reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

Ja juz raz rodzilam. Nie bylo zadnych objawow przepowiadajacych, kompletna cisza. Nagle zaczal mi twardniec brzuch co kilka minut ( tylko ze u mnie bezbolesnie) i to mnie nie zaniepokoilo, ale trwalo caly czas. Po jakiejs godzinie zaczelo mnie czyscic, masakryczna biegunka i w trakcie jej trwania odszedl mi czop sluzowy i zaczelam plamic, wiec juz wiedzialam ze cos sie swieci. Pojechalam na wszelki wypadek do szpitala, a tam okazalo sie ze mam 5 cm rozwarcia i rodze, i po 2 godzinach bylo po wszystkim.
 
reklama
No powiem, że też byłam w szoku, dlatego sam poród wspominam bardzo milo, gorzej bylo po porodzie, jak mała dawała nam w kość. Tylko teraz wszyscy straszą, że drugi poród wcale nie musi byc też łatwy, ble ble..i że jak pierwszy był taki, to drugi będzie koszmarny itd. Wiecie, ludzie lubią tak "pocieszać" innych, dlatego wpadam w panikę, że to będzie jakiś koszmar. Strasznie zaczęłam się bać.
 
CZEŚĆ WSZYSTKIM MAMUSIOM. JA DZIŚ IDĘ DO SZPITALA, JUTRO O GODZ 11 CESARKA TAKŻE TO JUŻ KONIEC MOJEGO OCZEKIWANIA. BARDZO SIĘ CIESZĘ I ZARAZEM OKROPNIE SIĘ BOJĘ:szok:
BEDĘ TRZYMAŁA ZA WAS KCIUKI, ŻEBY I U WAS ZACZĘŁY SIĘ DZIECIACZKI WYBIERAĆ NA TEN ŚWIAT. POWODZENIA:tak:
 
No ja też bym chciała taki szybki poród,na razie nic sie nie dzieje tylko troche mi brzuch twardnieje;-)mam nadzieje że nie dlugo sie zacznie bo ile mozna czekac:wściekła/y:
 
Skarbek, spokojnie! Ja też wyczekiwałam wszystkich symptomów, o których piszą w mądrych książkach, a zaczęło się wtedy, kiedy się nie spodziewałam. Brzuch wcale mi się nie obniżył, tylko pobolewało mnie w dole, jak przed okresem i brzuszek twardniał, czy też "stawiał się" jak to określiła położna. Byłam prawie 2 tygodnie po terminie, pojechałam na ktg i w szpitalu stwierdzili, że ten ból w dole brzucha to nie są skurcze. Ale z łaską przyjęli mnie na patologię, bo nie było miejsca, a ja za 2 godziny byłam na sali porodowej. Nie myśl o tym, zrelaksuj się i zbieraj siły. Żadna ciąża, choćby przenoszona nie trwa wiecznie i twój dzień kiedyś nadejdzie!
 
To prawda, może nie byc żadnych symptomów. Mnie w ostatnich dniach twardnieje brzuszek duzo częściej, ale to normalne i bardzo się z tego cieszę, bo dzieki temu może skróci mi się szyjka ( jak poprzednio) i poród będzie krótki. Ja czekam z niecierpliwością, jak my wszystkie.
 
Mi też bardzo często twardnieje brzusio:tak:,jestem już dwa dni po terminie jak do soboty nic sie nie będzie działo to jade do szpitala i pewnie będą wywoływać:no:
 
reklama
Hej, jestem w 39 tygodniu, planowany termin mam za 2 tygodnie a od tygodnia strasznie boli mnie krzyż i podbrzusze, właśnie też mam takie "strzykania" w spojeniu łonowym, w poniedziałek byłam u lekarza i wszystko jest w porządku więc to normalne w ciąży, szczególnie pod sam koniec.
 
Do góry