na dobre szczepienia na pneumokoki - żeby zaszczepić możliwie najlepszą i najpelniejszą szczepionką".
Niestety nazwy Ci nie podam... ale wydaje mi się, ze to ma sens...
 
ja czytałam o Prevenar 13 i Synflorix ale nic poza tym nie wiem, która lepsza... wiem tylko że ta pierwsza droższa, ale po 2 rż wystarczy 1 dawka, a tej drugiej trzeba 2 więc i tak drożej wychodzi:) ale cena w sumie drugoplanowa, wolałabym wiedzieć która jest polecana...

edit: tak czytam w necie i piszą że Prevenar dlużej na rynku i bardziej sprawdzony... ale cholera jedna wie... wolałabym opinii kilku pediatrów posłuchać...
 
Ostatnia edycja:
Mati nie szczepiony na pneumokoki, na razie nie mamy w planach
wczesniej myslałąm własnie o takiej zeby była jedna dawka ale czy rzeczywiscie tak jest ze 1 dawka jest możliwa? :confused:

Silva
znaczy Szymek tez jeszcze nie szczepiony na to?
 
reklama
No nieszczepiony Szymik:)

Tu na dole jest tabela z ilością dawek w zależności od wieku. Mi tak lekarka mówiła podczas ostatniej wizyty, że jak po 2 rż się zdecyduję to tylko 1 dawka będzie. Kusi mnie żeby poczekać, bo Sz zawsze źle znosi szczeponki, ale już mi 3 lekarzy w międzyczasie mówiło że z pneumokokami nie ma żartów i nie ma co czekać.... zgłupieć można!

Szczepienie przeciwko pneumokokom: Pediatria - Medycyna Praktyczna: Lekarze pacjentom
 
Do góry