reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

misia_q ojej to chyba tuz tuz, to ze masz przyplyw energii chyba cos oznacza:) ja tez Ci zazdroszcze ze to juz tak blisko. 3mam kciuki i badz dzielna:) Pozdrawiam
 
reklama
Dla wszystkich,ktore zastanawiaja sie po czym poznac ze to juz...
Mam znajoma polozna,ktorpracuje na Zelaznej.Pare dni temu ona mi dala pere rad,aczkolwiek na poczatku myslalam ze sobie zartuje.
Kiedy nas lapia takie skurcze ze nie jestesmy pewne czy to juz te wlasciwe,to bierzemy sobie dwie tabletki No-spa,albo wypijamy lampke czerwonego winka i idziemy do wanny na 40 minut.Skurcze przepowiadajace po takiej"kuracji" przechodza.Jezeli nie przejda,albo czujemy ze nie wytrzymamy w wannie tak dlugo,oczywiscie wychodzmy z niej jeszcze przez uplywem 4o minut...no i szykujemy sie do szpitala.
Do szpitala musimy sie wybrac tez kiedy:
1. mamy regularna czynnosc skurczowa co 5 minut,przy czym kazdy skurcz trwa 40-60 minut.
2.odplywa czysty plyn owodniowy
3.odplywa zielony plyn owodniowy(w ciagu 1 godzinie)
4.pojawia sie krwawienie-jedziemy natychmiast
5.odczuwamy istotne zmiany w ruchach dziecka
 
misiaq nie przejmuj się miałam dokładnie tak samo :) urodziłam w 4 dniu po terminie.I od pierwszego dnia w którym minął mi termin zaczęłam chodzić do szpitala na ktg,Tobie też polecam! To bardzo ważne,u mnie ktg pozwoliło zobaczyć że dzidzi opada tętno i miałam rozwiązanie ciąży prze cc (a w ogóle się nie nastawiałam na to) .
 
Cześć,a ja dziś w nocy miałam okropnie bolesny skurcz, podczas którego nie mogłam się ruszyć, trwał około 10 minut i dopiero po tym czasie mogłam zmienić pozycję, jednak nie byłam w stanie sama wstać z łóżka i musiał mi mąż pomagać,a co dziwne nie mogłam też dojść o własnych siłach do łazienki(każdy krok, kiedy stawiałam stopę na podłodze powodował bolesny ucisk w dole brzucha, czułam też dziwne kłucie w kroku).Póżniej nie miałam już takich bolesnych skurczy , tylko bezbolesne twardnienie brzucha.Oprócz tego od tygodnia mam biegunkę.Czy któraś z Was miewa takie bolesne skurcze?
 
To moja druga ciąża , w pierszej ciąży nic takiego nie odczuwałam, urodziłam przez cesarkę (planowaną)i skurcze nie zdążyły mnie dopaść.Teraz też mam mieć cesarkę 27 lutego.
 
Witam.Ja jestem w 37 tygodniu ciazy.Tak jak wy też mam obawy.Od wczoraj czuje wieczorem straszne ciagnięcie w dole brzucha mam wrażenie ze zaraz dostane miesiaczki.To taki hwilowy ból jak ułlucie szpilką.Czy to mogą być symptomy porodu?Prosze was o odpowiedź.Oli
 
reklama
Witaj oli, mam dokladnie to samo, to na pewno ma cos wspolnego ze zblizajacym sie porodem, ale tylko nasze malenstwa znaja dzin i godzine:) musimy byc cierpliwe i spokojnie czekac:)
 
Do góry