reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

wazne pytanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
przy wstawaniu "popuscilam" ale wydzielina miala slodkawy zapach.... nie pachnialo to moczem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! o co chodzi???!!!!! zaczynam sie bac i martwic...

ostanio w czwartek nie mialam rozwarcia ani nic, boje sie :(!!!!
 
reklama
wazne pytanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
przy wstawaniu "popuscilam" ale wydzielina miala slodkawy zapach.... nie pachnialo to moczem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! o co chodzi???!!!!! zaczynam sie bac i martwic...

ostanio w czwartek nie mialam rozwarcia ani nic, boje sie :(!!!!


Trochę za wczesnie na poród :hmm:
Jesli uważasz, że to wody to w aptece są testy do sprawdzenia (drogie ok. 50 zł 4 szt.), lub kupic papierki lakmusowe ... (o wiele, wiele tańsze)

lub najlepiej isc do DR.

Ja miałam często wodnisty sluz, więc to moze też być to bo w późniejszym etapie ... wydzielina staje się bardziej wodnista i obfitsza :)
 
Trochę za wczesnie na poród :hmm:
Jesli uważasz, że to wody to w aptece są testy do sprawdzenia (drogie ok. 50 zł 4 szt.), lub kupic papierki lakmusowe ... (o wiele, wiele tańsze)

lub najlepiej isc do DR.

Ja miałam często wodnisty sluz, więc to moze też być to bo w późniejszym etapie ... wydzielina staje się bardziej wodnista i obfitsza :)
jak do tej pory sluz mialam gesty i bialy (i tak cala ciaze) i raczej tez mam, z tego co zauwazylam.....

jezeli jutro znowu cos takiego mi poleci to spadam do szpitala - ale mam nadzieje ze przetrzymam do srody - bo wtedy mam wizyte...
 
U mnie od dłuższego czasu Mały starsznie mocno się wierci , mam dość częste skurcze , do tego więcej gęstego , białego śluzu, no i praktycznie od tygodnia co noc budzę się bo tak mi niedobrze że szok.
Czytałam w jakimś tam poradniku że mogą to być objawy zbliżającego się porodu, któraś z Was przez to przechodziła ?:) Nie wiem czy to może mój organizm jakoś tak reaguje , czy mam się szykować na powitanie Szkraba :-)
 
no to ja wydalam z siebie duże ilości bardzo gestej wydzieliny. wygląda jak surowe kurze białko. jest przezroczysta i bezwonna , no i wydziela sie juz kilka dni. oprócz tego mam twardnienia brzucha, biegunke i duza senność. ile jeszcze to potrwa nie wiem.
 
mariola jakbys poszla do mojego gina i mu to powiedziala to by cie ladnie opieprzyl bo to zawczesnie jeszcze na skurcze i jak moglas tego nie zglosic w szpitalu!!.... mi powiedziane jest ze do 36tc mam brac magnez na skurcze :)...
 
U mnie od dłuższego czasu Mały starsznie mocno się wierci , mam dość częste skurcze , do tego więcej gęstego , białego śluzu, no i praktycznie od tygodnia co noc budzę się bo tak mi niedobrze że szok.
Czytałam w jakimś tam poradniku że mogą to być objawy zbliżającego się porodu, któraś z Was przez to przechodziła ?:) Nie wiem czy to może mój organizm jakoś tak reaguje , czy mam się szykować na powitanie Szkraba :-)

mariola jakbys poszla do mojego gina i mu to powiedziala to by cie ladnie opieprzyl bo to zawczesnie jeszcze na skurcze i jak moglas tego nie zglosic w szpitalu!!.... mi powiedziane jest ze do 36tc mam brac magnez na skurcze :)...
Myślę,że nie ma co panikować jesli są skurcze,ale niezbyt regularne i mijają,ponieważ na tym etapie pojawiaja się skurcze przepowiadające i to jest normalne-macica ćwiczy.Ale oczywiście tylko lekarz może ocenić czy wszystko jest ok.czy szyjka macicy nie rozwiera się przedwcześnie i czy nie grozi Ci przedwczesny poród,ale skurczami nieregularnymi się nie przejmuj na tym etapie,jesli do tego mały się rusza to znaczy,że jest ok.gęsty biały śluz też nic nie oznacza,a żołądek jest uciskany prze rosnąca macicę,więc może być Ci niedobrze.:tak:
 
Ja miałam skurcze oczywiscie lekkie i bardzo rzadko od 20 tygodnia ciązy , lekarz powiedział mi że to zupełnie normalne bo macica ćwiczy do porodu. Ja urodziłam w 42 tygodniu ciąży , oczywiście naturalnie ;-) Od godziny 15 miałam skurcze najpierw delikatne aż przeszły w coraz mocniejsze , ale nie odchodziły wody więc nie miałam powodów do jakiejkolwiek paniki, lekarz i położna doradzali mi żebym czekała lepiej w domu aż odejdą , jednak gdy skurcze pojawiały się już regularnie co 2 minuty i to takie że zginałam się w pół pojechałam do szpitala, na izbie przyjęć odeszły mi wody i tak po niecałych dwóch godzinach urodziłam zdrową córeczkę. Pozdrawiam wszystkie mamy ( takze te które się nimi staną w bliskiej przyszłości)
 
no to ja wydalam z siebie duże ilości bardzo gestej wydzieliny. wygląda jak surowe kurze białko. jest przezroczysta i bezwonna , no i wydziela sie juz kilka dni. oprócz tego mam twardnienia brzucha, biegunke i duza senność. ile jeszcze to potrwa nie wiem.

ta wydzielina to moze byc czop,u mnie tez tak bylo i lekarz mi powiedzial ze to jest czop ale nie ma sie czym martwic bo to moze trwac dluzszy czas, dopiero jak bedzie zabarwiony krwia to oznaczac bedzie ze juz caly odpadl i czas wybrac sie do szpitala,biegunka tez przepowiada porod u mnie trwalo tak ponad dwa tygodnie lekarz pow.ze organizm przygotowuje sie do porodu i musi sie oczyscic.dwa dni przed porodem czulam sie bardzo dziwnie,bylam zmeczona a nie umialam zasnac,czulam sie tak nieswojo,jakbym byla lekko wstawiona :-D no i w ostatni dzien mowie do M ze ide sie polozyc bo juz mi oczy same sie zamykaja no i ze nie mam na nic sily,jak to powiedzialam tak odeszly mi wody :):)
 
reklama
ta wydzielina to moze byc czop,u mnie tez tak bylo i lekarz mi powiedzial ze to jest czop ale nie ma sie czym martwic bo to moze trwac dluzszy czas, dopiero jak bedzie zabarwiony krwia to oznaczac bedzie ze juz caly odpadl i czas wybrac sie do szpitala,biegunka tez przepowiada porod u mnie trwalo tak ponad dwa tygodnie lekarz pow.ze organizm przygotowuje sie do porodu i musi sie oczyscic.dwa dni przed porodem czulam sie bardzo dziwnie,bylam zmeczona a nie umialam zasnac,czulam sie tak nieswojo,jakbym byla lekko wstawiona :-D no i w ostatni dzien mowie do M ze ide sie polozyc bo juz mi oczy same sie zamykaja no i ze nie mam na nic sily,jak to powiedzialam tak odeszly mi wody :):)
Ja kilka dni temu miałam taka zwiekszoną wydzielinę ,ale była raczej biała niż przeźroczysta,więc nie wiem czy to czop powoli zaczął wychodzić.Poza tym mam dużo skurczy przepowiadających,czasem bywają regularne i mijają po około godzinie,boli mnie często podbrzusze podobnie jak na @,przedwczoraj wieczorem wymiotowałam.Poza tym bolą mnie bardzo pachwiny i nic się nie dzieje więcej.Marzę o tych płynących wodach:-):tak:bo wtedy już wiedziałabym,że się na 100% zaczyna i nie cofnie już,bo skurcze moga minąć,a jak wody odejdą to jużnie ma odwrotu-nie mogę się doczekać:tak:
 
Do góry